Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

D-Link DAP-1522, Cisco EPC3010 - Brak internetu po Wi-Fi

22 Lip 2013 02:01 2010 2
  • Poziom 7  
    Witam!
    Dziś wprowadziłem się do mieszkania, w którym jest podłączony internet od Vectry. Został na mieszkaniu modem Cisco EPC3010.

Cały dzień dzisiaj walczę o to, by stworzyć sieć Wi-Fi przez D-Linka DAP-1522, jednak dalej przy bezprzewodowym wywala mi "Brak dostępu do internetu".
    Cisco ma wyjście USB i jedno rj-45 - te podłączyłem do gniazda numer 1 w D-Linku.
    Z gniazda numer 2 idzie następny kabel, który podpięty jest do laptopa z którego teraz piszę (LAN).
    Drugi laptop jak i dwie komórki łączą się z D-Linkiem bezprzewodowo, ale internetu na nich nie ma.

Próbowałem już resetować urządzenia i włączać je w różnej kolejności.

Nie mam pojęcia co jest nie tak.

Serdecznie proszę o pomoc, ja sam już nawet nie wiem w którym kierunku szukać rozwiązania.
    Zakładam, że problem leży w Serwerze DHCP, ale nie mam pojęcia jak to naprawić.

Ipconfig laptopa z Wi-Fi:
    ipconfig
    (podczas pisania tego postu, zresetowałem połączenie bezprzewodowe na lapku i dodała się "Brama domyślna" - 192.168.1.1)

Dwa zrzuty ekrany z ustawień D-Linka:
    Device info
    DHCP Server
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    DAP-1522 - to AP - Ty potrzebujesz routera aby podzielił łącze na kilka urządzeń.
  • Poziom 7  
    mbo napisał:
    DAP-1522 - to AP - Ty potrzebujesz routera aby podzielił łącze na kilka urządzeń.

Ok, faktycznie - głupi błąd. Mam jednak jeszcze drugie urządzenie, Airlive N.Mini.

Aktualnie kombinuję, podłączyłem to w taki sposób:

Cisco -> rj-45 do portu numer 1 w switchu. Pod port numer 2 switcha podpięty jest Airlive, pod port numer 3 - laptop. Laptop znów ma internet przez lan, jednak router dalej wywala ten sam problem - brak dostępu do sieci.

Ustawienia Airlive wyglądają tak:

D-Link DAP-1522, Cisco EPC3010 - Brak internetu po Wi-Fi D-Link DAP-1522, Cisco EPC3010 - Brak internetu po Wi-Fi D-Link DAP-1522, Cisco EPC3010 - Brak internetu po Wi-Fi

Ipconfig laptopa łączącego się przez lan:

Ipconfig drugiego laptopa, łączącego się bezprzewodowo: