Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
LegrandLegrand
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pinouty modułów zapłonowych i regulatorów w popularnych motorowerach

17 Jun 2011 23:25 122586 72
  • Helpful post
    Level 39  
    Skutery z silnikiem Baotian, Zipp itp.

Popularne chińskie skutery z silnikiem 4T GY6 50 - 150 cm³:

Jakiś nietypowy moduł w skuterze 4T (był to "koliber" z Niemiec):

Quad / ATV 125 - 250 cm³

Uniwersalny moduł CDI, popularny w skuterach 2T, Peugeot, Honda, Chińskie 2T, quady 50 - 110 cm³:

Moduł w chińskich skuterach 2T CPI, Keeway, Generic, Sachs SX1:

Moduł zapłonowy typu DC-CDI ("bateryjny", zasilany z akumulatora):
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • LegrandLegrand
  • Helpful post
    Level 39  
    Kymco Super 9 (2T):

Kymco Agility, także Giantco Sprint (4T):

Pinout modułu marki "Standard" - przeznaczenie nieznane:
  • User removed account  
  • LegrandLegrand
  • Helpful post
    Level 39  
    Dokładniejsze dane proszę poszukać w serwisówkach lub schematach, pinout i kolory przewodów mam spisane z kiedyś naprawianego skutera.
    http://filer.peugeotscooter.dk/File/Fight3%20guide.pdf
    http://filer.peugeotscooter.dk/File/New%20Viva%20guide.pdf
    http://filer.peugeotscooter.dk/File/Div/udluftning_oilepump_el.pdf
    Proszę zwrócić uwagę że stosowano wcześniej osobno moduł zapłonowy CDI lub DC-CDI (ACI100 z immo) oraz moduł dozownika oleju, który posiada 6 pinów.
  • Level 9  
    Czy ktoś wie jak podłączyć moduł zapłonowy shindengen 6 pin. Pinouty modułów zapłonowych i regulatorów w popularnych motorowerach
  • Level 10  
    jak w modulach hondy:
    zielony- masa
    niebiesko/zolty - impulsator
    czarno/zolty - cewka wn
    to na 100proc
    na 90:
    czarno/bialy - plus ze start stop switch
    zolto/czerwony- jesli to ac cdi to moze byc cewka zasilajaca cdi
  • Level 9  
    Dzięki a start stop to przez włącznik do masy czy zasilania.
  • Level 10  
    Mam hondę nx250 z modułem Shindengen 6pin, ale w dwóch gniazdach 2P i 4P.
    Tam z przełącznika run/stop idzie napięcie +12 do modułu (pozycja run- jest napięcie na module)
    Jak wiesz z jakiego moto to moduł, to trzeba znaleźć schemat i z niego wyczytać kolorki - zapodaj w czym to jeździło.
  • Level 12  
    Witam. Kopiłem ten moduł jakiś czas temu. Stosowany w chińskich skuterach. Chciał bym aby ktoś opisał mi wyprowadzenia kabli z modułu ,konkretnie które przewody idą do cewki zapłonowej, jaki do impulsatora, do gaszenia i do statora. Przydał by się też jakiś schemat połączeń całego zapłonu. Moduł będzie zastosowany w
    WSK 125 oczywiście z chińskim statorem tak jak u użytkownika AudioBass.
  • Level 27  
    Czarno biały - gaszenie (po złączeniu z masą)
    Czarny - masa
    Pomarańczowy - cewka zapłonowa
    Czarno czerwony - zasilanie modułu (cewka CDI)
    Biało czerwony - do impulsatora
  • Level 11  
    Moduł 4t china - spotykany w pojazdach firmy almot

• Helpful post
    Level 13  
    Moduł zapłonowy 5BM-01, rozpiska na podstawie schematu z instrukcji serwisowej Yamaha Neos YN50/YN50M 2008. I niedawno sprawdzone w praktyce. Uwaga na moduły w kolorowych obudowach(różowe/żółte) prosto z sklepu zdarza się że nie działają.
  • Level 7  
    Witam!
    Pomożecie mi z podłączeniem regulatora na zdjęciu? Potrzebuje abyście podpisali kable po kolorach co do czego podłączyć w moim moto GB Motors Street. Z góry dziękuję :)

A to jest ten regulator: Pinouty modułów zapłonowych i regulatorów w popularnych motorowerach
  • Level 16  
    Witam żółty prądnica do żółtego(podłączone do świateł w niektórych modelach) różowy prądnica czarny do instalacji ale tylko niektóre modele zielony masa ważne do ramy i instalacji czerwony + do akumulatora. napisz dokładniej w jakim pojeździe będzie zastosowany ten regulator.

Musisz wiedzieć jaką masz prądnicę w silniku 5 cewek czy 2 cewki. to jest bardzo ważne.
  • Level 14  
    Poszukuję pinout tego modułu. Moduł do ATV 300. Po prostu chcę go adaptować na próbę do innego ATV (CDI-DC). Pinouty modułów zapłonowych i regulatorów w popularnych motorowerach
  • Level 16  

Czy dysponuje ktoś pinoutem tego regulatora ?

