Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LG 50PA5500 - połączenie przez HDMI do dekodera Cyfrowego POLSATU

siajba3 21 Jul 2013 19:47 6591 2
 • #1
  siajba3
  Level 2  
  Witam serdecznie.

  Napotkał mnie następujący problem. Posiadam telewizor LG 50PA5500. Podłączony jest do niego dekoder Cyfrowego Polsatu HD5000 poprzez przewód HDMI. Od kilu dni padło podłączenie. Na ekranie telewizora wyświetla się, że “dany format jest nie obsługiwany”. Nic nie przełączałem w ustawieniach dekodera i telewizora. Telewizor ma dwa wejścia HDMI, po przełączeniu to samo. Laptop podłączyłem do telewizora przez ten sam przewód HDMI i ładnie wszystko działa. Zmieniałem przewód HDMI, nic. Dekoder podłączyłem do innego telewizora i wszystko ok. Proszę o pomoc.
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • Helpful post
  #2
  leszekpo59
  Level 28  
  Witaj. Proszę dłużej przytrzymać na pilocie klawisz OBRAZ, bo może to sprawa nieprawidłowej rozdzielczości. Pozdrawiam.
 • #3
  siajba3
  Level 2  
  Dzięki za poradę. Niestety pomogło połowicznie. Obraz jest wyświetlany, ale tylko w najgorszej rozdzielczości tj. 576p, po przełączeniu na wyższą zaczynają się problemy, wyłącza się, śnieży, itp. Zaznaczam, że przed awarią działał normalnie na wyższych rozdzielczościach. Jak myślicie telewizor do serwisu?

  Plus do tego, po około 30 min. działania na najniższej rozdzielczości, co 10-20 sekund obraz się wygasza na czarny na około 1 s, tak cały czas.


  ________

  Zadziałało. Zmieniłem na 3 przewód HDMI i działa, coś nieprawdopodobnego 2 przewody uszkodzone. Ale na kompie na maxa rozdzielczości działają. pozdrawiam i dzięki za pomoc