Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mio 50 - Prośba o dobór modułu chiński skuter

20 Lip 2013 16:44 4443 6
  • Poziom 16  
    Witam
    Panowie potrzebuję dopasować moduł zapłonowy do skutera Mio50(chiński).
    Mam moduł taki

Opis pinów co udało mi sie pomierzyć:

1 - Zasilanie AC z magneto
    2 - Gaszenie masą
    3 - Masa
    4 - Wyjscie na cewke WN
    5 - Czujnik impulsów
    6 - +12V po zapłonie (?)

W sklepie nie mogą mi dobrać modułu bo nie mają opisu wyprowadzeń tych co sprzedają i tu właśnie prośba do kolegów znających się na rzeczy jakiego typu moduł tu podejdzie AC czy DC (podejzewam AC) oraz opis wyprowadzeń modułu do podmianki zebym ewentualnie piny po przepinał.

Szukałem w googlach ale tylko ten temat mi wpadł https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1626465.html moduł tamten jest inny i opis pinów równiez :(
    Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    solo626 napisał:

Dzięki za linka. Doszedłem do wniosku ze to jest moduł AC z dodatkowym plusem po stacyjce ze zmiennym kątem wyprzedzenia zapłonu silnik GY-6 i teraz mam pytanko czy wszystkie moduły ze zmiennym kątem wyprzedzenia zapłonu typ 4T GY-6 mają dodatkowy plus po zapłonie??
    Przeglądając allegro jest ich sproro tylko czy wszystkie mają te same piny co mój(kolejność nie gra roli)??
    Jak dopasowac moduł jak sprzedawcy nie mają opisu pinout :(
  • Poziom 38  
    Chyba mowa tu jest o skuterze SYM Mio 50, który chińskim nie jest, a koreańskim wynalazkiem z ich własnym silnikiem.
    Oryginalnie moduł zapłonowy w tym skuterze ma blokadę obrotów i ogranicza prędkość maksymalną (nie pamiętam ile, ale chyba do 50 km/h).
    Można by spróbować założyć moduł od zwykłego chińskiego GY-6, tylko konieczne będzie sprawdzenie poprawności połączeń pinoutu oraz charakterystyki kąta wyprzedzenia zapłonu. Zwykłe moduły do "czterosuwów" nie wymagają zasilania +12V po stacyjce, ale podanie tam +12V spowoduje zwarcie w instalacji elektrycznej.
    Miałem serwisówkę do tego modelu, musiałbym sprawdzić, bo jest na innym komputerze.
  • Poziom 16  
    BANANvanDYK napisał:
    Chyba mowa tu jest o skuterze SYM Mio 50, który chińskim nie jest, a koreańskim wynalazkiem z ich własnym silnikiem.
    Oryginalnie moduł zapłonowy w tym skuterze ma blokadę obrotów i ogranicza prędkość maksymalną (nie pamiętam ile, ale chyba do 50 km/h).
    Można by spróbować założyć moduł od zwykłego chińskiego GY-6, tylko konieczne będzie sprawdzenie poprawności połączeń pinoutu oraz charakterystyki kąta wyprzedzenia zapłonu. Zwykłe moduły do "czterosuwów" nie wymagają zasilania +12V po stacyjce, ale podanie tam +12V spowoduje zwarcie w instalacji elektrycznej.
    Miałem serwisówkę do tego modelu, musiałbym sprawdzić, bo jest na innym komputerze.

Czy dobrze rozumiem ze moge podpasowac moduł do 4 suwa bez plusa po stacyjce ??
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Zgadza się.
  • Poziom 16  
    To mam jeszcze jedno pytanko. Przeglądając alledrogo modułów do silników czterosówowych jest pełno silnik typ GY-6 ale brak opisów pinout skąd mam wiedzieć jaki kupić i po czym to poznać?

P.S.
    Problem rozwiązany dobrałem moduł na prąd zmienny ze zmiennym kątem wyprzedzenia zapłonu 4T GY-6 tylko piny musiałem pozamieniać ale wszystko chodzi jak trzeba. Kolegą wypowiadającym się w moim poście dziękuję oraz klikam pomógł.
    Temat zamykam
    Pozdrawiam