Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pytanie o wzmacni()cz mocy do radio telefonu

07 Mar 2005 17:06 1830 16
  • Level 19  
    Więc tam mam takie pytanie ponieważ na codzień nie zajmuje sie radiotechniką
    chciał bym się dowiedzieć czy wzmacniacz od CB będzie pasował do innego radio telefonu znaczy działającego na innym zakresie fal dla info jest to stacja wykorzystywana przez straż pożarną i poprostu jest problem z zasięgiem co z tym można zrobić Bardzo prosze o pomoc
    Pozdrawiam
    [h]
  • Level 35  
    witam !! nie ,nie będzie Cb pracuje nz cz. około 27.400. a straż pożarna chyba nie ! musisz poszukać wz. mocy na tą (straży) częstotliwość . a tak nawiasem jaka to jest częstotliwość ? pozdrawiam !!
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Nie. Stosowane do CB dopałki są do częstotliwości 30 MHz a Straż pracuje na UHF czyli 17x.xxx MHz czyli więcej i taka dopałka nie bedzie działać. Potrzebny jest sprzęt na 2 metry (popularnie mówiąc). Można znaleźć na allegro.

Pozdrawiam Sadek
  • Level 35  
    witam raz jeszcze !! poczekaj na więcej odpowiedzi-na Forum jest wielu kol. zajmujących się UKF pewnie ktoś Ci coś konkretnie poradzi. !!
  • Level 19  
    No właśnie nie wiem na jakiej częstotliwości to radio pracuje ale postaram się dowiedzieć no i czekam na dalsze info może ktos wie gdzie morzna coś takiego kupić
  • Level 14  
    Witam, podejżewam że stacja jast produkcji Radmor i można z niej wyciągnąć od 7,5W do +/- 12W. Radmor robił również dopały 50W dla tego rodzaju służb. Mam tylko pytanie jeżeli znacznie zwiększysz moc to i dalej Cię usłyszą ale czy Ty ich usłyszysz ? :?:
  • Level 19  
    No i tu jest sedno sprawy potrzebuje urządzonko kture zwiększy czułośc a tym samym odbiur radia to radio to motorola i jest jakies dziwne bo raz nic nie słychać a jak sie przejedzie 10 m słychac idealnie z nadawaniem nie ma problemu słychać tam gdzie trzeba. tylko właśnie ten odbiur jest zwalony
    Jak myslicie wydłuzenie anteny coś pomorze a morze sa jakieś wzmacniacze do anten znaczy zwiekszające czułość
    jak tylko bede miał okazje sprawdze jaki to model radia wtedy pewnie będzie łatwiej
    i mam bardzo durzą prośbę pomozcie bo ja juz straciłem wszelkie pomysły
    z góry dzięki :lol:
  • Level 14  
    Witam, jaka to motorola, (może MC 2100?). Przeważnie te radia mają czułość około 0.14uV przy sinad 12. Takie objawy podczas odbioru z dalszej odległości już nie raz obserwowałem a zwłaszcza z portabla jest to szybko zauważalne. Co do wzmacniacza wejściowego to wzmocni wszystko razem z zakłuceniami i szumami, a samej czułości nie poprawi. No a antena, osobiście montuję na dachu pojazdu 1/4, (można dać 1/2), masa musi być idealna, super zarobiony wtyk no i najważniejsze sprawdzenie SWR. A jeszcze sam sposób programowania gdzie można ustawić poziom mocy, blokady szumów, oprogramować przycisk do otwierania blokady szumów. :sm24:
  • Level 19  
    na dobrą sprawe to jeszcze nie sprawdziłem jaka to motorola ale wiem jedno jest do bani bo najwarzniejsze informacje zazwyczaj kiepsko słychać ale nie zawsze antena ma długość około 2 metrów taka była załorzona fabrycznie i poprostu szukam sposobu na to
    morze coś się uda zrobić przestrajanie radia nie wchodzi w gre gdyrz ma ono swuj numer ktury jest jakoś rozpoznawany przez centralke do załanczania selektywnego
    brakuje mi pomysłow a nikt z tym sobie nie morze poradzić morze uda sie skonstruować jakoś wzmacniacz sygnału wejściowego ktury to pomorze w odbiorze bardzo prosze o pomoc
  • Level 14  
    Czegoś tu nie łapię, jeżeli antena miała około 2m to w paśmie straż wychodzi jako całofalowa (zresztą po co zmieniać jak było dobrze). Co do przestrajania to programem możemy zczytać stację i dokonać potrzebnych zmian lub przejrzeć jak jest oprogramowana i nie wpłynie to na selekt. Nie chcę bronić motoroli ale na taką ilość sprzetu którą serwisóję, obsługiwaną przez osobniów o różnym poziomie wiedzy, to sprzet ten naprawdę bardzo dobrze się zachowuję. Jeżeli jest problem z łącznością ze względu na ukształtowanie terenu może dobrze było by zrobić repeater (np.: z 2szt GM300). :?: Czy tą stacją współpracujecie ze służbą leśną ?
  • Level 19  
    więc tak jak napisałem na wstępie tego posta .
    Mam bardzo małą wiedze i dswiadczenie w radio technice
    a podjołem się czegoś co przerasta moje siły
    Ta stacja pracuje sa paśmie straży porzarnej i tak jak napisałem są bardzo dziwne objawy zaz nie słuchać prawie nic a 10 metrów w inną strone słychać idealnie
    tak na marginesie tra stacja to <motorola radius am 1200>
    nic nie moge o niej znaleśc w internecie a nie posiadam żadnej dokumętacji
    A i jeszcze jedno pytanie jaką dokładnie długość powinna mieć antena do takiej stacji żeby działała na pełnej fali
    oile oczywiście jest jakiś wzorzec ??
    z hóry dziękuje za pomoc i czekam na dalsze komętarze
    Pozdrawiam
  • Level 37  
    Tak sobie czytam te wypowiedzi, i nie bardzo rozumiem, o jaką straż chodzi?
    Jezeli jest to PSP, to jest ustalone, jaką mocą , na jakich częstotliwościach i w jakim systemie powinno to pracować.Są to zalecenia ogólnopolskie.

