Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KlimaFirstKlass 5082 - Lokalizacja czujnika temperatury klimatyzacji SPLIT

22 Lip 2013 14:15 3615 6
 • Poziom 11  
  Witam


  Podczas czyszczenia jednostki wewnętrznej klimatyzacji naruszyłem czujnik temperatury i nie wiem gdzie go umiejscowić, bo nie pasuje nigdzie. Na 100% czujnik był zagięty jak na foto, ale nie wiem czy przed, za , czy może w środku tacy na skropliny, a może jeszcze w innym miejscu.


  KlimaFirstKlass 5082 - Lokalizacja czujnika temperatury klimatyzacji SPLIT
 • Poziom 11  
  W drugiej części obudowy tez nie widać żadnych elementów mocujących. Czy w takim razie będzie prawidłowe wyprowadzenie tak tego czujnika aby miał dostęp do powietrza zasysanego przez jednostkę wewnętrzna czy lepiej wyprowadzić go w miarę możliwości z boku klimatyzatora tak aby miał dostęp swobodnego powietrza
  ??
 • Specjalista urządzeń chłodniczych
  Tak, on mierzy powietrze zasysane do chłodnicy. Zazwyczaj jest umieszczony pomiędzy filtrami a chłodnicą. Niektóre urządzenia np. Daikin mają takie czujniki umieszczone w prawym dolnym rogu klimatyzatora i nie mają nic wspólnego z powietrzem zasysanym. Powietrze zasysane = temperatura wyłączenia urządzenia zadana na pilocie.
 • Poziom 11  
  Z tego co widzę to właśnie w tej klimie tez jest w okolicy prawego dolnego rogu, ale ściągając przedni panel nie widziałem go z zewnątrz a w środku sobie latał tak jak teraz na zdjęciu, przewód był na pewno zagięty pod katem 180stopni w dol. W takim razie przeniosę go gdzieś bardziej w okolice powietrza zasysanego. Pilot ma swój własny czujnik temperatury i według instrukcji co 3 minuty wysyła informacje do jednostki wewnętrznej, a w przypadku braku komunikacji odczytuje temperaturę z wbudowanego czujnika.

  Dziękuje, za naprowadzenie co do funkcji i miejsca lokalizacji czujnika
  Pozdrawiam
 • Poziom 37  
  Najlepiej będzie jak przypniesz go do lamelek parownika, tak aby był w "przepływie powietrza", ale nie dotykał powierzchni wymiennika (na izolującym dystansie). Wtedy działa niezwłocznie na temperaturę powietrza, zabudowywanie go poza przepływem powietrza może generować większe przesilenia temperaturowe w pomieszczeniu (schładzanie sporo poniżej progu nastawy i załączanie sporo powyżej nastawy, bo zanim czujnik "osiągnie" określoną temperaturę to pomieszczenie jest już chłodniejsze lub cieplejsze niż powinno). Ostatecznie to nie będzie miało wielkiego znaczenia - ale właśnie to jest jednym z powodów tłumaczenia że inwertery są oszczędniejsze od ON/OFFów - nie generują przesileń temperaturowych od których zależą straty ciepłą.
 • Poziom 42  
  Z pozycją czujnika się zgadzam na 100%. Tak ma większość klimatyzatorów bo wynika to z logiki opisanej przez Chris_W.
  Jednak z ostatnim stwierdzeniem Chris_W się nie zgadzam w 90%. Oszczędności, ale tylko energii a nie kieszeni klienta(!), wynikają z innych przyczyn.