Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz samochodowy a/d/s/ MB800 spalona końcówka mocy

20 Lip 2013 20:38 2523 1
  • Poziom 8  
    Witam! Mam problem ponieważ nie wiem gdzie można kupić takie końcówki. Najważniejsze to że nie wiem dlaczego się spaliły? Niestety zlekceważyłem opinie kolegi który już wcześniej sygnalizował mi że mam + na obudowie wiem tylko że wzmacniacz najpierw się wyłączył a po próbie ponownego rozruchu wydawał coraz szybsze PIK PIK PIIIIK i wywaliło bezpiecznik :-( Wzmacniacz wygląda jak na foto. Oznaczenie spalonej końcówki na płytce 44N chociaż na bliźniaczej chyba logo producenta ST. Wzmacniacz samochodowy a/d/s/ MB800 spalona końcówka mocy Wzmacniacz samochodowy a/d/s/ MB800 spalona końcówka mocy Wzmacniacz samochodowy a/d/s/ MB800 spalona końcówka mocy Jestem kompletnym analfabetom jeśli chodzi o car audio i wiem że można kupić nowy za 200 zł. Tylko czego mnie to nauczy? A na nauke ponoć nigdy nie jest za późno ;-) PROSZE O POMOC
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    slobodyan1980 napisał:
    Jestem kompletnym analfabetom jeśli chodzi o car audio

I w posługiwaniu się językiem polskim też jesteś analfabetą niestety...
    To nie tranzystory końcówki mocy, a tranzystory przetwornicy napięcia. Tranzystory będą takie same i pewnie są to standardowe w tych aplikacjach IRFZ44N. Teraz masz przeprowadzić pomiary, sprawdzić, co się dzieje na przetwornicy, czy któraś końcówka mocy nie jest zwarta, wymienić tranzystory i uruchomić przetwornicę najpierw z obciążeniem zewnętrznym, a potem z końcówką mocy wzmacniacza.