Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie LCD(D-SUB) bezpośrednio pod antenę

Mrcnk 22 Lip 2013 09:20 2079 7
  • #1 22 Lip 2013 09:20
    Mrcnk
    Poziom 9  

Mam monitor 19'' (LCD) BenQ z D-SUB (bez głośników). Chcę wykorzystać go jako odbiornik tv, ale bez podłączenia do komputera, czyli ma działać bezpośrednio po podłączeniu go do sieci kablowej, która nadaje zarówno sygnał cyfrowy jak i analogowy. Potrzebuję porady jak podłączyć wszystko by działało, a najlepiej gdyby był tuner, który ma wszystko w jednym - także głośnik:)[!]
    Swego czasu były do kupienia taki tuner http://www.comprousa.com/poland/product/v300/v300-1.html i o takiej kategorii osprzęt mi chodzi. Tylko, że to analog, chociaż póki mam dostęp ciągle do analogowego sygnału to nie wadzi, ale nie mogę znaleźć sprzętu o podobnej konfiguracji i co ważne z tak dobrymi ocenami. Czy znacie podobne urządzenie (marka i typ), które można dostać lub zwyczajnie : jak podłączyć kabel anteny do LCD? Proszę o podpowiedzi dot. sprzętu (podłączeń) dla sygnału analogowego i cyfrowego.

0 7
  • #2 22 Lip 2013 11:04
    szczupak99
    Poziom 15  

Czy musi być koniecznie bez podłączenia do komputera? Bo ja uważam, że lepiej byłoby kupić tuner TV dedykowany do PC.

0
  • #3 22 Lip 2013 13:17
    Mrcnk
    Poziom 9  

Chcę ten monitor wrzucić do kuchni (mam dostęp do gniazda antenowego) i zdecydowanie nie mam miejsca na komputer, czyli technicznie odpada.
    Znalazłem jeszcze podobny tuner http://www.aliexpress.com/item/CRT-LCD-TV-Box...er-Dongle-Monitor-D2060A-Eshow/546779405.html (jak widać - pachnie niestety chińską zupką).
    Chodzi mi coś w granicach 100-200 zł, nawet używany, ale żeby to był dobry, sprawdzony tuner. Wiem, że na allegro mogę znaleźć używany tv/monitor 19" z USB i mpeg-4 za ok. 400 zł, ale dochodzą kwestie finansowe : monitor jest wart może 100 zł i nikt mi go nie kupi, bo jest na d-sub (a jest w bardzo dobrym stanie, więc chcę go wykorzystać), więc wolę dokupić tuner.

0
  • #4 22 Lip 2013 15:14
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Mrcnk napisał:
    Mam monitor 19'' (LCD) BenQ z D-SUB (bez głośników). Chcę wykorzystać go jako odbiornik tv, ale bez podłączenia do komputera, czyli ma działać bezpośrednio po podłączeniu go do sieci kablowej, która nadaje zarówno sygnał cyfrowy jak i analogowy

By odebrać sygnał kablowy analogowy potrzebujesz jakiś tuner to obsługi takiego sygnału (magnetowid, lub jakaś nagrywarka DVD/HDD), bo na obecną chwilę nigdzie nie kupisz tunera analogowego.
    By odebrać sygnał cyfrowy z kablówki musisz nam podać co to za kablówka, bo może się okazać, że działa ona tylko na ich własnym dekoderze, a zapewniam Cię, że żaden dekoder nie ma wyjścia sygnału na d-sub, więc bez konwertera sygnału się i tak nie obejdzie by to razem połączyć.
    Może się też okazać, że będziesz potrzebował własnego tunera do DVB-C (koszt około 200-500 zł), ale one też nie mają wyjścia sygnału na d-sub, więc też bez konwertera sygnału się nie obejdzie.
    Następna kwestia, to sygnał cyfrowy w Twojej kablówce może być kodowany, a więc w ogóle odpada możliwość podłączenia jej do tego monitora.

0
  • #5 23 Lip 2013 07:35
    Mrcnk
    Poziom 9  

Chodzi o Multimedia. W chwili obecnej promują politykę dwóch sygnałów w sieci i dają sygnał analogowy oraz cyfrowy. Pewnie nie chcą by obecni klienci uciekli na swoje anteny i odbierali programy za free. Zastanawiam się więc że skoro jest sygnał analogowy(z którego sam korzystam) nie poszukać tunera analogowego i nie bawić się w "cyfryzację". Nie ukrywam, że chodzi też o koszty (i ew. sens) całej zabawy.

