Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 32ld420 - Naziemna telewizja cyfrowa

21 Lip 2013 16:14 3354 8
  • Poziom 12  
    Witam. Mam telewizor LG 32ld420. Telewizor posiada tuner DVB-T z MPEG4, lecz nadal nie odbiera mi Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Dodam że posiadam kablówkę w Vectrze(podstawowe programy). Pytanie jak to włączyć? Jak ustawić telewizor? Dodam jeszcze że mieszkam w Bielsku-Białej. Pozdrawiam.
  • Poziom 34  
    Pytanie zasadnicze bo nie podałeś tej informacji.
    Czy posiadasz swoją antenę lub lub dostęp do anteny zbiorczej w której jest sygnał Naziemnej Telewizji Cyfrowej.
    Piszesz tylko, że masz kablówkę.
    Operatorzy telewizji kablowych nie dostarczają sygnału NTC.
    Jeśli masz swoją anteną to i tak musisz przekładać wtyczki lub kupić specjalny przełącznik.
  • Poziom 12  
    Anteny nie posiadam, dostępu do niej także nie. Na początku gdy wprowadzano NTC, mówiono że osoby które posiadają kablówkę nic nie muszą robić bo operatorzy sami ją włączą. Więc jak to mam teraz zrobić ?
  • Poziom 34  
    Wszystko zależy na jakich zasadach funkcjonuje ta oferta twojej kablówki.
    U mnie na bloku też była mini kablówka z podstawowymi programami odbieranymi z satelity .
    Funkcjonowała na zasadzie i opłatach jak za antenę zbiorczą.
    W chwili gdy na śląsku wyłączony został sygnał analogowy został w kabel wpuszczony w to miejsce sygnał NTC.
    Jeśli twoja kablówka funkcjonuje na czystych zasadach komercyjnych to nie liczyłbym na to, że operator wpuści sygnał NTC do swojej sieci.
    Rozwiązaniem jest swoja antena.
  • Poziom 12  
    Jaka antena? Zwykła analogowa ?
  • Poziom 34  
    Nie ma czegoś takiego jak antena cyfrowa.
    To jest tylko chwyt marketingowy producentów aby wyciągnąć pieniądze od klientów.
    Nadaje się każda antena najlepiej zewnętrzna bez wzmacniacza.
    Z antenami pokojowymi to różnie bywa - wszystko zależy od lokalizacji.
    Na początek proponowałbym zrobić eksperyment. Do kawałka drutu podłączyć kabel koncentryczny i wystawić to cudo za okno.
    W menu tv wybrać ręczne strojenie i ustawić na kanały nadawane ze skrzycznego - kanały 41, 55 i 58.
    Może będzie można odbierać. Gdy efekty będą mizerne to wtedy kupić normalną antenę.
  • Poziom 43  
    Damian02625 napisał:
    Mam telewizor LG 32ld420. Telewizor posiada tuner DVB-T z MPEG4, lecz nadal nie odbiera mi Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Dodam że posiadam kablówkę w Vectrze

Damian02625 napisał:
    Na początku gdy wprowadzano NTC, mówiono że osoby które posiadają kablówkę nic nie muszą robić bo operatorzy sami ją włączą. Więc jak to mam teraz zrobić ?

Musisz wziąć u nich pakiet cyfrowy z dekoderem i płacić za niego, wtedy będziesz miał NTC, w innym przypadku (jak teraz) nie będziesz miał dostępu do tych programów.
    Nie ma możliwości "zmostkowania" sygnałów telewizji kablowej z sygnałem z NTC.
  • Poziom 34  
    KOCUREK1970 napisał:
    Damian02625 napisał:
    Mam telewizor LG 32ld420. Telewizor posiada tuner DVB-T z MPEG4, lecz nadal nie odbiera mi Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Dodam że posiadam kablówkę w Vectrze

Damian02625 napisał:
    Na początku gdy wprowadzano NTC, mówiono że osoby które posiadają kablówkę nic nie muszą robić bo operatorzy sami ją włączą. Więc jak to mam teraz zrobić ?

Musisz wziąć u nich pakiet cyfrowy z dekoderem i płacić za niego, wtedy będziesz miał NTC, w innym przypadku (jak teraz) nie będziesz miał dostępu do tych programów.
    Nie ma możliwości "zmostkowania" sygnałów telewizji kablowej z sygnałem z NTC.

Pytający ma podstawowy zestaw programów w kablówce który być może jest mniejszy niż oferta NTC.
    Gdy nie chce kupować pakietu cyfrowego a ma możliwość odbioru z własnej anteny to może albo zrezygnować z usług operatora lub używać równolegle obydwu sygnałów przełączając ręcznie sygnał na wejściu tv za pomocą takiego przełącznika.

http://www.dipol.com.pl/przelacznik_tv_kablowa-dvb-t_E2022.htm
  • Poziom 43  
    wiertacz napisał:
    Pytający ma podstawowy zestaw programów w kablówce który być może jest mniejszy niż oferta NTC.

Ten pakiet jest analogowy, by w Vectrze odbierać pakiet cyfrowy musisz mieć dekoder, więc w tym pakiecie co teraz ma NIE ma programów z NTC, w sensie sygnałów z nadajników NTC.
    wiertacz napisał:
    Gdy nie chce kupować pakietu cyfrowego a ma możliwość odbioru z własnej anteny to może albo zrezygnować z usług operatora lub używać równolegle obydwu sygnałów przełączając ręcznie sygnał na wejściu tv za pomocą takiego przełącznika.

http://www.dipol.com.pl/przelacznik_tv_kablowa-dvb-t_E2022.htm

I, będzie latał w te i z powrotem by się przełączyć z jednego sygnału na drugi?.