Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Genway F-4013 - Piszczące zasilacze Genway F-4013

21 Jul 2013 21:02 2016 5
  • Level 11  
    Witam,

Mam problem z zasilaczami Genway F-4013 zabudowanymi w instalacji 2 wideo panele + przełącznik (w sumie 3 zasilacze). Wszystkie zasilacze strasznie piszczą i co najgorsze, wpływa to na jakość dźwięku w wideodomofonie. Podłączony pojedynczy zasilacz również piszczy. Czy to taka ich uroda? Czy da się coś z tym zrobić (oprócz zakupu nowego zasilacza)?

PS. Po podłączeniu innego zasilacza (niestety tylko 12V zamiast oryginalnych 14V) wszystko działa w miarę dobrze, dźwięk w panelach nie jest, aż tak zakłócony, w zasadzie nic nie piszczy - czyli sama instalacja jest dobra.

Dziękuję i pozdrawiam,
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 16  
    Czasami zasilacze piszczą jak są mało obciążone, albo w ogóle nie są podpięte, sprawdź dokładnie czy na pewno do tak prostego systemu potrzebujesz 3 zasilaczy. Może z obniżką ceny spadła jakość - coś za coś. - Reklamuj!
    Pozdrawiam
  • Level 11  
    Witam,

Są Podpięte ;) Też wolałbym jeden zasilacz, ale ten z zestawu nie uciągnie całości, stąd podłączone są wszystkie (był po jednym do panelu + zasilacz do przełącznika, tak jak dostarczył producent).

Pozdrawiam,
  • Level 16  
    Dziwne, nie wiedziałem że te zasilacze są takie słabe, montowałem kiedyś ten zestaw ale pojedynczy, nie pamiętam żeby piszczał, zasilacz był w garażu w skrzynce i mogłem nie zwrócić uwagi.. Najlepiej zapytać u dostawcy..

Niedawno montowałem sprzęt firmy Leelen i też zasilacz na szynę popiskiwał ale tak bardzo cicho, trzeba było się wsłuchać, ale gdy go podpiąłem do monitorów to przestał, Leelen ma jeden zasilacz do całego systemu, ma większą moc, gdy kupujesz zasilacz na szynę DIN to wystarcza do 4 monitorów, nie potrzeba też przełączników. Jest trochę droższy ale lepiej rozwiązany.

Ja bym zapytał w serwisie czy tak ma piszczeć bo jeżeli to w mieszkaniu jest montowane to by mnie denerwowało. Na pewno coś da się z tym zrobić, jak nie to wymiana na inny model zasilacza i już, musisz się dogadać.

Pozdrawiam
  • Level 11  
    Zasilacze mają po 800mA, a max. pobór przez panel to 700mA. Serwis proponuje odesłanie do testów, ale jak napisałem, że wszystkie trzy tak mają to mówią, że raczej tak ma być ;) Jaki inny zasilacz proponujesz? Coś z Meanwell?
  • Level 16  
    Tutaj poszukaj:
    http://www.tme.eu/pl/katalog/?art=GS15E-6P1J#...00508&page=2%2C20&s_field=artykul&s_order=ASC

Na szybko widziałem 15VDC 3,33A, 50W - wystarczy jeden. Ten nie powinny buczeć:). Ale zapytaj tu: http://cobielectronic.home.pl/kontakt

Spróbuj najpierw oryginalne oddać.. Szkoda pieniędzy.
    Na szynę DIN jest mały wybór 14VDC. Przynajmniej tak na szybko nie znalazłem. Taka tolerancja jest na pewno przewidziana w tego typu produktach.

Pozdrawiam