Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

EasyNote LX86 - Dysk twardy wydaje dziwne dzwieki

21 Jul 2013 15:02 1050 2
  • Level 9  
    Marka: Packard bell
    Model: EasyNote LX86-JP-155GE
    Chassis (płyta lub główne podzespoły):
    Inne (uwagi):
    Witam, wczoraj gdy siedzialem na laptopie nagle zacial sie system, przy czym dysk zaczal wydawac dziwne dzwieku podobne do tykania zegara z tym ze o wiele glosniejsze. Po tej sytuacji bylem zmuszony wylaczyc laptopa, gdy go wlaczylem ponownie to powital mnie ekran z logiem firmy Packard Bell i zaczal znowu tykac, windows sie nie wgrywa, od czasu do czasu zobacze logo windowsa a pod nim pasek ladowania a po 10min wyskoczy komunikat ze system windows napotkal blad i ze nastapi restart laptopa, pod spodem byl jeszcze blad zwiazany z bootowaniem (wybaczcie ze go nie podam ale naprawde zadko kiedy to wyskakuje), myslicie ze dysk padl? Jezeli tak to jutro podjate kupic i moje pytanie brzmi, czy ten dysk bedzie pasowac do lap topa? wd blue wd5000bpvt 500gb 2.5 cala sata.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 42  
    Hash92 wrote:
    Witam, wczoraj gdy siedzialem na laptopie nagle zacial sie system, przy czym dysk zaczal wydawac dziwne dzwieku podobne do tykania zegara z tym ze o wiele glosniejsze.

Da radę odczytać SMART dysku?
    Dane są ważne czy bez znaczenia? Odradzam działania na HDD bez podania SMART.
  • Level 9  
    to znaczy? Zielony w tych sprawach jestem.
    Juz wiem, niestety nie mam takiej mozliwosci, do windowsa nawet wejsc nie moge.
    Co do danych to zalezalo mi tylko na zdjeciach kiedy mieszkalem jeszcze w polsce ;/