Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner Onkyo TX SR304E nie wyszukuje stacji

20 Lip 2013 07:13 3624 22
  • Poziom 14  
    Witam koledzy mam problem z amplitunerem tuner gra lecz nie wyszukuje automatycznie stacji stało się to około 2 miesiące temu . Była awaria prądu tzn amplituner grał z włączonym tunerem i zabrakło prądu. Po ponownym włączeniu tuner był rozprogramowany. Próbowałem opcji reset ale to nic nie pomaga. Próbowałem także tego sposobu https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...rk=topic&sid=49397f99545b208e3f40e9a8e26b758a w którym kolega pisze o wyjęciu taśmy lecz u mnie po wyjęciu taśmy tuner wyszukuje stacje automatycznie a po ponownym włożeniu znowu przestaje wyszukiwać. Co może być przyczyną?

Po wyjęciu taśmy zaznaczonej na czerwono amplituner wyszukuje automatycznie a po wyjęciu zółtej nic nie daje. Amplituner Onkyo TX SR304E nie wyszukuje stacji
  • Spec od sprzętu Unitra
    Chyba masz uszkodzoną głowicę, pewnie przywiera szynę danych.
  • Poziom 14  
    A gdzie mogę dokupić ten element ? Czy to na pewno to jest uszkodzone? Załączam zdjęcia

Amplituner Onkyo TX SR304E nie wyszukuje stacji Amplituner Onkyo TX SR304E nie wyszukuje stacji
  • Spec od sprzętu Unitra
    misiek3211 napisał:
    Czy to na pewno to jest uszkodzone?
    Wiesz, pewne to jest tylko, że kiedyś nas nie będzie. Jak nie podstawisz to się nie dowiesz.

misiek3211 napisał:
    Załączam zdjęcia
    Pokaż lepiej spód tej płytki.
  • Poziom 14  
    Teraz właśnie zauważyłem że przy wyjętej antenie wyszukuje normalnie a jak włożę to wyszukiwanie staje.
    Amplituner Onkyo TX SR304E nie wyszukuje stacji
  • Spec od sprzętu Unitra
    misiek3211 napisał:
    Teraz właśnie zauważyłem że przy wyjętej antenie wyszukuje normalnie
    No to jak myślisz jest to uszkodzona głowica czy nie?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Spec od sprzętu Unitra
    Jeszcze zamiast całej głowicy można podstawić te dwa układy które widać na zdjęciu. Jednak obawiam się, że jedno i drugie będzie ciężko dostać. Taki urok tych nowych sprzętów. Procesory, wyświetlacze i inne bajery... Tylko jak się zepsuje to płacz.
  • Spec od sprzętu Unitra
    Nie. To jest głowica do tv. Pisałem Ci, że ciężko będzie. Może nawet niemożliwe do kupienia w Polsce.
  • Poziom 14  
    Ten duży to AN18200A 73DC5591 a mniejszy C72725N 7SX00 co to wogole jest ?

Dodano po 4 [minuty]:

A orientuje się ktoś w jakich modelach ta głowica była instalowana?
  • Spec od sprzętu Unitra
    misiek3211 napisał:
    co to wogole jest ?
    To jest takie małe, czarne z kilkoma nóżkami. Masz taki sam dostęp do info jak wszyscy.
    Ja bym wymienił o ile go zdobędziesz tylko ten większy, ten mniejszy zdaje się jest tylko do RDS-u.
  • Poziom 14  
    A czy to musi był oryginalna głowica czy mogę przerobić jakąś z innego amplitunera?
    Odłączając tą uszkodzona głowice i korzystając z amplitunera z innych wejść typu dvd,cd nie uszkodzę go?
  • Poziom 27  
    A ja proponował bym jeszcze przed wymianą półprzewodników wymienić te dwa kwarce.
  • Poziom 27  
    dj-MatyAS ale autor wspomniał o zwykłym zaniku napięcia w sieci, tak czy owak myślę że koszt niewielki i nie zaszkodzi sprawdzić.
  • Spec od sprzętu Unitra
    miwi napisał:
    autor wspomniał o zwykłym zaniku napięcia w sieci

Niby tak. Ale skąd wiesz co tak naprawdę się wydarzyło? Kwarc? Eee zbyt proste by to było.
  • Poziom 14  
    No tak dokładnie to był zwykły zanik napięcia bo żarówka na biurku mi mrugnęła. Trwało to ułamek sekundy. Jutro wymienię kwarc i od razu spytam się o te układy. Te układy da się wlutować zwykłą lutownica oporowa czy muszę mieć stacje z regulacja temperatury?
  • Spec od sprzętu Unitra
    Wymieniaj, ale nie rób sobie nadziei, że to coś da.
    misiek3211 napisał:
    No tak dokładnie to był zwykły zanik napięcia bo żarówka na biurku mi mrugnęła
    Po żarówce nie rozpoznasz przepięcia.
  • Poziom 14  
    Jednak wstrzymam się parę dni bo napisałem do serwisu onkyo po tą głowice. Jak będę potrzebował pomocy odezwę się na razie dziękuje za poświęcony czas:).
  • Poziom 14  
    Witam wiec tak serwis onkyo ma tą głowice lecz mi nie sprzeda a koszt wymiany 200zł kurde co za ludzie. Ma ktoś może jakąś znajoma osobę która pracuje w jakimś serwisie rtv/agd może jakoś udało by się przez serwis ta głowice ściągnąć ?

No bo niby te 2 stówy to nie tak dużo ale serwis jest w warszawie to jak ja wydam na bilet i pewnie od reki nie załatwię tego to mnie ponad 4 stówy wyniesie to mi się nie opłaci.... Koledzy pomóżcie jakoś:)