0
  • #6 23 Lip 2013 11:13
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Mrcnk napisał:
    Chodzi o Multimedia. W chwili obecnej promują politykę dwóch sygnałów w sieci i dają sygnał analogowy oraz cyfrowy

Muszę Cię zmartwić, tv cyfrowa dostarczana w Multimedia to tv DVB-C, a więc nie ma tam sygnału DVB-T, by odebrać tv cyfrową od nich musisz mieć dekoder od nich i płacić co miesiąc abonament.
    Mrcnk napisał:
    Zastanawiam się więc że skoro jest sygnał analogowy(z którego sam korzystam) nie poszukać tunera analogowego i nie bawić się w "cyfryzację"

Nie ma czegoś takiego, nigdy żaden tuner analogowy nie odbierze sygnału cyfrowego, tym bardziej jeśli ta tv działa TYLKO na własnym ich sprzęcie i jest do dekodera przypisana też karta kodowa, bo sygnał cyfrowy jest zakodowany.
    Mrcnk napisał:
    Nie ukrywam, że chodzi też o koszty (i ew. sens) całej zabawy.

Jeśli uważnie przeczytałeś co napisałem wyżej, zauważysz, ze koszty i tak będą (dekoder, abonament, konwerter sygnału, instalacja), a sensu podłączania tego do tego monitora nie ma żadnego, bo tanim jednorazowym kosztem tego nie zrobisz.
    Możesz założyć osobną antenę do DVB-T, ale musisz kupić antenę i wszystko do jej zamontowania, dekoder, zamontować ją, położyć następne kable (nie można zmostkować w jeden kabel tv kablowej i normalnej anteny).
    By odebrać znowu sygnał analogowy potrzebujesz jakieś stare DVD/HDD, albo stary magnetowid, i konwerter sygnału.
    Osobnego tunera analogowego nie kupisz nigdzie, bo takowe nie istniały jako osobne sprzęty, było to montowane w środku każdego telewizora, a więc nigdy nie było potrzeby wyprodukować tego jako osobnego sprzętu.

0
  • #7 23 Lip 2013 12:36
    Mrcnk
    Poziom 9  

KOCUREK1970 napisał:

Nie ma czegoś takiego, nigdy żaden tuner analogowy nie odbierze sygnału cyfrowego, tym bardziej jeśli ta tv działa TYLKO na własnym ich sprzęcie i jest do dekodera przypisana też karta kodowa, bo sygnał cyfrowy jest zakodowany.

Może niejasno napisałem. Nie chcę łapać sygnału cyfrowego lub wykupywać pakietu cyfrowego z Multimedia (i bazować na dekoderze). Jako, że nadają także sygnał analogowy w swojej sieci to chcę korzystać z sygnału analogowego.

KOCUREK1970 napisał:

Jeśli uważnie przeczytałeś co napisałem wyżej, zauważysz, ze koszty i tak będą (dekoder, abonament, konwerter sygnału, instalacja), a sensu podłączania tego do tego monitora nie ma żadnego, bo tanim jednorazowym kosztem tego nie zrobisz.

Czyli przystosowanie monitora z D-SUB na odbiór cyfrowy jest zdecydowanie droższe od przystosowania do odbioru analogowego (więc zostaje rozwiązanie tańsze - analogowe).

KOCUREK1970 napisał:

By odebrać znowu sygnał analogowy potrzebujesz jakieś stare DVD/HDD, albo stary magnetowid, i konwerter sygnału.
    Osobnego tunera analogowego nie kupisz nigdzie, bo takowe nie istniały jako osobne sprzęty, było to montowane w środku każdego telewizora, a więc nigdy nie było potrzeby wyprodukować tego jako osobnego sprzętu.

Znowu? Czy chodzi Ci o konwertowanie sygnały cyfrowego na analogowy?
    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, bo może sam już mieszam, więc zapytam czy sprzęty, które wypunktowałem i poniżej
    http://proline.pl/?n=stacjonarny-niezlezny-tuner-telewizyjny-media-tech-mt4157
    dałyby radę gdybym podłączył monitor do sygnału analogowego Multimedia?

0
  • #8 23 Lip 2013 18:07
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Mrcnk napisał:
    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, bo może sam już mieszam, więc zapytam czy sprzęty, które wypunktowałem i poniżej
    http://proline.pl/?n=stacjonarny-niezlezny-tuner-telewizyjny-media-tech-mt4157
    dałyby radę gdybym podłączył monitor do sygnału analogowego Multimedia?

Odpowiedz może być tylko jedna, kup, spróbuj, sam zobaczysz, czy to w ogóle zda egzamin i zadziała.
    A tutaj "ciepłe" opinie o tym sprzęcie:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2446739.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1593989.html

0