Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KRUPS - EA 8255 nie wszystko działa jak należy

19 Lip 2013 22:44 2970 4
  • Poziom 39  
    Witam,
    jako, że nie jest to moja dziedzina, wolę spytać ekspertów:)
    Mam Ekspres Krupsa EA 8255, od jakiegoś czasu robił coraz mniej kawy, aż doszło do momentu, że na standartowej kawie 120 ml robił około 50-60 ml kawy.
    Po paru telefonach do serwisantów - dowiaduje się że ekspress za ponad 2000 to tak ma po dwóch latach i kazali mi wymienić dystrybutor. Tak też zrobiłem i dalej to samo, z tą różnicą, że mniej wody pojawia się teraz w tacce ociekowej - nie chcę pakować w ekspress nie wiadomo ile $$, więc proszę o konkretne porady - dodam, że wycieków nie ma, jak ekspres ma zrobić kawę, to robi, ale nie tyle ile powinien.
  • Poziom 9  
    Osobiście polecam Ci zanieść go do serwisu ponieważ naprawa bądź wymiana części na własną rękę jest z reguły bardziej kosztowna i pracochłonna (jeśli chodzi już o rozbieranie go na własną rękę). Kiedyś sam zabrałem się za naprawę ekspresu tej firmy i nie wspominam tego z byt dobrze (godziny bez owocnej pracy). Moim zdaniem może być to przepływomierz lub zwyczajnie wystarczy go od kamienić.
    Pozdrawiam Mikołaj.
  • Poziom 39  
    Ekspress zrobiony - rozebrałem wszystko w drobny mak - każda część wyczyszczona i umyta, uszczelki wyczyszczone i przesmarowane smarem spożywczym, ciekło z zaworu 2 barowego (w nowym dystrybutorze!!!) spod oringu i po przełożeniu go i przesmarowaniu wszystko działa jak należy. Ekspresy są proste w serwisowaniu i jest do nich zaopatrzenie w części - nie mniej jednak moim zdaniem jest to badziewna konstrukcja - która jest tak zaprojektowana że będzie się psuć prędzej czy później.
  • Poziom 1  
    Czy możesz przesłać informację jak zdjąć przednią obudowę ( czerwony panel).
    Rozkręciłem co mogłem ale przedniego panelu nie mogę. Instrukcje jak to zrobić są ale tylko do modelu XP 72.... Przez to nie mogę zdemontować tylnej obudowy.
  • Poziom 39  
    W niedzielę ponowna awaria ekspresu, tym razem ciekło z mechanizmu tłoka - wymiana uszczelek i działa dalej, przez rok czasu ekspres zrobił niecałe 2500 kaw. Następnym razem Krupsa nie kupię - w serwisowanie więcej kasy niż to warte. Jedyny plus, że jest dostępność części i idzie wszystko zrobić samemu.