Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 50PA5500 - połączenie przez HDMI do dekodera Cyfrowego POLSATU

siajba3 21 Lip 2013 19:47 4845 2
  • #1 21 Lip 2013 19:47
    siajba3
    Poziom 2  

Witam serdecznie.

Napotkał mnie następujący problem. Posiadam telewizor LG 50PA5500. Podłączony jest do niego dekoder Cyfrowego Polsatu HD5000 poprzez przewód HDMI. Od kilu dni padło podłączenie. Na ekranie telewizora wyświetla się, że “dany format jest nie obsługiwany”. Nic nie przełączałem w ustawieniach dekodera i telewizora. Telewizor ma dwa wejścia HDMI, po przełączeniu to samo. Laptop podłączyłem do telewizora przez ten sam przewód HDMI i ładnie wszystko działa. Zmieniałem przewód HDMI, nic. Dekoder podłączyłem do innego telewizora i wszystko ok. Proszę o pomoc.

0 2
  • Pomocny post
    #2 21 Lip 2013 20:43
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Proszę dłużej przytrzymać na pilocie klawisz OBRAZ, bo może to sprawa nieprawidłowej rozdzielczości. Pozdrawiam.

0
  • #3 22 Lip 2013 07:28
    siajba3
    Poziom 2  

Dzięki za poradę. Niestety pomogło połowicznie. Obraz jest wyświetlany, ale tylko w najgorszej rozdzielczości tj. 576p, po przełączeniu na wyższą zaczynają się problemy, wyłącza się, śnieży, itp. Zaznaczam, że przed awarią działał normalnie na wyższych rozdzielczościach. Jak myślicie telewizor do serwisu?

Plus do tego, po około 30 min. działania na najniższej rozdzielczości, co 10-20 sekund obraz się wygasza na czarny na około 1 s, tak cały czas.

________

Zadziałało. Zmieniłem na 3 przewód HDMI i działa, coś nieprawdopodobnego 2 przewody uszkodzone. Ale na kompie na maxa rozdzielczości działają. pozdrawiam i dzięki za pomoc

0