A czy to będzie motorola czy inny radmor, to zupełnie nie ma znaczenia.
    Podstawowa łączność to simplex, ewentualnie lokalne kanały mogą miec wpalone ctcss.

Występuje jeszcze łaczność trankingowa, ale jest tylko dostępna dla KWPSP.

A serwisowaniem radiołączności w PSP zajmują sie wyznaczone do tego osoby, posiadające odpowiednią wiedzę i wyposażenie warsztatowe.
  • Level 19  
    No tak tyle ze to jest OSP i poprostu brak jest środków na specjalistow wiecie ile bierze ludek za montarz i przestrojenie radia 6,500 więc podjołem sie tego ja. w czynie społecznym ale widze ze raczej prosto to z tego nic nie da sie zrobić więc pozostaje tylko czekać na fundusze
    Pozdrawiam
    P.S Radio jest przestrojone i zamatowane ale sa problemy z odbiorem poprostu nie w karzdej lokalizacji słychać dobrze dowudztwo ale już wiem co zrobić trzeba poprawić antene
    to znaczy kabelek
    Serdeczne dzięki za pomnoc
    a pytanie o motorole radius am 1200 jest dalej aktualne co to jest i co morzna z tym zrobić
    Pozdro:lol:
  • Level 18  
    Cześć waluszek
    Właśnie na googlach znalazłem to radio i o dziwon za 51 pln śmiechu warte myślę że coś nie tak .Radia w OSP pracują w zasadzie 148 - 164 MHz
    lub 304- 310 MHz nic nie zrobisz na wozie pożarniczym natomiast na remizie możesz podnieść antenę powyżej korony najbliższych dzew ,to powinno pomóc tyle komenyarza
  • Level 37  
    sp9coo wrote:
    .Radia w OSP pracują w zasadzie 148 - 164 MHz
    lub 304- 310 MHz

Konkretnie to 148-149,8 MHz

A pasmo 304-310 (300-350 MHz)jest pasmem NATO i łączność dla innych służb jest zabroniona.
  • Helpful post
    Level 18  
    teraz tak ale radia pozostały niewiem czy w użytku ale jeszcze niedawno się spotkałem że pracowało .Przepisy swoje a radi swoje tak to w Plsce jest .a częstotliwości nie pamiętam bo to mi niejest potrzebne,mam swoje pasma i to mi wystarczy do słuchania i nadawania.Pozdrawiam Grzegorz sp9coo
  • Level 19  
    Więc tak Panowie dziękuje za pomoc problem rozwiązany zakupem nowego radia dużo mocniejszego dzięki wszystkim za wypociny