Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laskomex unifon LF-3 - Brak dzwięku wywołania

21 Lip 2013 10:27 1818 5
  • Poziom 7  
    Witam. Niedawno się przeprowadziłem i w nowym mieszkaniu jest problem z domofonem. Otóż nie ma dźwięku wywołania. Kable są podpięte jak widać na zdjęciu ale wydaje mi się że nie są podpięte poprawnie + nie wiem dlaczego nie ma 6 zacisku i teraz zastanawiam się czy tak ma być czy po prostu aparat jest uszkodzony.
    Prosiłbym o pomoc w ewentualnej przepince kabli.
    Z góry wielkie dzięki
  • Computer Controls
  • Specjalista Domofony
    Jakiś zmasakrowany ten Twój unifon :)
    Jeżeli wszystkie inne funkcje działają poprawnie (rozmowa w obie strony, otwieranie drzwi) to skup się na przewodzie brązowym, który chyba jest podłączony do zielonego (tak wnioskuję ze zdjęcia). To jest właśnie wywołanie. Ten zielony powinien dalej iść do płytki z przełącznikiem, ale tego ze zdjęcia już nie widać.

Pozdrawiam
  • Computer Controls
  • Poziom 7  
    No własnie ten zielony jest powiązany z brązowym i lata luzem wewnątrz obudowy, natomiast na płytce układu pozycja nr 1 jest pusta a z tego co wyczytałem to własnie miejsce odpowiada za wywołanie. To w to miejsce powinienem dolutować zielony kabel?
  • Specjalista Domofony
    Po dokładniejszym przyglądnięciu się zdjęciu:
    odłącz brązowy od zielonego, zielony przyłącz do punktu M na płytce drukowanej, brązowy na razie zostaw wolny. Sprawdź co działa a co nie.

Pozdrawiam
  • Pomocny dla użytkowników
    Zielony kabelek jak widać idzie z mikrotelefonu i prawdopodobnie to żyła mikrofonu. Na płytce widać elementy wzmacniacza mikrofonowego, które są powiązane z prawą sekcją przełącznika "widełkowego". Litera "M" oznacza mikrofon, czyli tam właśnie powinien być przylutowany ten przewód.
    Zauważyłem, że w dolnej części unifonu jest jeszcze jeden, szósty zacisk.
    W typowym unifonie LF-3 jest 6 zacisków ponumerowanych od 1 do 6. Ten twój ma nieco inaczej, bo numeracja jest od 2 do 6 i dodatkowo zacisk nr 8.
    Skoro nie masz wywołania to ustal gdzie idzie kabelek od płytki (wejście wywołania).
    Zdjęcie nie jest na tyle wyraźne aby można to było prześledzić. Po prostu jest kilka kabelków brązowych podobnych do siebie.
  • Poziom 20  
    Witam! Jeśli jest to mieszkanie w bloku lub w kamienicy, to możesz sprawdzić jak sąsiad ma podłączony swój unifon i podłączyć go tak samo.

Pozdrawiam
    http://www.eldomix.com.pl/