Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kombi/van - Nubira, Octavia, Doblo. Co wybrać?

paczanga 21 Lip 2013 12:55 1401 3
  • #1 21 Lip 2013 12:55
    paczanga
    Poziom 9  

Witam

Jestem na etapie poszukiwania nowego samochodu.
    Budżet to 10 tys. max 13tys.

W tym budżecie oczekuję:
    -klimatyzacja
    -htb, kombi, van
    -prosta konstrukcja (samodzielne naprawy)
    -będzie holować przyczepę niewiadów
    -wiadomo niskie koszty utrzymania i niezawodność
    -silnik musi lubić gazorek LPG

W tej cenie upatrzyłem sobie:
    Skodę Octavię kombi z silnikiem 2.0- dobre osiągi, akceptuje gaz, przestronny, podobno mało usterkowy
    Fiat Doblo 1.6 16v- takim samochodem czasem jeżdżę jest na bazie dostawczaka więc solidny, miejsca full :D
    Chevrolet Nubira/Lacetti- 1.8, dużo miejsca w środku, bagażnik mniejszy ale w moim budżecie mogę kupić 6/7 letni zamiast 10/13 letniej skody. Tylko nie wiem jak z jego awaryjnością? I ten wygląd :(

Może ktoś z Was coś podpowie o tych smaochodach?
    Czy warto kupić sprowadzony?

Pozdrawiam

1 3
  • #2 21 Lip 2013 13:28
    zed71
    Poziom 22  

zdecydowanie nubira/lacetti- czesci tanie (np łącznik stabilizatora 23zł, filtr oleju 8zł, sprzegło kpl ok 300zł. itp) ale też niekoniecznie czesto potrzebne. jakość nubiry jest trochę lepsza od dawnych daewoo ale też nie ma co się wstydzić. budowa jest prosta i wiekszość napraw zrobisz sam. silnik jest trochę paliwożerny ale spalanie wynosi podobnie jak w octavii. trzeba tylko pamiętać o wymianie paska rozrządu co 60kkm ale koszt nie jest zniewalający. z rozmów z innymi użytownikami chevroletów wynika że najczęsciej w laccetim siadają drobiazgi i "najgorszym" silnikiem jest 1,4 16V (lubi gubić zapłon) ale ogólnie wszyscy są zadowoleni ;) co do usterkowości wystarczy wejsc na forum chevroleta i poczytac jakie usterki i jak czesto się przytrafiają ;) żeby było dużo tych usterek to wujek google wyszukałby dużo odniesień (tak jak w skodzie na przykład) ale ... tych jest mało (a samochodów sprzedano kilka tysięcy) wiec usterkowość jest do przyjęcia :)
    a wygląd- rzecz gustu :) najczęsciej bedziesz oglądał samochód za kierownicy wiec zewnętrznie jest Ci obojętny :)

0
  • #3 21 Lip 2013 17:09
    paczanga
    Poziom 9  

W grę wchodzi tylko silnik 1.8 122 KM trzeba wreszcie trochę mocy :)

A jak gaz współpracuje z tym silnikiem? To jakaś konstrukcja Opla ten 1.8?

0
  • #4 21 Lip 2013 17:45
    zed71
    Poziom 22  

;-) tak to stara konstrukcja opla i swietnie współpracuje z lpg. (ale trochę zmieniona przez daewoo). była montowana swego czasu w espero i nubirze ;-) tylko z mniejszą mocą (95km) ale bazuje na oplu ;-) i dlatego ma interwał paska określony na 60kkm ale jest "nieśmiertelny".

0