Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyber Home - CH-DVD 402. DVD po podłączeniu do PC nie jest wykrywane.

07 Mar 2005 16:39 5085 14
  • Poziom 18  
    Witam!
    Mam DVD cyberhome CH-DVD 402. Ten odtwarzacz jest nie wiem czy martwy czy jak, zasilanie jest wszędzie okej. Sprawdziłem wyjścia z przetwornicy. NA wyświeltaczu widać tylko lekko żarzace sie 3 pierwsze cyferki. DVD po podpięciu do kompa nie jest zupełnie wykrywane. Rozebrałem płytkę tego dvd i dopatrzyłem sie, że napięcie 12V nie jest w nim w ogóle uzyte. Wyświetlacz jest raczej dobry bo jeśli nacisnę ręką do dolnych wyprowadzeń to on świeci. Podejrzewam że sypnął sie układ PT6311, który to steruje dvd i wyświetlaczem. Powinien on chociaż podświetlać. Układ PT6311 jest wykonany w technologii CMOS jest wiec dość czuły na przepięcia bądz jakieś impulsy. Czy ktoś miał już podobny problem i rozwiązał go?
  • Poziom 19  
    Mam problem z takim samym modelem Cyber Home.Mam ich dwa.Jeden dziala prawidlowo i napęd jest połączony z zasilaczem czterema kablami jak w komputerze ( 5V-masa- masa- 12V).Kupiłem tanio uszkodzony, ktory nie kręci napedem i ten jest połączony dwoma kablami z zasilaczem ( 5V-masa).Wyswietlacz świeci prawidlowo, menu na ekranie prawidlowo.Dorobilem jeszcze dwa kable ( bo napięcie 12V w gnieżdzie zasilacza było).Ale to nie zmienilo sytuacji.Kupilem komputerowy napęd ROM Cyber-drive który po podłączeniu do stacjonarnego DVD pracuje
    prawidlowo(kreci) jak nie jest podłączony przewód sygnalowy ( ten 40-pinowy).Jak podłącze to złącze 40-pinowe to wcale nie kręci.Czyżby zasilacz nie wyrabial prądowo? Bo uszkodzenie oryginlanego napędu jest raczej pewne - nie kręci go w kazdym wypadku.
  • Poziom 15  
    O ile nie mylę modelu to:
    Ten komputerowy czytnik tylko z wyglądu jest podobny do komputerowego...zauważcie, że na 40-pinowym złączu klasycznego CDROMu są tylko i wyłącznie dane cyfrowe. Klasyczie w tego typu konstrukcjach mamy:
    - zasilacz
    - płytkę wyświetlacza
    - czytnik CDROM
    - płytkę z dekoderami (m.in. MPEG, etc.)

W tym CyberHome'ie nigdzie nie widziałem dekoderów..gniazda AV są prawie bezpośrednio podłączone do tego 40-pinowego złącza z czytnika. Z tego wniosek, że to wszystko musi być zintegrowane z czytnikiem...co z kolei powoduje, że na złączu czytnika prawdopodobnie będziemy mieli zespolony sygnał TV, dźwięk, etc.
    Z klasycznym czytnikiem CDROM zatem ten CyberDrive ma niewiele wspólnego.

W moim przydapdku sytuacja była identyczna jak u kol. konradx. Słabo świecące się trzy pierwsze segmenty z lewej strony wyświetlacza..sprawny zasilacz i kompletnie zero reakcji na jakiekolwiek przyciski, pilota....Niestety nie doszedłem co jest przyczyną takiego zachowania się tego DVD...czekam może ktoś inny sobie z tym poradzi (usterka jest dosyć powszechna w tym modelu)

pozdrawiam
    filug
  • Poziom 19  
    Na tym forum są wczesniejsze posty, w których autorzy informuja,ze skutecznie zastąpili klasyczny napęd napędem ROM komputerowym, byleby w klasycznym napędzie było złącze ATAPI!!!
  • Poziom 15  
    Jesteś pewien, że mówisz o CyberDrive DVD 402?

Bo ja na elektrodzie znalazłem Twój temat:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic227090.html
    i jeszcze jeden tyczący tego odtwarzacza:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic105342.html

I w obu jest napisane, że takie próby zakończyły się niepowodzeniem.

Ten DVD który ja miałem w naprawie był oparty na czytniku CyberDrive DP029D. W obudowie identycznej jak mają czytniki komputerowe..z 40pinowym złączem, gniazdem zasilania, etc. Niemniej czytnik zasilany był tylko napięciem 5V, a wyświetlacz, klawiatura, czujnik IR były podłączone do gniazda na przodzie czytnika.
    Jeżeli miałby to być czytnik z komputera to musiałby byc sterowany właśnie po ATAPI - czyli wyświetlacz, klawiatura i cała reszta byłaby podłączona do gniazda IDE/ATAPI. Jak napisałem wyżej nic takiego nie miało miejsca.

