Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LENOVO - Wybudzanie laptopa

dem6n6l6gia 20 Jul 2013 13:40 5253 10
    dem6n6l6gia
    Level 9  
    Witam. Mam problem z uruchomieniem ekranu po tym jak uśpię laptopa, ale zacznijmy od początku.. przedstawię po kolei co się dzieję.

1. Uruchamiam laptopa, często przy uruchamianiu laptopa nie startuje ekran.. tzn wszystko normalnie się uruchamia tylko ekran jest czarny, klawisze funkcyjne itp działają ale na ekranie nic nie ma.. wtedy muszę przytrzymać przycisk zasilania i uruchamiać go do moment aż ekran załapie i coś się na nim pojawi.

2. Korzystam normalnie z laptopa, przeglądam neta, rozmawiam na ts3/skype, gram itp. itd. i usypiam laptopa.. po przyjściu jak chcę go wybudzić często jest tak, że również ekran nie działa i wtedy muszę wyłączyć go przyciskiem zasilania i włączać do momentu aż zacznie normalnie działać..

Model laptopa to: Lenovo y580, i3, 4 GB RAM, GTX 660M, kupilem go bez systemu i wrzuciłem Win7 Ultimate x64

Moj pytanie brzmi w czym może być problem, czy to jest wina systemu, czy może sprzętu? Czy laptopa trzeba oddać do serwisu ?
    ptrlukas_
    Level 11  
    A zalałeś go albo coś? Ile go masz już, jest na gwarancji? System oryginalny? I czy gry w które grasz są mocno wymagające ? - patrz zużycie procesora.
    dem6n6l6gia
    Level 9  
    laptop nie był zalany, mam go od 25 czerwca, jest na gwarancji, system nie jest oryginalny, gry nie są wymagające i procek nie jest przeciążony
    ptrlukas_
    Level 11  
    Może to przez ten nie oryginalny system
    kasiunia7777
    Level 39  
    Wgraj wszystkie aktualizacje do systemu SP1 także może to pomoże.
    safbot1st
    Level 43  
    Przepraszam, dlaczego pan od razu naciska przycisk zasilania?
    Czy po naciśnięciu spacji wstaje?

ps. Prosze nie ruszać przycisku zasilania. :D
    dem6n6l6gia
    Level 9  
    kasiunia7777 wrote:
    Wgraj wszystkie aktualizacje do systemu SP1 także może to pomoże.

mam zainstalowane wszystkie aktualizacje do tych najnowszych, aktualizuję na bierząco..

safbot1st wrote:
    Przepraszam, dlaczego pan od razu naciska przycisk zasilania?
    Czy po naciśnięciu spacji wstaje?

ps. Prosze nie ruszać przycisku zasilania. :D

nie pojawia się nic na ekranie nawet jeśli naciskam wszystkie klawisze, jeżeli tak już się dzieje jedynie można wyłączyć go przyciskiem zasilania ;/
    safbot1st
    Level 43  
    Proszę nacisnąć symbol bateryjki na dole zaawansowane opcje zasilania - Zrównoważony -> Przełącz komputer w stan uśpienia -> Nigdy

Czy teraz jest ten sam problem?
    dem6n6l6gia
    Level 9  
    zmieniłem na to, żeby nigdy nie przechodził i myślałem, że poskutkowało, ale po trzykrotnym uśpieniu i wybudzeniu go zrobiło się znowu to samo i ekran nic nie załapał.. nie wiem co jest grane.. może karta nie startuje, albo coś innego.
    safbot1st
    Level 43  
    dem6n6l6gia wrote:
    po trzykrotnym uśpieniu i wybudzeniu go zrobiło się znowu to samo

A ja kazałem go usypiać?
    :D
    Płyta nie wstaje - serwis
    jankolo
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    dem6n6l6gia wrote:
    system nie jest oryginalny

Reklamuj działanie systemu u tego, od kogo go wziąłeś. Temat zamykam.