Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel micra - instalacja syrena wyje

Oberon 21 Lip 2013 12:03 8901 11
 • #1 21 Lip 2013 12:03
  Oberon
  Poziom 15  

  Witam,
  Zdecydowałem się na micrę. Dziś uruchomiłem centralę + syrena no i alarm wyje. Syrena SP 4001R, wiec w instrukcji niby prosta sprawa jasno opisane podłączenia. Jednak mimo to system generuje alert. Syrena ustawiona pionowo i w miarę wypoziomowana (tak jak pokazuje ta wbudowana poziomiczka).

  Styki sprawdzane 2x. Odłączyłem tez czujnik otwarcia centralki, tak, by wyeliminować ten przypadek.

  Gdzie zrobiłem błąd? Jakieś rady?

  z góry dziękuję
  Rafał

  Na przyszłość proszę w całej wypowiedzi stosować polskie znaki diaktrytyczne. Nie będę więcej poprawiał kolegi postów.
  3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
  [s]

  1 11
 • #2 21 Lip 2013 12:40
  sharp
  VIP Zasłużony dla elektroda

  Skoro jesteś pewien połączeń i wyeliminowany jest skrajny przypadek usterki fabrycznej urządzeń, to pozostało jedynie sprawdzenie oprogramowania.

  Oberon napisał:
  Syrena ustawiona pionowo i w miarę wypoziomowana (tak jak pokazuje ta wbudowana poziomiczka)
  Uważasz, że krzywo zawieszony sygnalizator powoduje wywołanie alarmu...?

  0
 • #3 21 Lip 2013 12:56
  Oberon
  Poziom 15  

  wyczuwam sarkazm ale szczerze brałem taką opcję pod uwagę ale chyba błędnie jak wyczuwam (skoro ktoś daje poziomiczkę w urządzenie to może miał konstruktor cos na uwadze). Nie jestem instalatorem więc ... A mam z tym problem, że podłączona (chyba) poprawnie syrena wyje... przy pierwszym uruchomieniu systemu..nie wiem kończą mi się po mału pomysły dlatego pytam


  Odłączyłęm syrene i podpiąłem się kablem. W logach wynika, że zdarzenie sabotażowe sie generuje. Czy czujnik sabotażowy otwarcia centrali można odłączyć czasowo? Jak one powinny pracować NO/NC?

  0
 • #4 21 Lip 2013 13:37
  dariusz.bembenek
  Specjalista - Alarmy Stacjonarne

  Oberon napisał:
  podłączona (chyba) poprawnie

  Tzn. jak podłączone ? Bo z podłączeniem typu "chyba" to rzadko się tutaj spotykamy. Konkretnie.

  Może dodatkowo odwrócona polaryzacja na wyjściu modułu Micra ? (opcja "NC").
  Poziomica po to jest, żeby prosto zamontować sygnalizator.

  0
 • #5 21 Lip 2013 13:58
  Oberon
  Poziom 15  

  Dziękuję za odpowiedź. W załączniku zdjęcie tego jak to podłączyłem. Jak widać aktualnie jest odpiety mikroswitch od obudowy centrali. Zakładam obudowę, podłączam zasilanie no i problem, syrena wyje. Coś chyba źle te mikroswitche są podpięte, albo źle w sofcie skonfigurowane?

  0
 • Pomocny post
  #6 21 Lip 2013 14:25
  dariusz.bembenek
  Specjalista - Alarmy Stacjonarne

  Zdjęcie super, po prostu rewelacja. Nie chce mi się specjalnie dochodzić co jest czym na tym obrazku (marna jakość) więc polecę coś, co da odpowiedź. Proponuję użyć multimetru i zobaczyć, czy styku NO1, NO2 w module są załączone (być może właśnie to moduł cały czas zwiera styki przekaźników, ponieważ jego wejście TMP jest naruszone..). Zrobić na krótko zwarcie pomiędzy TMP i COM w module i zobaczyć, czy się uspokoi.
  Ale to przede wszystkim w takim momencie powinien Ci towarzyszyć przynajmniej woltomierz.

