Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NAD + Xonar + H6 - podłączenie w kino domowe

MastJedi 22 Lip 2013 14:41 1713 9
  • #1 22 Lip 2013 14:41
    MastJedi
    Poziom 9  

Witam wszystkich,
    Posiadam zestaw stereo
    - amplituner NAD C 356 BEE
    - CD player C 565 BEE
    - tuner AM/FM C 426
    - kolumny KEF C7
    oraz komputer wyposażony w
    - Blue Ray
    - karta dźwiękowa Asus Xonar Essence ST
    - plus Asus Xonar H6 (zestaw wyjść do 7.1)
    Dodatkowo mam 2 pasywne głośniki z mini wieży Sharpa, które mógłbym/chciałbym wykorzystać jako tylne satelity

Pytanie - czy da się to jakoś podłączyć, żeby wykorzystać Xonara i DTS w połączeniu z NADem?
    Na chwilę obecną mam frontowe głośniki z Xonara podpięte na wejście AUX wieży. Podpięcie głośników Sharpa jako satelit nie daje rezultatu (brak wzmocnienia). Podpiąłem wyjścia z H6 pod AUX Sharpa i jakoś to działa, ale wciąż nie tak jakbym sobie życzył.
    Czy dokupienie aktywnych głośników i podpięcie ich bezpośrednio pod wyjścia H6 załatwi sprawę? (myślę o satelitach + woofer + centralny, frontowe zostawić podpięte pod wieżę).
    Czy też jedynym wyjściem jest rozdzielenie wieży i kompa i dokupienie kompletu (wzmacniacz + glośniki ew. odtwarzacz dvd/BR) do kompa?

Załączam zestaw wyjść na H6 plus opis dźwiękówki plus manual wzmacniacza

Pozdrawiam

0 9
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #2 22 Lip 2013 15:09
    elemen_th
    Poziom 29  

Po 1 ten amplituner nad'a to nie amplituner a wzmacniacz, jest to sprzęt stereo. Audio dekodują Ci sterowniki w komputerze a kartę podłączasz normalnie do któregoś z wejść.
    Głośników nie podłącza się bezpośrednio do karty dźwiękowej! To nie jest wzmacniacz. Chcesz dźwięk przestrzenny to dokup jeszcze jakiś obojętnie jaki wzmacniacz na same tyły albo zmień wzmacniacz posiadany na amplituner.
    Możesz też jak to nazwałeś podłączyć głośniki aktywne z wbudowanym wzmacniaczem pod wyjścia surround karty.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 22 Lip 2013 15:58
    anmedia
    Poziom 39  

MastJedi napisał:
    Czy dokupienie aktywnych głośników i podpięcie ich bezpośrednio pod wyjścia H6 załatwi sprawę?

Jest to jedyne sensowne rozwiazanie przy tej konfiguracji ktora posiadasz.
    MastJedi napisał:
    Czy też jedynym wyjściem jest rozdzielenie wieży i kompa i dokupienie kompletu (wzmacniacz + glośniki ew. odtwarzacz dvd/BR) do kompa?

To rozwiazanie jest jakas alternatywa ale wylacznie przy podlaczeniu. Jesli chodzi o jakosc brzmienia juz nie mowiac o efektach surround beda dalekie od oczekiwan.

Dla Ciebie sa dwa rozwiazania bezpieczne i dobre.
    1. Zakup zestawu glosnikow aktywnych podlaczanych bezposrednio do karty Xonar (glosniki przyzwoite)
    2. Wymiana wzmacniacza NAD C 356 BEE na amplituner.

Zestaw ktory posiadasz jest bardzo dobrym zestawem do stereo. Moja porada. Posiadajac nowy komputer z odpowiednimi wyjsciami z karty graficznej i wyjscie cyfrowe audio z karty dzwiekowej, daje Ci wiecej mozliwosci. Mozesz zakupic sobie zwykle glosniki stereo (lub jesli kasa nie gra roli rowniez wersje 5.1) i wymiana wzmacniacza na amplituner (7.1) + dokupienie wylacznie surroundow + centralny, ewentualnie + woofer. Przy tej klasie sprzetu woofer moze byc zbedny.
    Przy takiej konfiguracji, masz niezalezne zrodlo dzwieku przy komputerze + wyjatkowo dogodne polaczenie komputer - amplituner za pomoca np przewodu coaxialnego. Dzieki temu za pomoca jednego kabla przesylasz kompletyny sygnal cyfrowy do amplitunera (wszystkie kanaly). Dodatkowo drugim kablem np HDMI wysylasz obraz bezposrednio do TV. Przy zalozeniu ze karta graficzna obsluguje dzwiek cyfrowy moglbys zrezygnowac z kabla coaxialnego i calosc obraz i dzwiek cyfrowy wypuscic poprzez HDMI do amplitunera.

0
  • #4 22 Lip 2013 17:11
    MastJedi
    Poziom 9  

No tak - pomyliłem amplifier z amplitunerem :) mea culpa :P

Wzmacniacz był kupowany specjalnie pod stereo i celowo wybrałem stereo, a nie 7.1. Bardziej mi zależy na muzyce (a ta jest zawsze w stereo) niż na kinie. Kupować dodatkowego wzmacniacza wyłącznie pod kino nie planuję (mam zestaw w domu więc drugiego mi nie potrzeba).
    Zastanawiało mnie tylko jak wykorzystać potencjał karty H6, no bo skoro coaxial, czy HDMI - to zupełnie pomija się wszystkie jej wyjścia.
    A skoro nie podłączać głośników pod kartę, a na 99% wzmacniaczy NIE MA osobnych wejść dla każdego kanału z osobna, to po co coś takiego stworzyli? Żeby nie było jak tego podłączyć? Dlatego myślałem o zestawie aktywnych głośników podpiętych bezpośrednio do H6.
    A skoro jakieś aktywne głośniki, to może moglibyście coś zaproponować? Co prawda nie mam zamiaru wydawać na nich fortuny, no ale jakieś za 15 zł też mi nie bardzo odpowiadają :) Za komputerowych głośników miałem Creativy i były całkiem znosne.

