Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakłócenia obrazu DVB-T podczas dobrej pogody.

21 Lip 2013 12:27 3450 10
  • Poziom 7  
    Witam
    Mam problem z dziwnie zachowujacym sie obrazem DVB-T. Otuz na dekoderze cabletech urz0195 odbior jest w miare stabilny, ale przy ladnej pogodzie sa duze zaklucenia. Jak pada deszcz ich nie ma i odbior jest doskonaly. Pokazuje on jakosc sygnalu 65%, a jakosc 76%. Natomiast na telewizorze LG z MPEG-4 (modelu nie znam) sila jest 45% jakosc 100% i taka oto mozaika
    Zakłócenia obrazu DVB-T podczas dobrej pogody. Zakłócenia obrazu DVB-T podczas dobrej pogody.
    Na telewizorze dzwiek jest odbierany bez zadnych problemow. Mieszkam ok 4km od nadajnika 20kW.

Moja instalacja antenowa:
    Antena OPTICUM AX1000 Intelligent -> symetryzator -> wtyk F -> Kabel koncentryczny 0,8mm 75om 5m -> wtyk F -> dekoder

Antene mam ustawiona ok 90st w lewo od nadajnika. Jak ustawiam w strone nadajnika sila sygnalu jest ok 20% jakosc 100%.

Uksztaltowanie terenu:
    Zakłócenia obrazu DVB-T podczas dobrej pogody.

Probowalem dodac wzmacniacz 10db ale to nic nie dalo

Prosze o pomoc!!!

Z gory dziekuje za odpowiedzi :)

Tytuł poprawiłem na słowo "zakłócenia".
    Przypominam o
    regulaminie pkt 3.1.13.
    [SP5ANJ]
  • Poziom 35  
    Nie wzmacniacz sygnału tylko tłumik sygnału zamontuj kolego.
  • Poziom 31  
    Za duży zysk anteny (14 dB) względem blisko położonego nadajnika, zastosuj antenę o mniejszym zysku np. typu Yagi i skieruj na nadajnik.
  • Poziom 7  
    Jaki tlumik bedzie dobry?
    Anteny nie chce za bardzo zmieniac
  • Poziom 26  
    Witam serdecznie.

Załóż tłumik 10dB na początek. Jeśli będzie za mało to dołożysz kolejny.
    W ogóle to lepiej chyba wymienić antenę na taka o bardzo małym zysku. Nawet pojedynczy dipol prawdopodobnie wystarczy.
    Pozdrawiam.

Sebastian
  • Poziom 43  
    qwertex napisał:
    Anteny nie chce za bardzo zmieniac

Ale odbiór chciałbyś mieć poprawny? ;)
    Możesz napisać dlaczego nie chcesz?

Obrazek z terenem całkiem fajny. Odwróć antenę o 180°.
    Albo kręć nią aż do uzyskania najbardziej stabilnego obrazu.

A w ogóle to skup się przy pisaniu!
    Cytat:

Zakłucenia obrazu DVB-T podczas złej pogody.

Cytat:
    Otuz na dekoderze cabletech urz0195 odbior jest w miare stabilny, ale przy ladnej pogodzie sa duze zaklucenia

Aaaa ... już rozumiem. To kwestia upodobać - słońce to zła pogoda, deszcz - dobra.
  • Poziom 43  
    Do testów pewno wystarczający.
    Jeśli jednak antena ma za duży zysk, to tłumik - moim zdaniem - tam niewiele pomoże.
    Sygnały odbite - a to z nimi masz według mnie problem - i tak pewno będą zbyt silne.

Ja bym jednak nie użył go.
    Po pierwsze mam wstręt do osprzętu, do którego muszę wkręcać kabel, po drugie - odrzuca mnie jakość zastosowanego potencjometru.
  • Poziom 7  
    Narazie sprawdze ten tłumik, jak on nie pomoze to kupie antene o malym zysku
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.
    qwertex napisał:
    Moderator zmienil nazwe tematu i dlatego tak glupio wyszlo

Wyprasza sobie jakieś insynuacje i podpowiem tylko, że zmiana tematu dotyczyła tylko i wyłącznie jednego słowa, które napisałeś "Zakłucenia" a powinno być -Zakłócenia- .
    (zmiana słowa w temacie nastąpiła w dniu 21.07.2013 o godz. 17:59)

Zadbaj lepiej o Regulamin pkt 3.1.13 tego Forum bo pracujesz na Ostrzeżenie #1 .
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    Popraw wpisy.

Pozdrawiam.
  • Poziom 38  
    qwertex napisał:
    Witam
    Mam problem z dziwnie zachowujacym sie obrazem DVB-T. Otuz na dekoderze cabletech urz0195 odbior jest w miare stabilny, ale przy ladnej pogodzie sa duze zaklucenia. Jak pada deszcz ich nie ma i odbior jest doskonaly. Pokazuje on jakosc sygnalu 65%, a jakosc 76%. Natomiast na telewizorze LG z MPEG-4 (modelu nie znam) sila jest 45% jakosc 100% i taka oto mozaika

Na telewizorze dzwiek jest odbierany bez zadnych problemow. Mieszkam ok 4km od nadajnika 20kW.

Moja instalacja antenowa:
    Antena OPTICUM AX1000 Intelligent -> symetryzator -> wtyk F -> Kabel koncentryczny 0,8mm 75om 5m -> wtyk F -> dekoder

Antene mam ustawiona ok 90st w lewo od nadajnika. Jak ustawiam w strone nadajnika sila sygnalu jest ok 20% jakosc 100%.

Uksztaltowanie terenu:

Probowalem dodac wzmacniacz 10db ale to nic nie dalo

Prosze o pomoc!!!

Z gory dziekuje za odpowiedzi :)
    Cytat:
    Moderator zmienil nazwe tematu i dlatego tak glupio wyszlo

Co głupio wyszło :?: :?: :?: Chyba Twoja pisanina bez polskich znaków diakrytycznych :!: :!: :!:
    Na temat odbioru silnych sygnałów przeczytaj:
    * DVBT - gdy połącze ekran z koncentryka trace sygnał
    * Antena dvbt częściowy zanik kanałów