Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor do ps3/filmów [1300zł]

biedracola 22 Lip 2013 00:28 1950 11
  • #1 22 Lip 2013 00:28
    biedracola
    Poziom 6  

1. Odległość od ekranu? 2m
    2. Jak słońce świeci w pokoju? Telewizor byłby jakby w poprzek okna.
    3. Jak duży jest pokój? 30m2
    4. Preferowana technologia? Nie mam
    5. Jaki masz obecnie telewizor? Brak :D
    6. Jakie programy będą najczęściej oglądane na nowym TV? PS3, Filmy HD z usb, jakieś mecze piłkarskie
    7. Oglądasz w dzień czy wieczorem? Fifty fifty
    8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Obojętnie
    9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Średni :D
    10. Matryca błyszcząca czy matowa? obojętnie
    11. Preferowana wielkość telewizora? od 32'' wzwyż
    12. Preferowana marka? Nie mam
    13. Czego nie lubisz w telewizorach? Smużenia
    14. Jakie urządzenia będą podłączone? PS3
    15. Ile % do telewizji, a ile % do innych urządzeń? 69% konsola, 30% filmy i 1%telewizja
    16. Siedzisz na wprost telewizora czy również z katów bocznych? na wprost, czasem mogą być kąty
    17. Czy ważne jest wifi? Nie
    18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Nawet nie wiem co to :D
    19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Nie
    20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla? Nie
    22. Ma mieć 3D? Nie
    23. Ma mieć slot na karty SD? Nie zależy mie
    24. Ma mieć tuner DVB-S? Don't care
    25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? Tak , żeby dało sie ps3 podłączyć
    27. Ile programów HD? zero
    28. Ma stać czy wisieć? Raczej stać
    29. Rozdzielczość? 1080p
    30. Na czym najbardziej Ci zależy? Aby nie było smużenia i żeby dobrze współgrał z ps3 czyli niski input lag ?
    32. Ile osób ogląda? 1-2
    33. Jaka klasa cenowa? maksymalnie do 1350zł

Już mam mętlik w głowie, ps3 czeka a ja nie mam na czym jej odpalić :/ Kompletnie już nie wiem co wybrać, co osoba to co innego doradzi i co innego odradzi. Nie zależy mi na niczym ekstra, nie musi posiadać żadnych smartowych funkcji, byle żeby był dobry obraz , nie było smużenia (czyżby bardziej profesjonalnie nazywa się to clouding ?) i żeby nie było jakiś opóźnień podczas gry w fps :D
    Narazie upatrzyłem sobie takie modele :
    1. PANASONIC TX-L42U5E - jedyne co mnie tu martwi to 50hz, ale czy to będzie miało jakieś większe znaczenie ? Można go dorwać na alledrogo za 1330zł
    2. THOMSON 39FU5253 - do kupienia za 1340zł

0 11
  • #2 22 Lip 2013 01:04
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jeśli jeszcze kupisz Panasonica - to Panasonic.
    Sprawdź czas reakcji i input lag.

0
  • #3 22 Lip 2013 01:41
    biedracola
    Poziom 6  

Niestety nigdzie nie ma informacji o tym :/ . Jest tyko na stronie producenta, że posiada on tryb gracza, który skraca czas reakcji i zwiększa przyjemność z grania :D . No, ale oni sobie mogą pisać. To co myślisz, żeby brać tego Panasonica?
    A z tym, że jeśli jeszcze kupie to Ci chodziło o to, czy zdążę zanim mi wykupią wszystkie?

0
  • #4 22 Lip 2013 11:30
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Tak możesz spokojnie brać .
    Każdy telewizor w trybie gracza - skraca czas reakcji.
    A ten Panasonic TX-L42 U5 zagra lepiej od Thomsona.

0
  • #5 22 Lip 2013 18:08
    biedracola
    Poziom 6  

To jestem już chyba zdecydowany na tego Panasonica. Mam tylko pytanie, czy te 50Hz nie będzie powodować jakiś problemów podczas grania na konsoli? Nie spowoduje jakiś rozmyć, czy smużenia?

