Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czarny ekran po włączeniu komputera

w1310 21 Lip 2013 18:19 3108 45
    w1310
    Poziom 9  
    No zworkę przełożyłem zgodnie z manualem.

Zalania nie było, ew ślady cieczy to po spirytusie którym czyściłem aczkolwiek wątpię (pewnie znów na zdjęciu dziwnie wygląda).

Dobra przyjrzałem się - to kurz, nie zalanie :)
    Robert B
    Poziom 43  
    Jakim "spirytusem" to czyściłeś?
    w1310
    Poziom 9  
    Salicylowym.

Wpadłem na jakiś taki pomysł, że może to być problem z monitorem.. ponieważ był on przed tym bajzlem podłączony na DVI (karta graficzna na PCI), a teraz próbuję go podłączać poprzez D-Sub (karta zintegrowana). Jednakże ten kabelek śmiga bo podłączałem laptopa, z którego teraz piszę i wszystko elegancko działa..
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    w1310 napisał:
    Salicylowym.

Bóg Ci rozum odebrał?
    Spirytus salicylowy ma tyle wspólnego ze spirytusem co woda toaletowa z wodą.
    w1310
    Poziom 9  
    Całe życie czyszczę nim elektronikę i nigdy nic nie było.. ba nawet parę razy uratowałem rzeczy po zalaniu nim.
    Robert B
    Poziom 43  
    w1310 napisał:
    Salicylowym.

w1310 napisał:
    Całe życie czyszczę nim elektronikę i nigdy nic nie było.

A teraz przyszedł ten moment, że zrewidujesz swoje poglądy na takie "czyszczenie" części komputerowych.
    Poczytaj o urządzeniach pracujących na wysokich częstotliwościach.
    jankolo
    w1310, czy masz pojęcie, co to jest spirytus salicylowy?
    w1310
    Poziom 9  
    No wiem, 2% roztwór kwasu zmieszanego z alkoholem itd.. Z tego co wyczytałem pozostawia jakiś tam osad, ok, tylko tyle że ja nim myłem styki i potem je suchą ściereczką czyściłem więc dalej nie rozumiem waszego oburzenia. Wiem że istnieją lepsze środki do tych celów ale akurat to miałem i tego użyłem.

Myłem nim: Styki ramu, styk grafiki, koniec.
    Robert B
    Poziom 43  
    Płytę główną "umyłeś" dwa razy. Pierwszy i ostatni, bo tej już nie masz po co myć.
    jankolo
    Twój sprzęt, Twoja sprawa. Myć elektronikę roztworem kwasu jest to faktycznie nowatorskie. A ten "jakiś tam osad" który zostaje, to jest właśnie kwas.
    Robert B
    Poziom 43  
    w1310 napisał:
    No wiem, 2% roztwór kwasu zmieszanego z alkoholem itd

Jakbyś nie wiedział to ten alkohol jest max 70% a 30% to WODA.
    w1310
    Poziom 9  
    No cóż, trudno dostałem nauczkę. Sprawdzę później może jednak się uda. Jak coś to napiszę. Dziękuję za pomoc.
    wert141
    Poziom 16  
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :)
    Lepiej raz zepsuć i wiedzieć jakie są konsekwencje, kiedyś mógłbyś tak zrobić na drogim sprzęcie i co wtedy ?

A tak swoją drogą, co myślicie o zmywaczu do paznokci ? Od dawna przymierzam się do kupna alkoholu izopropylowego a sam osobiście też czasem używam salicylowego ale to gdy naprawdę potrzeba.
    Robert B
    Poziom 43  
    wert141 napisał:
    A tak swoją drogą, co myślicie o zmywaczu do paznokci ?

Ma substancje natłuszczjące więc do mycia się nie nadaje.
    swiercm
    Moderator na urlopie...
    wert141 napisał:
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :)
    Lepiej raz zepsuć i wiedzieć jakie są konsekwencje, kiedyś mógłbyś tak zrobić na drogim sprzęcie i co wtedy ?

A tak swoją drogą, co myślicie o zmywaczu do paznokci ? Od dawna przymierzam się do kupna alkoholu izopropylowego a sam osobiście też czasem używam salicylowego ale to gdy naprawdę potrzeba.

Kup najzwyklejszy Izopropanol. Niedrogi i właśnie najlepszy do takich zastosowań. I nie ma się do czego przymierzać... Lepiej nie czyścić, bo można bardziej popsuć.
    vonamatas
    Poziom 21  
    Tego płynu było dużo więcej niż parę kropel spirytusu salicylowego, i dawniej niż wczoraj. Takie rzeczy widuję w komputerach biurowych po podlewaniu kwiatków (... wielokrotnym)