Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Zafira - Zakup samochodu opinie porady

PiotrekpPl123 21 Lip 2013 14:59 3027 5
  • #1 21 Lip 2013 14:59
    PiotrekpPl123
    Poziom 19  

Witam.
    Szukam auta rodzinnego w kwocie do 14000zl. Koniecznie musi to być auto 7 osobowe. Jednym z moich kandydatów jest opel zafira. Co myślicie o tym aucie? Interesują mnie wyłącznie silniki benzynowe. Po zakupie planuje auto zagazować. Z góry dziękuję za opinie. A może ktoś poleci inne auto spełniające moje założenia?
    Pozdrawiam.

1 5
  • #2 22 Lip 2013 13:10
    krocze
    Poziom 25  

Pamiętaj tylko, że te dwa siedzenia w bagażniku Zafiry to dla dzieci są, a nie dorosłych. Z podobnych aut jest jeszcze Renault Espace i Renault Grand Scenic, tylko nie wiem czy w tej ceni kupisz sprawny Grand Scenic. Z pełnowartościowych 7-osobowych aut jest np. Grand Voyager Chryslera oraz Citroen Evasion, jak i Lancia Zeta i Fiat Ulysse. Seat Alhambra i Sharany nie są godne polecenia ze względu na ich stan techniczny (każdy kupuje te "niezawodne" auta, mało kto remontuje, woli sprzedać dalej). Miałem do czynienia z tymi autami, gdy szukałem busa osobowego i zapewniam, że tak jest. Ostatecznie kupiłem Chryslera Grand Voyagera 2.5CRD (posiadam jeszcze inne auto tej marki z podobnym silnikiem). Jak na razie wymienione uszczelki pod wtryskami i sprzęgło. Większych napraw przez kilka lat użytku nie zauważyłem. Jedyna wada, to duże spalanie, w benzynie jeszcze większe, ale komfort dobry dla wszystkich podróżujących. Blachy dobrze zakonserwowane. Oczywiście nie narzucam żadnej marki - ostateczną decyzję podejmujesz ty jako kupujący, potraktuj w/w modele jako propozycje.
    Jeszcze jednym modelem godnym polecenia jest Mazda MPV, ciekawe, dobrze wykonane auto, które bez problemu kupisz w tej cenie. Jak to u Mazdy, musisz sprawdzić stan postępu korozji, bo chwyta chętnie nadkola i podwozie.

1
  • #3 22 Lip 2013 20:47
    PiotrekpPl123
    Poziom 19  

No właśnie nie miałem jeszcze okazji tak na żywo zobaczyć ile jest miejsca w trzecim rzędzie w tej Zafirze bazowałem tylko na wymiarach z katalogów i dlatego była to bardziej alternatywa. W pierwszej wersji brałem jeszcze pod uwagę właśnie Alhambrę i Forda Galaxy po liftingu po 2001roku (Sharany są wyraźnie droższe od Forda i Seata bo to Volkswagen dlatego je pominąłem). Silnik 2.0 lub ewentualnie 2.3 podobno dobrze znoszą instalacje gazowe. Chryslera bał bym się ze względu na koszty eksploatacji (serwis) pomijając już wysokie spalanie. Natomiast Citroen Evasion, Lancia Zeta, Fiat Ulysse czy Mazda MPV wydają mi się już bardziej "egzotyczne". Mało jest tego w ogłoszeniach stąd i dostęp do części może być gorszy przynajmniej zawsze tak mi się wydawało (mogę się mylić).

0
  • #4 22 Lip 2013 23:28
    krocze
    Poziom 25  

PiotrekpPl123 napisał:
    mogę się mylić

I mylisz się jednak kolego, bo części do takiego Evasiona/Zeta/Ulysse są ogólnodostępne. Dla przykładu komplet wahaczy zamienników z tulejami kompletnych to mniej niż 300pln, kompletny rozrząd z pompą wodną to koszt 200pln. Ceny z portalu aukcyjnego. Nadmienię tylko, że produkowano je do 2001 roku, później wszedł u Citroena model C8, ale tam już jest elektroniki i zabawy więcej, jak przy starszych braciach.

0
  • #5 24 Lip 2013 10:58
    PiotrekpPl123
    Poziom 19  

Przeglądając różne oferty zauważyłem że w założonym przeze mnie budżecie można znaleźć Renaulta Espaysa w miarę młodego. Co prawda futurystyczna deska rozdzielcza wymagała by przyzwyczajenia ale poza tym był by ok. Czy warto się interesować tym autem? Chodzi mi o awaryjność i koszty eksploatacji?

0