Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ex VBA - Sprawdzanie wartości w zależności od danego zakresu liczbowego

chomik0014 22 Lip 2013 12:45 1626 3
  • #1 22 Lip 2013 12:45
    chomik0014
    Poziom 7  

Witam,

Stworzyłem programik coś w rodzaju przelicznik jednostek w metrach.
    1 - w Textbox1 wpisujemy wartość liczby,
    2 - wybieramy funkcje (A-D) w Combobox1,
    3 - wybieramy jednostkę w zależności od funkcji w Combobox2,
    4 - w Label1 otrzymujemy wartość w metrach.

Potrzebuję teraz zrobić sprawdzanie wartości w zależności od danego zakresu.
    Czyli jeśli wartość z Label1 mieści się w danym zakresie (Arkusz1, M1-N5) wyświetl w Label2 nazwę zakresu.
    Zastosowałem pętle If która działa lecz nie jest to dobre rozwiązanie gdyż w przyszłości zakresów będzie więcej a poza tym zakres musiałem sam wpisać.

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Proszę więc o pomoc jak wykonać pętle która sprawdza liczbę z danego zakresu.

Z góry dziękuje i pozdrawiam

0 3
  • Pomocny post
    #2 22 Lip 2013 13:59
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Zdaje się, że wystarczy porównać wartość w label'u z kolumną N. Nie są jasno określone granice, więc kombinuj ze znakiem porównania tak, żeby Ci pasowało. Np gdzie zaliczyć 0,1? Mieści się w Z3 (do) oraz w Z4 (od). Zwykle linia należy do pola, czyli powinno być <=

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0
  • #3 23 Lip 2013 08:57
    chomik0014
    Poziom 7  

Witam,

Bardzo dziękuje za odpowiedź. Natomiast nie do końca działa. Tz. po wprowadzeniu kodu wszystko było ok, natomiast zmieniłem troszkę zakres (inne przedziały liczbowe + 3 dodatkowe dodałem). Program zaczął się dziwnie zachowywać tz.

- sprawdzając od początku np wartość
    0,0002 - Z1;
    0,0003 - Z2;
    0,003 - Z3;
    itd pokazuje dobrze aż do zakresu Z7 gdzie wpisanie wartości 22 pokazuje cały czas Z6

- wpisanie wartości różnej niż początkowe zakresy program pokazuje zakresy z innych przedziałów np po otwarciu wpisując 10 pokazuje Z5 zamiast Z6

Usunęłam wszystkie Comboboxy by było przejrzyściej dla rozwiązania problemu.

0
  • #4 25 Lip 2013 09:54
    chomik0014
    Poziom 7  

Witam,

W związku że nie miałem dostępu do neta dopiero teraz piszę :)
    W programiku wszystko działa jak należy wystarczyło wartość z label1 zamienić na zmienną typu Double i poszło :)

Dziękuje za rozwiązanie i pozdrawiam!

0