A jeszcze było pytanie o grafę i wyjścia to posiadam toto:
    http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3684#ov

I jeszcze informacja - nie będę podpinał tego pod TV. Wyłącznie "praca" pod monitorem ProLite XB2485WSU.

Pozdrawiam i dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi

PS. Fajny zestawik znalazlem przed chwilą na ebayu :) Nawet nie daleko ode mnie... Za taka cene to moze bym sie i skusił na full HomeTheatre http://www.ebay.co.uk/itm/sony-da1200es-7-1-c...s_Video_HomeCinemaSystems&hash=item461143cc2c

0
  • Pomocny post
    #5 22 Lip 2013 17:24
    anmedia
    Poziom 39  

MastJedi napisał:
    Zastanawiało mnie tylko jak wykorzystać potencjał karty H6, no bo skoro coaxial, czy HDMI - to zupełnie pomija się wszystkie jej wyjścia

Tak, zgadza sie. Aby wykorzystac to co ta karta potrafi konieczny jest zakup przyzwoitych glosnikow o ktorych wspomnialem.
    1. B&W MM1 to glosniki 2.0 bardzo wysokiej jakosci jako centralne + zestaw tanszych 3.1 (2 satelity + centralny + woofer) Niestety dostepnosc zestawow 3.1 jest znikoma.
    2. Zestawy z nizszej polki Edifier S550 5.1
    Tak ze w zestawach 5.1 nie wiele jest do wyboru. Ale chcac uzyskac efekt 7.1 jest o wiele latwiej wystarczy polaczyc tanszy zestaw 5.1 + dobre glosniki 2.0
    MastJedi napisał:
    Za komputerowych głośników miałem Creativy i były całkiem znosne

Creative jak i Logitech. Im drozsze tym lepsze brzmieniowo.
    MastJedi napisał:
    A jeszcze było pytanie o grafę i wyjścia

Ta karta powinna wspierac wyjscie audio z HDMI.

0
  • #6 22 Lip 2013 17:39
    MastJedi
    Poziom 9  

Mając KEFy nie bardzo mi się usmiecha ich wymiana na cokolwiek innego (nawet lepszego :P). postaram się poszukać coś 3.1 na ebayu. Można trafic perełki, a nie spieszy mi się więc mam czas zapolować :).

Jeszcze raz dzięki za pomoc i sugestie. postaram się znaleźć te Edifier-y :)

Pozdrawiam

PS. znalazłem Edifiery i od razu pytanko - ta cena to normalna? http://www.ebay.co.uk/itm/Edifier-S550-5-1-Mu...?pt=UK_Computing_Speakers&hash=item35c8cc0867
    czy szukają jelenia i bardziej prawdopodobny/akceptowalny poziom jest tutaj http://www.ebay.co.uk/itm/S550-Edifier-S550-/...ther_Computing_Networking&hash=item5d40862b4a

0
  • #7 22 Lip 2013 17:46
    anmedia
    Poziom 39  

Ja nie wspomnialem ani slowa o wymianie KEF'ow ;) a jedynie ustosunkowalem sie do wypowiedzi :

MastJedi napisał:
    Zastanawiało mnie tylko jak wykorzystać potencjał karty H6
    i glosniki ktore masz jako ewentualna propozycje sa wlasnie do karty dzwiekowej a nie do wzmacniacza.
    MastJedi napisał:
    postaram się znaleźć te Edifier-y

Przed ich zakupem warto posluchac. To jakas nowosc na rynku sprzedawana szczegolnie na rynku niemieckim.

0
  • #8 22 Lip 2013 17:48
    MastJedi
    Poziom 9  

No tak, juz po napisaniu posta zagooglałem za tymi MM1 i zobaczyłem jakie one duże sa :) Ale z drugiej strony cena za 2 głośniki do kompa też jest taka z bardzo górnej półki :)

Fajna ta rozbieżność cen za te Logitechy :) A to w końcu TYLKO Logitechy :)

Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #9 22 Lip 2013 21:04
    anmedia
    Poziom 39  

Mozesz byc pewny ze sa warte tej ceny. Przeszlo kilka zestawow roznych producentow przez moje rece i zapewniam Cie ze pomiedzy glosnikami nawet ze sredniej polki cenowej a tymi najdrozszymi tej samej marki to przepasc.

Co do Logitecha i Creative. Warte zainteresowania ale wylacznie najdrozsze modele. Zagaraja dosc przyzwoicie jak na cene a nie sa wcale najdrozsze spokojnie mozna sie zmiescic w 100€. Tansze dobre dla tych co maja problem ze sluchem ;)

MastJedi napisał:
    PS. znalazłem Edifiery i od razu pytanko - ta cena to normalna?

Nie. Tak jak napisales szukaja jelenia :) Cena okolo 400€ w zaleznosci od sklepu.

0
  • #10 23 Lip 2013 13:03
    MastJedi
    Poziom 9  

Dziękuję za odpowiedzi :)

0