Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba L300D - Brak większości napięć na płycie głównej

Świr 21 Jul 2013 11:26 1974 7
    Świr
    Level 34  
    Może zacznę od początku, ponieważ zrobiłem mały błąd nie sprawdzając płyty głównej biorąc ją w ręce. No ale... Przyniósł mi znajomy płytę główną do wymiany IGP (jego diagnoza, nie wnikałem). Płyta pochodzi z wymienionej w temacie Toshiby i ma oznaczenie 6050A2175001-MB-A02 (platforma Iventec PS10AP). Wymieniłem IGP, płyta zareagowała na zasilanie, zareagowała na przycisk, ale matryca ciemna. Miernik w dłoń i okazało się, że brakuje prawie wszystkich napięć oprócz 5V/3,3V i po załączeniu płyty zaczynała pracować przetwornica 1,2V zasilająca SB700. Po krótkiej walce okazało się że przetwornice nie dostają sygnału SLP_S5#_3R Powinien wychodzić on z SB700, który też podmieniłem i bez zmian. Czy może mi ktoś pomóc w ustaleniu powodu blokującego przetwornice? Brakuje 1,8V przez co komparator U18 blokuje też część przetwornic. BIOS również przeprogramowany - bez zmian.
    adeq4
    Level 30  
    Sprawdź przebiegi na kwarcach, zasilanie kbc, kości bios, południa. Podmień kbc.
    przekrent
    Level 32  
    +3V RTC występuje prawidłowo?
    Świr
    Level 34  
    Chwilowo nie mam czym sprawdzić przebiegów na kwarcach. Zasilanie KBC, kości biosu - jest. Jeśli chodzi Ci o SB700 dostaje i 3V i 1,2V.

+3V RTC występuje prawidłowo. Choć mam drugą płytę i nie ma znaczenia czy ma bateryjkę, czy nie. Tak czy inaczej odpala.

Dodam że płyta pobiera 80mA prądu po włączeniu.

KBC wlutowany nowy - żadnych zmian.
    adeq4
    Level 30  
    Sprawdź SB_PWRGD, SLP_S3#_3R, VCC_NB_PWRGD

Dodano po 27 [sekundy]:

Aha, o którym komparatorze piszesz ?
    Świr
    Level 34  
    SB_PWRGD - 0V
    SLP_S3#_3R - prawie 3,4V
    VCC_NB_PWRGD - 0V

Z komparatorem przepraszam - wkradła mi się jedynka. Ma być U8, wewnętrzny wzmacniacz operacyjny "C".
    przekrent
    Level 32  
    Mając na myśli sprawdzenie +3V RTC chodziło o sprawdzenie obecności tego napięcia na C784 bądź C785. Osobiście wpierw sprawdziłbym linię SLP_S5#_3R, bo dzięki niej startuje +V1.8S i prawidłowo generowany jest PWR_GOOD_3.
    Świr
    Level 34  
    Sprzęt trafił do właściciela z nową płytą główną. Niestety czas popędzał, i trzeba było coś z tym fantem zrobić.