0
  • #6 22 Lip 2013 22:57
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nie będzie bo sprawdzałem , prezentowaliśmy nawet różnicę na targach ON/OFF w Warszawie

0
  • #7 23 Lip 2013 04:38
    biedracola
    Poziom 6  

Byłem już zdecydowany na tego panasona to mi go wykupili :D Jednak nawet pomimo tego, ciągle troche bolal mnie spory pobór prądu przez niego.
    Z tego powodu musze pomyśleć nad innym wyborem. Już mi głowa od tego pęka, dziennie po 5 godzin siedzę na necie i szukam telewizorów :/ Prosze pomóżcie, gdyż chce w końcu z czystym sumieniem jakiś kupić i mieć spokój.
    Szperając po necie wyłapałem takie tv:

1. Thomson 42FU2253 za 1399zł - według producenta, Czas reakcji matrycy 8 ms, nie jest to za wysoki ms ? Czy raczej w porządku do grania online ? Oprócz tego martwi mnie tutaj 50 Hz i dosyć spore roczne zużycie energii wynoszące 131kWh (i tak o 50 niższe niż w panasonicu :D)

2. LG 42LE5500 1450zł - ten jednak jest w tej kwocie używany jednak z 12 miesięczną gwarancją. Czas reakcji [ms] 2.4

3. SHARP LC-37X20E - 1225zł, Czas reakcji matrycy 6 ms

4. LG 42LN5400 - 1550 zł Ten pomimo ceny, jak dla mnie chyba się najlepiej prezentuję ? Niestety nie znalazłem input laga. Ma jednak tryb gracza to zawsze coś :D
    Ten chyba mi się najbardziej podoba, NIESTETY nie ma o czym nie wspomniałem a na czym bardzo mi zależy czyli wejście słuchawkowe.

5. LG 42PN450B 1316 zł Do plazm jakoś nie jestem zbyt przekonany, chyba głównie przez to, że nie maja rozdzielczości Full HD.

6. HANNSPREE AD40UMMB - 1300zł , czas reakcji 8ms, 50hz

7. PHILIPS 40PFL3008H/12 - 1500zł , chyba jest na moim 2 miejscu. Minusem jest tylko, że jest o te 2 cale mniejszy, ale to mogę przeżyć chyba :D Jego przewagą jest wejście na słuchawki. Nie znalazłem niestety input laga. Dlatego nie wiem, czy nada się on w ogóle do moich zastosowań ?

Z podanych to chyba najbardziej odpowiada mi numer 4, wolę dopłacić do tych 1550, ale dostać coś lepszego. Myślę, żebym go brał tylko nie ma wejścia na słuchawki, chyba nie istnieje żadna przejściówka czy jakiś sposób, żeby podłączyć słuchawki do TV?
    Proszę o pomoc.

0
  • #8 23 Lip 2013 16:28
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Z tych co podałeś to zdecydowanie Philips.

0
  • #9 23 Lip 2013 17:24
    biedracola
    Poziom 6  

A wiesz coś może o jego input lagu ? Czy nie ma jakiegoś tragicznego, który będzie umożliwiać satysfakcjonująca rozgrywkę ? Jeśli ma jakiś w miare spoko to chyba go biorę.
    Poleciłbyś coś innego, czy mogę spokojnie inwestować w tego Philipsa ?

0
  • #10 23 Lip 2013 21:59
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Możesz inwestować Philips ma input Lag poniżej pierwszej granicy czyli 50 ms.

0
  • #11 29 Lip 2013 18:08
    biedracola
    Poziom 6  

Kupiłem Philipsa 40PFL3008h, jednak jak włączam jakieś filmy w HD z laptopa to wydaję mi się jakby obraz nie był płynny, tak jakby troche rwał. Jak używam ps3 to nie ma tego rwania, jednak podczas oglądania filmów lub używania ps3 jest to stosunkowo denerwujące. Może to być wina jakiś ustawień, czy po prostu ta matryca co nie jest 100hz jest tego powodem ?
    Co sądzicie o LG 42LN5400 ?

0
  • #12 29 Lip 2013 22:22
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Tak, masz złe ustawienia w menu.

0