Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Java - Dlaczego interpretuje arraylist jako pakiet?

PanPatataj 22 Lip 2013 17:38 1182 4
  • #1 22 Lip 2013 17:38
    PanPatataj
    Poziom 2  

Witam! Programik miał rozdzielać tekst na poszczególne słowa, usuwać znaki interpunkcyjne na końcu i dodawać myślnik. Żeby nie namieszać w mainie, sprawdzanie czy na końcu stringa jest jakiś znak wyrzuciłem do klasy Interpunkcja. Niestety deklaracja arraylista jest najwyraźniej błędna, bowiem przy instrukcjach add twierdzi, że "Package znaki does not exist" :|. Dlaczego tak się dzieje?

Kod: java
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0 4
  • Pomocny post
    #2 22 Lip 2013 18:17
    krru
    Poziom 32  

A w jakiej funkcji (metodzie) zawarty jest ten kod?

0
  • #3 22 Lip 2013 20:26
    PanPatataj
    Poziom 2  

Eee ... Nie wiem, czy tak można, ale w końcu człowiek uczy się na błędach :).

Tak przy okazji, w jaki sposób można użyć splita zamiast pierwszego fora? Próbowałem go użyć. Z marnym skutkiem, niestety.

0
  • #4 23 Lip 2013 06:05
    krru
    Poziom 32  

PanPatataj napisał:

To można zapisać na char, bez konwersji na String.

Także zmienna znaki, skoro zawiera pojedyncze znaki nie musi być od razy listą Stringów a wystarczy lista znaków, a nawet pojedynczy String. Potem można prosto sprawdzić, czy dany znak występuje w Stringu (String.indexOf).

PanPatataj napisał:

Tak przy okazji, w jaki sposób można użyć splita zamiast pierwszego fora? Próbowałem go użyć. Z marnym skutkiem, niestety.

Oczywiście, aczkolwiek split korzysta z wyrażeń regularnych (regex) co jest nieco zawiłe i trzeba o tym trochę poczytać.
    W szczególnym przypadku podziału według spacji jest to proste:

0
  • #5 31 Lip 2013 12:48
    PanPatataj
    Poziom 2  

Okej, na stringu śmiga, ale nie na charze ... Ma ktoś jeszcze pomysł dlaczego?

A propos, chciałem dodać dwie (jak się okazało błędne) pętelki, jedną eliminującą duplikaty:

i drugą, sortującą:

Wiem, że to można załatwić w paru linijkach, np:

niemniej chciałbym wiedzieć, co robię źle z zakresem, bo tu ma leżeć problem.

0