Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka AWM6071 zakręci silnik i zaczyna program od nowa

bufor 21 Lip 2013 20:18 915 3
  • #1 21 Lip 2013 20:18
    bufor
    Poziom 9  

WITAM mam problem z AWM 6071 -praca na wirowaniu wypompowuje wodę zakręci w jedną stronę 1 sekundkę chce kręcić w drugą -zabuczy mignie kontrolka koniec prania i zaczyna to samo od nowa na innych programach robi to samo wszystkie podzespoły jak grzałka blokada silnik są ok podejrzewam programator -czy może to być przekaźnik czy coś innego????

0 3
  • #2 25 Lip 2013 16:36
    robin161
    Poziom 20  

układ hydrostatu do sprawdzenia - szukaj na forum.

0
  • Pomocny post
    #3 25 Lip 2013 18:48
    skryn
    Admin grupy AGD

bufor napisał:
    -czy może to być przekaźnik czy coś innego????

Bardzo dobry kierunek rozumowania. Blisko, coraz bliżej.
    Jak w dawnych czasach, ciepło, cieplej... :)

robin161 napisał:
    układ hydrostatu do sprawdzenia - szukaj na forum.

A co ma piernik do wiatraka?
    Gdyby kubek był brudny, to silnik by nawet nie drgnął w żadną stronę (w czasie wirowania maszyna czeka na opróżnienie z wody - jeżeli kubek jest zapchany, to sterownik nie dostaje sygnału z presostatu). Na innych programach jest tak samo. Z tym, że presostat działa prawidłowo, a sterownik nie otrzymuje sygnału zwrotnego z prądniczki tachometrycznej (przy rewersie).
    Czytaj ze zrozumieniem i wyciągaj wnioski.
    A dopiero potem pisz.
    bufor napisał:
    praca na wirowaniu wypompowuje wodę zakręci w jedną stronę 1 sekundkę chce kręcić w drugą -zabuczy mignie kontrolka koniec prania i zaczyna to samo od nowa na innych programach robi to samo

Wina tkwi w sterowniku, a konkretnie w przekaźniku. Nie będę prowadził za rękę Autora. Musi sam otworzyć, rozebrać i stwierdzić bardzo prostą w sumie usterkę, widoczną gołym okiem...
    :wink:

0
  • #4 02 Sie 2013 09:40
    bufor
    Poziom 9  

Dziękuję za podpowiedzi -ale tuż po napisaniu zapytania wymontowałem programator i okazało się że nóżka od przekaźnika jest upalona poprawiłem luty i pralka działa....

0