Dodatkowo w komputerowych CDROMach napiecie 12V wykorzystywane jest do napędzania silników(przynajmniej kiedyś tak chyba było). W CH DVD-402 to napięcie nie jest podawane na czytnik(samo napięcie jest dostęne w zasilaczu-więc z tym nie byłoby większego kłopotu). Jednak za dużo tych różnic pomiędzy czytnikiem CyberDrive DP029D, a zwykłym komputerowym CDROMem.

I jeszcze jedno ... Idąc tym tropem, że dałoby się zamienić te czytniki to...Gdzie w tym modelu są umieszczone dekodery MPEG? U mnie sygnał ze złącza czytnika był poprzez garść wtórników emiterowych wyprowadzony na gniazda AV.

PS. Mogę prosić o linki do tych postów które mówią o podmianie zakończonej sukcesem?Bo po wpisaniu "cyberhome 402" - szukaj - nie zwraca za wiele postów.

pozdrawiam
    filug
  • Poziom 18  
    Oczywiście kol. Filug ma 100% racji we wszystkim co pisze. Ja sprawdziłem na innym czytniku DVD i nic to nie daje, wręcz przeciwnie nie zapala sie nawet dioda POWER. Zamówiłem już układ PT6311 sterujący 16segmentowym wyświetlaczem cyfrowym i CD-ROMem. Czekajcie na dalcze posty, jak przyślą i wmontuję to napiszę co się dzieje na nowym układzie PT6311. Ja właśniej jego podejrzewam, nie steruje ani CD-RMEM, ani odbiornikiem podczerwonym, ani nawet wyświetlaczem.Sprawdziłem w internecie, układ ten jest bardzo czuły i wrażliwy na różne przepięcia i zakłócenia (uszkadzają go nawet nie wielkie impulsy magnetyczne), jest wykonany w technologii CMOS.
  • Poziom 19  
    Post dotyczył podmiany w innym modelu - idea jak pisalem. W moim CyberHomie w jednym był tylko zasilany 5V a drugi taki sam ( ten sprawny mial tez 12V. Myslalem,że do defekt! Kompterowy ROM po podłączeniu funkcjonuje( działa szuflada, swieci dioda, kręci płytą) ale bez złącza 40-pinowego. Jak podłącze to złącze to DVD martwe, nawet nie świeci dioda standby. Rozważam wymianę samego czytnika wraz z mechanizmem lasera ( wszak to produkt tego samego producenta-Sony), to co jeżdzi po prowadnicach-sankach, a resztę zostawić z orginalnego. Prosże o ocenę szans tego zamysłu!
  • Poziom 15  
    To że Ci chodzi to nic dziwnego...podłączyłeś mu zasilanie to dlaczego ma nie chodzić.
    Jeżeli mechanika razem z laserem jest identyczna to podmień ją..u Ciebie usterka jest innego typu niż u kolegi konradx i u mnie (tak przynajmniej wynika z pierwszego postu).

-> konradx jak wymieniesz PT6311 to daj znać czy zadziała...

pozdrawiam
    filug
  • Poziom 2  
    I'm from Argentina and I have a Cyberhome 402.

I have a problem with the unit because does not read any device. I dismantle the unit and I saw that the disc does not spin so is not recognized by the player. If I try to spin the disc manualy, works OK.

I saw in your forum some issues about but I dont understand your language. Would you help me with this problem.What can I do to fix it?

I apreciate any suggestion (please in english)

Thanks a lot. Regards
  • Poziom 22  
    Have you tried clean the laser lens?
  • Poziom 2  
    Yes I did.But no results.

Because of de polish language (I don't understand it) I don´t know if in the previous post about Cyber 402 there are any mention about this problem.
  • Poziom 22  
    Previous posts don't mention your problem. It looks everything is fine with electronic circuits in your player. In my opinion there is only a problem with indentification of discs. It usually caused by dirt laser lens or weak emission of laser diode. I don't have any other ideas what else can be wrong
  • Poziom 21  
    czy wiadomo już coś po wymioanie tego PT?
    mam identyczny problem.Albo pt albo mechanizm
  • Poziom 17  
    Pt prawdopodobnie jest sprawny. Problem jest na płycie. Miałem możliwość podstawienia. Możliwe że problem jest ze fleshem.
  • Poziom 18  
    temat zakończony i nierozwiązany z powodu braku elementów na podmianę