Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wydajny router aDSL dla małej firmy?

piter12-6 22 Lip 2013 15:43 2373 5
  • #1 22 Lip 2013 15:43
    piter12-6
    Poziom 12  

Witajcie.

Chciałbym kupić do mojej małej firemki nowy router - obecnie mamy D-Link DI-524 ale często trzeba go restartować by działał płynnie, strasznie długo łączy się z dyskiem sieciowym via RJ45 no i jego zasięg nie powala.
    Zależy mi w szczególności na płynności ciągłego działania - mam 5 komputerów oraz drukarkę sieciową połączonych przez WiFi, do tego dochodzi 1 komputer połączony z routerem kablowo oraz dysk zewnętrzny i ploter też na kabel. Do tego dochodzi parę smartphonów pod WiFi i czasem jakiś laptop.

Nie potrzebuje żadnych VPNów czy innych Menadżerów ruchu sieciowego itd.
    Zależy mi po prostu na bardzo płynnym działaniu internetu, dostępie do dysku sieciowego i drukarek przy użyciu WiFi bez konieczności restartów i "zamulania".

Jaki router polecacie kupić?
    Jest to sieć aDSL od Netii, a na router mogę wydać do 1200zł.

Z góry dziękuję za pomoc:)

0 5
  • #2 22 Lip 2013 15:54
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zobacz Draytek Vigor , choć będzie pewnie za dużo bajerów ...

0
  • #3 22 Lip 2013 22:16
    piter12-6
    Poziom 12  

Np. taki Vigor 2710Vn?
    Ja się zastanawiałem nad Asus DSL-N55U bo podobno ma:

Cytat:
    Obsługa dwóch częstotliwości zapewnia płynną łączność.
    Dwukrotnie zwiększ całkowitą przepustowość swej sieci bezprzewodowej i zredukuj zakłócenia Wi-Fi dzięki jednoczesnemu wykorzystaniu w DSL-N55U pasm 2,4 i 5 GHz o sumarycznej szybkości do 600 Mb/s. Podstawowe zadania internetowe w rodzaju przeglądania stron czy pobierania plików odbywają się w pasmie 2,4 GHz, podczas gdy bezprzewodowe przesyłanie treści HD przeprowadzane jest w tym samym czasie w pasmie 5 GHz, dzięki czemu uzyskuje się zoptymalizowaną szybkość i płynne odtwarzanie bez buforowania.

oraz
    Cytat:
    Duże możliwości multitaskingu z obsługą do 300 000 sesji danych
    Obsługa potężnego potoku do 300 tys. sesji danych oznacza, że DSL-N55U ma około 20-krotnie większą przepustowość sieci w porównaniu do konwencjonalnych ruterów, otrzymujesz więc wyjątkowo stabilną wydajność.

Który z nich według Was jest bardziej wydajny?
    Router może mieć bajery, może być drogi (do 1200zł brutto) byleby mi to wszystko płynnie śmigało nawet przy ~10 urządzeniach podpiętych pod jedno WiFi.

0
  • #4 29 Sie 2013 14:13
    trombson
    Poziom 12  

1200 zeta to potężny budżet na takie cacko, można o wiele taniej, np. Netgear DGN2200. Masz tam też usb, więc podłączycie sobie dysk sieciowy, taką ilość komputerów powinien na spokojnie ogarnąć. Tego routera nigdy nie musiałem resetować.

0
  • #5 29 Sie 2013 15:26
    dinos83
    Poziom 33  

A może coś od FRITZ!Box np. model 7330.

0
  • #6 17 Wrz 2013 13:57
    prosiak22
    Poziom 22  

"Jest to sieć aDSL od Netii" annex A czy B ?

0