Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka samsung RL60 - nie działa chłodziarka

21 Lip 2013 12:54 5025 7
  • Poziom 8  
    od dwóch dni mam problem z lodówką a konkretnie z chłodziarką, 2 dni temu na potrzeby dokładnego wymycia wyłączyłem ją na 2-3 godz. przy okazji połozyłem ja na plecach by lepiej wyregulować nóżki, po włączeniu zamrażarka szybko osiągnęła ustawione -18 st, natomiast chłodziarka stanęła na 9 st, nie włącza sie też swiatło po otwarciu drzwi, zadzwoniłem do serwisu i poradzili rozmrozic ja na jakieś 8 godz, ale nic to nie pomogło, wiec rozmroziłem ja na 14 godzin i to samo, dodam że boki lodówki sa bardzo ciepłe, czego nie zauważyłem wczesniej. Lodówka ma rok ale gdzięś posialiśmy gwarancje i dowód zakupu wiec wizyta serwisantów pewnie mnie szarpnie trochę
    pzdr
  • Specjalista AGD
    witam
    troszkę głupi pomysł z tym położeniem lodówki na plecy, ale do rzeczy
    jest to lodówka z systemem nofrost , sprawdź czy wentylator się kręci( jest w zamrażalce-powinieneś go słyszeć po otwarciu drzwi zamrażalnika , chłodziarka musi być zamknięta, przy otwartej wentylator nie pracuje)
    jeśli wentylator pracuje to rozkręć tylną ścianę zamrażalki i sprawdź czy nie ma korka lodowego w kanałach dystrybucji powietrza do chłodziarki
  • Poziom 8  
    dzięki, sprawdzę zatem, co do położenia na plecy to sprawdzałem w instrukcji obsługi i raczej producent nie zakazuje tego, co więcej: przy zmianie ustawienia drzwi nawet nakazuje położenie lodówki na plecach
    pzdr
    Dzięki za szybką odpowiedź
  • Poziom 8  
    witam ponownie,
    wentylator działa, natomiast ścianki tylnej nie odkręcałem, nie jest mocowana jedynie śrubki, chyba jest też klejona? niemniej lodówka była wyłączona od 10.00 w niedziele do 22.00 w poniedziałek więc powinna sie dokładnie rozmrozic, jak ją włączyłem to ponownie zamrażarka działała a chłodziarka jakoś nie, gdy zaczęły się grzać boki lodówki to ją wyłaczyłem. dodatkowo zaczęły migać wszystkie kontrolki na wyświetlaczu... chyba wizyta serwisantów nieunikniona....
    pzdr
  • Specjalista AGD
    witam
    nie pamiętam czy w twojej lodówce jest ,,dumper,, to taka przepustnica co steruje napływem powietrza do chłodziarki(jeśli wentylator się kręci to tylko to pozostaje) musisz odkręcić tył zamrażalnika , nie jest klejony, masz tam dwa wkręty i dwie zapadki u góry ,dasz radę
    powodzenia
  • Poziom 8  
    ustawiłem wizytę serwisantów, znalazł się paragon więc wolałem już nie kombinować samemu, dam info co było przyczyna, dzięki za pomoc
  • Poziom 2  
    Podczepiam się pod temat bo zgłupiałem podobnie jak w temacie zamrazarka mrozi jak szalona góra nie chodzi wentylator pracuje normalnie ale na wszelki wypadek wymieniłem. Kanały powietrza czyste bez lodu pełny prześwit. Klapki sterujące chodzą i otwierają się ale przedmuchu nie ma proszę o pomoc bo naprawdę nic nie rozumiem. Czuć leciutki podmuch w otworze pomiędzy górną częścią a zamrażarka
    mimo ze na dole hula wiatr.
  • Poziom 8  
    no własnie obiecałem,że powiem co i jak i zapomniałem. u mnie przyczyna tkwiła w drzwiach, po prostu zmieniając ustawienie drzwi z prawych na lewe niedokładnie spiąłem jeden element, ten odpowiadający za to czy system prawidłowo odczytuje, że drzwi są otwarte czy zamknięte, po kilku tygodniach użytkowania po prostu sie to rozłączyło i przez tę małą pierdółke system odczytywał, że lodówka jest otwarta, zatem nie działało poprawnie chłodzenie, zamrażarka natomiast git. serwisant na szczęscie szybko wpadł co moze być ine tak i w 5 minut załatwił temat
    pzdr