Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel - formuła która pobieże dane z innego arkusza z opcją wyboru arkusza

JaroFon 20 Lip 2013 14:32 2523 3
  • #1 20 Lip 2013 14:32
    JaroFon
    Poziom 23  

Witam. Proszę o pomoc. Potrzebuję utworzyć formułę która pobierze dane z innego arkusza ale z opcją wyboru z którego arkusza. Kolega adamas zaproponował mi funkcję 'ADR.POŚR' ale albo ta funkcja do tego się nie nadaje albo nie potrafię jej w prawidłowy sposób wykorzystać. O co chodzi.
    Mam dziesięć arkuszy które mają nazwy od 1 do 10. w innym arkuszu w której mam tabelę do której chcę pobrać dane z jednego z tych dziesięciu arkuszy ale z możliwością wyboru z którego arkusza mają być pobrane dane bez wcześniejszej modyfikacji formuły. Założyłem że do komórki A1 w arkuszu gdzie jest tabela wpiszę nazwę arkusza czyli cyfrę od 1 do 10 a formuła na podstawie tego wpisu pobierze dane z żądanej komórki z arkusza jaki zapodam w komórce A1. Myślę że dość zrozumiale to napisałem. Jak wykorzystam formułę w poniższej postaci i dajmy na to że chcę pobrać dane z arkusza 1 z komórki C1:

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

...to formuła pobierze mi dane z chcianej komórki i arkusza ale w A1 muszę wpisać dane w postaci:

...problem w tym że ja chcę do komórki A1 wpisać tylko nazwę arkusza czyli 1 a w formule zapodać z jakiej komórki ma pobrać dane. Czy można to zrobić po mojej myśli?

0 3
  • Pomocny post
    #2 20 Lip 2013 14:54
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Funkcja opisana jest b.dobrze w pomocy, więc nie rozumiem dlaczego taki "stary wyga" ma z tym problem...

Do funkcji podstawiasz string, trzeba go tylko poskładać. Odwołanie+znak konkatenacji (&)+reszta (w cudzysłowie).

0
  • #3 20 Lip 2013 15:56
    JaroFon
    Poziom 23  

Może i stary ;) ale jak to u mnie w zwyczaju czasami mam problemy nawet z tymi podstawowymi i prostymi funkcjami. Dziś se już dam spokój i odpocznę od Excela. Pojadę na ryby a jutro zerknę na to jeszcze raz ;)

0
  • #4 21 Lip 2013 15:56
    JaroFon
    Poziom 23  

Przyznam szczerze że ta formuła niezłego ćwieka mi zabiła. Tak to było proste że musiałem sporo czasu poświęcić żeby się o tym przekonać że to bułka z masłem :D. Poniższa formuła wszystko rozwiązała:

0