  0
 • #7 21 Lip 2013 15:49
  Oberon
  Poziom 15  

  ok problem rozwiązany - źle ustawione styki microswitcha. Mam jeszcze jedno pytanko... Już większość rzeczy działa i poustawiane. Alarm włącza się jak zaplanowano ... ale zauważyłem że gdy uzbroję alarm z pilota (T4) to na klawiaturze pokazuje, że nie jest uzbrojony. Czy stan alarmu się po jakimś czasie odczyta (w instrukcji niby co 15minut komunikacja następuje) i ustawi na MKP-300?

  dziękuję

  1
 • #8 21 Lip 2013 17:34
  dariusz.bembenek
  Specjalista - Alarmy Stacjonarne

  Niestety system oparty na module Micra to system bezprzewodowy jednokierunkowy, czyli tylko urządzenia zewnętrzne przekazują informację do modułu Micra (czujki wysyłają informację, że był ruch, dym itp. a klawiatura wysyła komendę załącz/wyłącz itp.). Moduł Micra tylko odbiera dane, nic nie wysyła. Dlatego też klawiatura nie ma możliwości sprawdzenia i wyświetlenia jaki jest stan centrali.

  Naciskając dowolny klawisz na klawiaturze można tylko zobaczyć, jaka było ostatnio wydana komenda z klawiatury (tylko z klawiatury). Wtedy zaświeca się odpowiednio dioda zielona lub czerwona. Jeśli system jest sterowany dodatkowo z pilota lub SMS itp. to dioda informacyjna w klawiaturze nie może być wiarygodna.
  Ogólnie - nie da się..

  A jakiś tam czas nastu minut to coś innego. Moduł Micra po prostu sprawdza, czy chociaż raz w tym czasie jest jakaś transmisja od klawiatury (testowa/kontrolna). Klawiatura zawsze to wysyła, ale moduł to sprawdza właśnie w zależności od ustawienia tej opcji.
  BTW. To wszystko jest w instrukcji do Micry opisane.

  1
 • #9 06 Lip 2014 03:21
  procekkk
  Poziom 24  

  ======================
  Witam,
  Mam pytanie odnośnie modułu alarmowego MICRA:
  Jakie są komendy SMS?
  Konkretnie, jaką treść SMSa wysłać do modułu, aby odesłał informację zwrotną o statusie modułu (mogę puścić sygnał do centrali - rozbroi/uzbroi się, potem ew drugi, żeby uzbroić, ale po co jak potrzebuję tylko jednej informacji o statusie; inny sposób to mogę wysłać SMSa zęby alarm się uzbroił albo rozbroił, ale potrzebuję tylko sprawdzenia statusu).

  Pozdrawiam

  0
 • #10 06 Lip 2014 13:06
  dariusz.bembenek
  Specjalista - Alarmy Stacjonarne

  Testy.
  Wystarczy zadzwonić do modułu i się rozłączyć. Micra wyśle SMS testowy z informacją o m.in. stanie systemu (słowa w sms: ARM lub DISARM).
  Jasna sprawa, że musi to być odpowiednio ustawione w testach..

  0
 • #11 08 Lip 2014 11:28
  procekkk
  Poziom 24  

  Pisałem o tym. Jak puszcze sygnał to moduł zmienia stan na czuwanie i odwrotnie (ARM/DISARM) ale w przypadku np kiedy był uzbrojony kolejny raz muszę puścić sygnał, żeby się uzbroił. Nie ma opcji żeby wysyłając SMSa o odpowiedniej treści moduł wysłał info o statusie?

  Pozdrawiam

  0
 • #12 08 Lip 2014 12:20
  suworow
  Moderator Zabezpieczeń

  Zazwyczaj robi sie uzbrajanie/ rozbrajanie przez sms ( redukuje sie w ten sposób możliwość przypadkowego uzbrojenia/ rozbrojenia a clip - uruchamia transmisje testową e statusem modułu. Nigdy tego nie próbowałem ( z rożnych względów) ale gdyby pozwolić modułowi na odpowiadanie na dowolne numery i zadzwonić na niego ukrywając numer #31# ?
  Pozdrawiam

  0
  Szukaj w 5mln produktów