Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Polar Rosa PMG 565 jednocz¶nie pobiera wode i wypuszcza

boaooooo 21 Jul 2013 00:02 4425 7
    boaooooo
    Level 11  
    Witam
    Witam dostałem niedawno pralkę Rosa która jest prawie nieużywana stan jak nowa i szkoda mi jej wyrzucać, Pralka wogóle się nie wł±czała , Zamówiłem fachowca który stwierdził ze padła blokada drzwi. Fachowiec był marnej klasy bo przy wypinaniu blokady dwa razy zrobił poważne zwarcie wywalaj±c mi korki w pionie, kazał zamówić nowa blokadę a tymczasem spi±ł kabelki na krotko.Z fachowca narazie zrezygnowałem i postanowiłem się sam za ni± wzi±¶ć
    Pralka ruszyła, Poza blokada drzwi wydawało się wszystko ok, ale pojawiło się dziwne zjawisko, Pralka bierze bardzo dożo wody TZN po napełnieniu hydrostat działa prawidłowo i wył±cza pobieranie, elektrozawór również poprawnie sie zamyka (jest to wersja potrójnego elektrozaworu), ale przy spuszczaniu wody pralka zaczyna jednocze¶nie pobierać ¶wieża,o ile przy płukaniu to może normalne zjawisko to przy wirowaniu już mnie zaniepokoiło bo cale wirowanie na każdym programie zawór wody jest otwarty i wodę pobiera jednocze¶nie wiruj±c.
    Czy fachowiec robi±c zwarcie mógł cos innego uszkodzić? Rozebrałem jeszcze programator sprawdziłem i przeczy¶ciłem styki które zał±czaja elektrozawór, (bez efektu) , Moze jest co¶ nie tak z programatorem?? Moze te plastikowe zapadki na kolko programatora się Ľle układaj±,A czy jest możliwe ze jak założę nowa blokadę to wróci do normy czy nie ma to zwi±zku?
    Sam już nie wiem co może być dlatego proszę o rade , Bo pralka naprawdę zabytkowa w stanie idealnym i szkoda jej złomować.
    movzx
    Level 39  
    W pierwszej kolejno¶ci sprawdĽ ze schematem czy wszystko dobrze podł±czone - je¶li kto¶ niewprawny grzebał to jest duże prawdopodobieństwo że Ľle podł±czył przewody.
    boaooooo
    Level 11  
    poniżej dodaje fotki programatora jak by mogł kto¶ rzucic fachowym okiem na kolory kabelków, najpierw zł±cza z prawej od strony tyłu pralki a potem z lewej strony programatora, W±tpię ze co¶ tam przepinał fachowiec chyba ze specjalnie aby po nim nie można było Pralka Polar Rosa PMG 565 jednocz¶nie pobiera wode i wypuszcza Pralka Polar Rosa PMG 565 jednocz¶nie pobiera wode i wypuszcza Pralka Polar Rosa PMG 565 jednocz¶nie pobiera wode i wypuszcza Pralka Polar Rosa PMG 565 jednocz¶nie pobiera wode i wypuszcza Pralka Polar Rosa PMG 565 jednocz¶nie pobiera wode i wypuszcza Pralka Polar Rosa PMG 565 jednocz¶nie pobiera wode i wypuszcza Pralka Polar Rosa PMG 565 jednocz¶nie pobiera wode i wypuszcza zrobić.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    boaooooo
    Level 11  
    Nie koniecznie, ponieważ na pocz±tku prania pralka tylko pobiera wodę i nie pompuje.
    boaooooo
    Level 11  
    A czy ma kto¶ może schemat dokładniejszy tej pralki ??, ponieważ ten dostępny na forum jest mało czytelny i w jednym miejscu gdzie idzie wi±zka przewodów jest biała plama i nie widać który przewód gdzie dalej idzie.

Czy mógłby mi kto¶ kto ma taka pralkę ewentualnie zrobić zdjęcie podł±czonego programatora tak jak ja wstawiłem to sobie porównam podł±czenia kabli??. Z tego co wiem to napewno w pralce jest Ľle podł±czony programator reszta działa.
    boaooooo
    Level 11  
    Zamykam temat, poniewaz nie bylo chetnych do pomocy musialem zasiegnac informacji w innym serwisie, Okazalo sie ze zawory byly sle podlaczone