Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TP LINK 3631 - Jak poprawić widoczność plików z dysku USB w domowej sieci ?

wlodarek1 21 Jul 2013 13:30 1350 0
    wlodarek1
    Level 14  
    Niedawno temu zamiast liveboxa2 postawiłem router TP LINK TDVG3631.

Ma on w porównaniu z LB2 kilka zalet , ale ma też wg mnie 1 wadę ; słabą widoczność w domowej sieci plików z dysku USB podpiętego do tego routera .

Przy liveboxie było tak ; w lewym dolnym rogu exploratora windows jest rozwijalna ikonka "sieć "

Po kliknięciu na nią były 2 pozycje ; nazwa komputera i SERWER LIVEBOX .

Teraz przy tp-linku jest tylko nazwa komputera , wpisu typu "serwer tp-link" - nie ma .

W głównym oknie "explorer.exe" livebox2 mial swoją ikonkę , tplink - nie ma .

Na linuksie [gdy używałem liveboxa ] po kliknięciu na ikonkę "zasoby samby " pokazywały się kiedyś kolejno ikonki ; workgroup - serwer livebox - usb3.0 device .

Podobnie było na androidzie w menedżerze plików GHOST COMANDER+SAMBA PLUGIN;

zasoby windows-workgroup-livebox-usb3device [dyskUSB] .

Telewizor samsung widział urządzenie DLNA o nazwie SERWER LIVEBOX i wyświetlał fotki i mp3-ójki. Teraz przy TP LINK 3631 na linuksie i androidzie wywala tylko napisy typu ;

"nie znaleziono żadnych grup roboczych " . Tv samsunga widzi co prawda urządzenie DLNA -

MEDIASHARE ale wyświetla tylko miniaturki zdjęć , nic poza tym .

Ale na pocieszenie ; na wszystkich systemach operacyjnych widać pliki na dysku USB podpiętym do TPLINK-a po wpisaniu w menedżerach plików tak ; \\192.168.1.1 .

Wtedy ukazuje się ikonka folderu SDA1 a w nim widać pliki z dysku sieciowego .

Panel konfiguracyjny mojego tp-linka jest po angielsku , nie wszystkie opcje są dla mnie zrozumiałe .

Proszę o porady ; co by trzeba poustawiać w różnych opcjach konfiguracyjnych tego routera tak by ;

w windows mial on swoją ikonkę i wpis w sieci , a w linuksie i androidzie był normalnie widoczny w "zasobach samby" i aby tv samsung odczytywał choć część plików z dysku USB[sieciowego] .

Z góry dzięki za pomoc .