Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo S40 1,8i 98 - swieca sie kontrolki i silnik pracuje nierowno

21 Lip 2013 11:21 2469 2
  • Poziom 2  
    Witam

Mam problem z moim staruszkiem Volvo S40 1,8i.( 98) Po czyszczeniu przepustnicy i kolektora zasysajacego zaczal fiksowac. Tzn: zaczely zapalac sie lampki kontrolne MIN. od elektroniki silnika, ABS i hamulca. Ale zawsze najpierw zapala sie konrolka z zarowka a puzniej te w/w trzy. Jak musze jechac dalej to przewaznie samochod mi gasnie i zapalaja sie wszystkie mozliwe kontrolki. Po odpalaeniu mozna jechac dalej ale proces sie zaczyna od poczatku.
    Pomaga jak odepne kleme od akumulatora na jakis czas. Wtedy samochod jezdzi bez problemy nawet kilka dni. Bylam u mechanika ale stwierdzil ze sprzeglo klimy sie zaciera i dlatego ale puzniej sie okazalo ze to lipa
    Podczas podlaczenia do komputera diagnostycznego nic nie wykazalo ( byl podlaczany 2 razy, w tym raz s serwisie volvo)
    Pali bez problemu tylko jest slaby a na wolnych obrotach przy zimnym silniku pracuje nierowno, a czasami przy odpaleniu "zaryczy".
    Wybaczcie za malo profesjonalny opis,mam nadzieje ze mimo tego jest zrozumiale :)
    Prosze o rade co to moze byc. Pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Usterka wystąpiła przy mechanikach? Przejechali się w ogóle autem? Kto wykonywał zabiegi z czyszczenia? Jedź, niech poprawia robotę.
  • Poziom 2  
    Po czyszczeniu silnik pracowal cicho i rowno . Problemy zaczely sie po kilku dniach.
    Mechanik sprawdzal i jechal sa mochodem i bledy widzial.
    Myslal ze jest gdzies zwarcie, powiedzial ze to moze byc wina. Sprzegla od sprezarki AC. Po odlaczeniu AC problemy znikly na kilka dni, ale razem z mechanikiem ;)

Bylam w serwisie volvo i podpiecie pod komputer nic nie wykazalo. Jeden mechanik oswiecil mnie ze ten model volvo z 98 1,8i ma mitsubishi silnik.