Z góry dzięki za pomoc.
  • Level 39  
    Skąd mamy wiedzieć z jakiego pojazdu jest ten regulator?
    Z regulatorami trójfazowymi nie ma większego problemu z identyfikacją wyprowadzeń przy pomocy zwykłego miernika (pomiar diod na jego wewnętrznym mostku Graetza).
    U góry (trzy piny) powinieneś mieć trzy fazy z alternatora. Poniżej masz +/-, które trzeba ustalić miernikiem. Przy odwrotnym podłączeniu można zrobić zwarcie i spalić regulator.
  • Level 1  
    Pinouty modułów zapłonowych i regulatorów w popularnych motorowerach macie schematy do tego modulu. Z zaplonu wychodzi czerwony niebieski i bialo czarny 3 zolte i 2 od impulsatora bialo zielony i bialo czerwony

Dodano po 1 [minuty]:

Pinouty modułów zapłonowych i regulatorów w popularnych motorowerach taki jest modul
  • Level 1  
    Witam,
    potrzebuję pomocy w sprawie podłączenia modułu zapłonowego w skuterze Romet 747 2t (silnik 1pe40qmb). Poprzedni moduł był tylko częściowo podłączony i podobno spalony wg poprzedniego właściciela i miał inne kolory przewodów więc nie mogę się nim sugerować. Zakupiłem taki moduł:

Dla jasności kolory przewodów modułu to:
    Czarny
    Szary
    Niebieski
    Czarno-szary
    Czarno-czerwony

Kolory przewodów w skuterze to:
    Czarno-biały
    Czarno-biały (możliwe, że czarno-żółty ale jakby baardzo wyblaknięty ten żółty)
    Czarno-czerwony
    Biało-czerwony
    Zielony

Proszę o pomoc jak podłączyć ten moduł.
  • Level 11  
    Witam.
    Awięc tak :
    Skuter------------------------ moduł
    zielony------------------------czarny (masa)
    czarno/czerwony-------------czarno/czerwony ( zasilanie)
    czarno/żółty-------------------szary ( wyj.na cewkę zapł.)
    biało/czerwony-----------------niebieski ( impulsator)
    czarno/biały---------------------czarno/szary (gaszenie przez zwarcie do masy)
    Powinno hulać.
    Pozdrawiam
  • Level 11  
    Witam. Mam czteropinowy regulator przy Yamaha YFZ i brak wtyczki (trzy białe i czerwony). Dysponuje ktoś może pinoutem, proszę o pomoc?

Już mam, podziękował
  • Level 13  
    To i ja coś od siebie dodam, schematy modułów zapłonowych stosowane we Włoskich motocyklach GILERA 125 i nie tylko.
    Pinouty modułów zapłonowych i regulatorów w popularnych motorowerach Pinouty modułów zapłonowych i regulatorów w popularnych motorowerach Pinouty modułów zapłonowych i regulatorów w popularnych motorowerach
  • Level 9  
    Witam.
    Mam skuter Hyosung SF-50 2t. Znikła w nim iskra. Cewka WN jest dobra. Moduł wizualnie jest taki sam jak ten od Kymco Super 9. Stator jest na 3 cewki: Pinouty modułów zapłonowych i regulatorów w popularnych motorowerach
    Nigdzie na necie nie moge znależć moułu ani statora.
    Może wie ktoś gdzie kupić taki moduł i stator albo jak przerobić ten zapłon?
    Pozdrawiam
  • Level 21  
    Witam
    Quad ATV 300.
    Pinouty takiego modułu:

Mam jeszcze schemat nie wiem czy dobry:

Pozdrawiam
  • Level 10  
    Witam,

czy ktoś z Was wie czy do chińskiego Gsmoon 260 można podpiąć jakiś tańszy moduł. Oryginalnie jest 8 pin i kosztuje koło 300 pln. Chciałbym spróbować podpiąć jakiś zamiennik, ale tylko są 4, 5 i 6 pin.

Czy ktoś z Was jest w stanie mi pomóc, bo nic nie mogę znaleźć w necie, czy tylko 8 pin trzeba kupić czy da się coś wykombinować.

Z góry wszystkim dziękuję za pomoc.
  • Level 10  
    Poszukuje modułu zapłonu do Rometa R 125 oryginał firmy LiHua symbol BY150117D101 albo jakiś zamiennik
  • Level 2  
    Poszukuje schematów / opisanych pinów dla modułów Suzuki GN 125 - najchetniej dla wersji 8 pin i 6 pin.

Grzebiąc w googlach już się pogubiłem - nie wiem czy nie mam nagmerane jakoś w motocyklu. Mój GN jest z 1997 i mam moduł zapłonowy na 6 pin, a na allegro jako pasujący sprzedali mi 8 pin.

Chciałem naprawić wiązkę, ale nie mam schematów jak powinno być :(

w tej chwili mam działający moduł NIG092 (6pin) i byłoby ok, gdyby nie to, że mam odcięcie zapłonu na każdym biegu na 7 tys obr.

Chciałem to rozwiązać montażem "odblokowanego" modułu, ale jest on na 8 pin :(
  • Level 7  

Modul z Suzuki gn 125 8 pin odblokowany bez blokasy obrotow.
    1 - empty
    2 - empty
    3 - empty
    4- cewka
    5- impulsator
    6- impulsator
    7 - minus
    8- plus