Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plazma samsung ps43b451b2wxxh - Wyładowania z matrycy do obudowy, śnieży

20 Lip 2013 15:28 1638 2
  • Poziom 14  
    Witam, plazma jak w temacie, widoczna część treści obrazu ale zaśnieżona, napięcia prawidłowe.Matryca S42AX-YB07, co jakiś czes, 1-2 razy na sekundę wyładowania pomiędzy szybą (tak to wygląda) a obudową matrycy po stronie X Main, podejrzewam uszkodzenie matrycy, natomiast mam problem ze zrozumieniem mechanizmu transformacji napięcia do takich wartości, że następuje wyładowanie iskrowe pomiędzy szkłem matrycy a obudową na odcinku ok 1 cm. Na oko parę KV.
    Ktoś z szanownych kolegów zechciałby mi to wytłumaczyć?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 30  
    Na oko to był i zmarł. Poczytaj jakie napięcia są wymagane do wyładowania w ekranie i wszystko będzie jasne. A co do diagnozy masz rację uszkodzony panel.
  • Poziom 14  
    Do zasilania tej matrycy max napięcie 207v. Dalej nie rozumie jaki jest mechanizm podniesienia napięcia do takich wartości, a z takim uszkodzeniem się pierwszy raz spotykam, mechanicznych uszkodzeń matrycy nie widać, podejrzewam utratę szczelności.
    Z oczywistych przyczyn nie pomierzę jakie napięcie tam jest, bo to ma charakter losowy w różnych miejscach krawędzi szkła, ale jest powielone co najmniej kilkadziesiąt razy niż napięcie doprowadzane do matrycy. Mechanizm trudny do odgadnięcia, przynajmniej dla mnie.
    Odpowiedź co prawda niczego nie wnosi, mimo wszystko dzięki.