Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pegout806/lancia zeta - pompa paliwa w zbiorniku

TMC 22 Lip 2013 11:06 1587 2
  • #1 22 Lip 2013 11:06
    TMC
    Poziom 14  

Dziwny problem autko nie jedzie pod górę.(lancia zeta, peugeot806, evasion,ulysse silnik 2,0 2000rok)
    To niestety nie jest śmieszne.
    Jakiś czas temu pojawiły się dziwne symptomy takie jak ledwo wyczuwalne nierównomierne przyspieszanie potem gorzej mocne wdepnięcie gazu kończy się zgaśnięciem silnika z braku paliwa. Teraz niespodzianka pod górę samochód gaśnie a na wskaźniku pół zbiornika a i z obliczeń wynika że powinno coś być co ciekawe zalanie dodatkową porcją paliwa 3-5 litrów i auto jedzie ale o wyprzedzaniu można zapomnieć. Przy zapalaniu trzeba na trzy razy pompa wyraźnie bulgocze.
    Na desce jakiś błąd był się zapalił ale teraz nie wiadomo co gdzie i do kogo.
    Autko paliło z pierwszego klucza teraz jakby się zapowietrzał układ paliwowy a zero wycieków. Co warsztat to inna koncepcja ina sprawa że jak stanie to co mam im wysłać do naprawy poczta czy kurierem ogólnie mają mnie w d.... bo najfajniej to klocki wymienić albo coś równie prostego.
    Jeżeli ktoś miał takie doświadczenia to bardzo proszę żeby się podzielił.
    Bo jak dam do warsztatu to będą wymieniali wszystko po kolei na nowe a mój portfel tego nie przeżyje.
    Ps pompa paliwa w zbiorniku wymieniona na nową rok temu filtr paliwa teraz.

Dodano po 1 [godziny] 30 [minuty]:

Nie do końca to jestem pewien że to jest rozwiązanie ale wyraźnie słychać po wyłączeniu silnika odgłosy zasysania powietrza z okolicy filtra paliwa co by wyjaśniało bulgotanie pompy paliwa która za każdym razem po wyłączeniu zapowietrza się ale co z resztą ?
    Na przewodach jest jakiś czujnik lub zaworek ?

• Fibaro
  • #2 23 Lip 2013 07:23
    brombal
    Poziom 19  

sprawdz ciśnienie paliwa na szynie .
    jeśli bulgocze to oznacza że zasysa powietrze czyli przy poprzedniej wymianie pompy coś poszło nie tak sugeruje to również to co piszesz pod górę auto gaśnie przy połowie zbiornika (chyba że wskaźnik oszukuje i faktycznie nie ma paliwa),nie zakładaj że pompa jest sprawna bo niedawno wymieniana

• Fibaro
  • #3 23 Lip 2013 10:12
    TMC
    Poziom 14  

Pojechałem na komputer i faktycznie za niskie ciśnienie paliwa na szynie.
    W pod maską po zgaszeniu silnika wyraźnie słychać odgłos zasysania powietrza teraz pytanie czy na jakimś przewodzie czy na pompie czy na jakimś zaworze.
    Słabo znam to autko więc nie wiem gdzie szukać. Stara metoda to sprężarka w przewód i woda z mydłem i szukać baniek mydlanych na zewnątrz.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo