Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lg Swift L3 - Rootowanie i usuwanie aplikacji systemowych

22 Lip 2013 19:53 12600 29
  • Poziom 14  
    Witam wszystkich. Zaznaczam, że jestem kompletnym laikiem w tym i to mój pierwszy smartfon( nie jestem zwolennikiem zmian telefonu- jak już mam jakiś tak aż sam padnie). Chciałbym zrobić tzw. root telefonu abym mógł pozbyć się standardowych aplikacji, które są dla mnie kompletnie nieużyteczne. Szukałem oczywiście po internecie jak to zrobić ale niestety kompletnie nie mogę sobie z tym poradzić i stąd moja prośba gdyby ktoś mógł to wytłumaczyć krok po kroku co i jak tak kompletnie prosto bym mógł przez to przebrnąć?? Byłbym ogromnie wdzięczny. Z góry wielkie dzięki.
    Pozdrawiam

Zainstalowałem SuperOneClick i podobno się zrootowało. Mam już aplikację SUperUser. Tylko teraz co dalej? Co dalej zrobić żeby odinstalować standardowe aplikacje?

Zainstalowałem też już root explorer. Nie wiem co dalej.

Dobra chyba już doszedłem jak wywalać aplikacje. I teraz zostaje ostatnia kwestia- które aplikacje z tych standardowych, które od razu były mogę wyrzucić? Bo czytałem, że może tak być, że po wyrzuceniu niektórych aplikacji może się wszystko w systemie posypać, a nie chcę sobie spierdzielić czegoś. Bardzo proszę o pomoc.
    Chciałem usunąć tą muzodajnie i usunąłem jakiś plik apk root explorerem ale w menu dalej jest muzodajnia.
  • Poziom 10  
    restart telefonu i zniknie.
  • Poziom 14  
    A jakie aplikacje bym mógł usunąć jeszcze bez szkody dla telefonu?
  • Poziom 10  
    W zasadzie to możesz usuwać większość którą widzisz w aplikacjach(tych widocznych po wejściu z ekranu głównego) bo bo nie są jakieś specjalnie systemowe apki. Zawsze możesz wygooglować od czego jest dana aplikacj. Najlepiej nie ruszać tych o nazwach com.android i różnych usługowych które masz nie widoczne jako zwykły użytkownik w menu aplikacje.
  • Poziom 14  
    A gdzie mogę znaleźć "muzodajnię"? Bo chciałbym ją usunąć a system/app nie znalazłem...
  • Poziom 10  
    Najlepiej szukać po ikonce bo w app niektóre są inaczej podpisane.
  • Poziom 14  
    ostry1313 napisał:
    Najlepiej szukać po ikonce bo w app niektóre są inaczej podpisane.

Szukałem ale nie ma nigdzie takiej ikonki
  • Poziom 10  
    To może po rozmiarze aplikacji spróbuj znaleźć.
  • Poziom 20  
    Zainstaluj sobie Titanum Backup i w niej usuwaj apki. Ma dużo przydatnych funkcji, łatwiej w niej znaleźć aplikacje, można przed usunięciem zrobić kopię bezpieczeństwa aplikacji itd.
  • Poziom 29  
    Jesli wiesz co robisz to zwyklym Root explolerem mozesz to zrobic.
  • Poziom 24  
    Wejdź w system/app. U góry w root explorerze zaznacz R/O. I usuwaj z tamtego folderu. Reszta jak koledzy mówili.
  • Poziom 14  
    No usuwam root explorerem ale nie moge w nim znalezc tych aplikacji co chce usunac np muzodajnie itd. Oczywiscie szukam w system/app i zaznaczam mount r/o. Sprobuje jeszcze titanium backup i dam znac. Probowalem titanium ale nie widze tam zadnych opcji odinstalowywania aplikacji.
  • Poziom 29  
    Raczej nie mozna, sprawdz w aplikacje i wybierz jakas zainstalowana przez uzytkownika i sprawdz czy jest opcja przenies na SD. Nie wazne czy bedzie mozna jej uzyc czy nie - wazne czy wogole jest w co watpie. Poszukaj app2sd.
  • Poziom 14  
    Nie mogęznależć aplikacji, które chcę usunąć... A w titanium backup nie widzę opcji usuwania.
  • Poziom 29  
    A co chcesz usunac? Zainstaluj sobie Root Explolera jakiegos ktory pokazuje ikony plikow i po ikonie szukaj.
  • Poziom 14  
    Dobra znalazłem w titanium backup gdzie się usuwa aplikacje. Usuwam (mam nadzieję, że soft się nie pokrzaczy od tego) muzodajnię, google maps, street view. A w root explorerze nie wszędzie są ikony- np. te co wymieniłem teraz to nie znalazłem.
  • Poziom 29  
    Google Maps sobie zostaw, to przydatna rzecz.
  • Poziom 14  
    Narazie nie potrzebuję. Jeśli będę potrzebował to sobie zainstaluję. A soft mi nie powinien paść po usunięciu tych apek prawda?
    A co z takimi aplikacjami jak: czat, google+, polaris Viewer, RemoteCall Service? Można je bezpieczne wyrzucić?
    I jeszcze jedno pytanko mam- zainstalowałem apke clean master. Czy opcja "auto kill", która automatycznie czyści procesy w tle jest przydatna? Warto ją zaznaczyć?
  • Poziom 28  
    Wszelkie zabijanie procesów na Androidzie daje odwrotny skutek do zamierzonego. Android sam wie które procesy ubijać żeby nie tracić na wydajności a autokill powoduje tylko większe zużycie baterii i pamięci bo większość procesów będzie musiała się zaraz i tak włączyć na nowo.
  • Poziom 14  
    nemo333 napisał:
    Wszelkie zabijanie procesów na Androidzie daje odwrotny skutek do zamierzonego. Android sam wie które procesy ubijać żeby nie tracić na wydajności a autokill powoduje tylko większe zużycie baterii i pamięci bo większość procesów będzie musiała się zaraz i tak włączyć na nowo.

Dzięki wielkie:)
    A co z apkami, które wcześniej wymieniłem- można wywalić spokojnie?
  • Poziom 29  
    Polaris to program do dokumentow, Remote Call Service to aplikacja do zdalnej pomocy - dziala tak ze pracownik LG za Twoim pozwoleniem moze zmienic cos w Twoim telefonie, polecam wywalic.
  • Poziom 14  
    TomekxD napisał:
    Polaris to program do dokumentow, Remote Call Service to aplikacja do zdalnej pomocy - dziala tak ze pracownik LG za Twoim pozwoleniem moze zmienic cos w Twoim telefonie, polecam wywalic.

Ok Remote'a wywalę. Chciałbym usunąć wszystkie "zbędne" apki, które były już fabrycznie, bo normalnie zainstaluję jedną jakąś apke i już mi krzyczy, że mało miejsca jest...
    I jeszcze jedna sprawa- gdy jestem w titanium backup i przeglądam apki wszystkie to jak przesuwam do dołu to co chwilę wyskakuje mi ciągle wołanie o żądanie superusera... Irytujące to jest, że trzeba cały czas klikać "zezwól", mimo że mam zaznaczoną opcję 'zapamiętaj". Da się coś z tym zrobić?
  • Poziom 29  
    Usuwanie apek systemowych nic Ci nie da - sa one zapisane na partycji /system natomiast te zainstalowane przez Ciebie sa w /data. Zawsze mozesz tez przenosic te apki do systemu co chcesz miec a za malo miejsca (przenies .apk z /data/app do /system/app). Czesc moze nie dzialac ale warto sprobowac.
  • Poziom 14  
    Czyli tzn., że jeśli instaluję apke i wyskakuje komunikat żeby przeniśc na pamięc SD tzn., że wtedy nie zuzywam pamięci wewnętrznej? Czyli, że wtedy mogę zainstalować tyle aplikacji ile mam pamięci, np. na karcie zewnętrznej? Sorki, że pytam ale ja jestem w tym zielony...
  • Poziom 29  
    Chodzi o to, ze usuniecie apek systemowych nie zrobi ci miejsca na partycji dla tych co sam instalujesz.
  • Poziom 14  
    TomekxD napisał:
    Chodzi o to, ze usuniecie apek systemowych nie zrobi ci miejsca na partycji dla tych co sam instalujesz.

OK. Czyli jeśli nie będę usuwał systemowych, a te zainstalowane przeze mnie będę umieszczał na pamięci SD tzn., że nie będzie mi wyskakiwał komunikat, że jest mało pamięci?
    Dobra trochę jaśniej(bo ja jestem użytkownikiem raczej starszym telefonów). Mam 1gb pamięci wewnętrznej i mam karte pamięci 2GB, tzn., że jeśli będę instalował apki na pamięci SD, to nie bedzie mi wyskakiwał mi komunikat, że mało pamięci? Wytłumaczcie mi to jakoś na prosty, chłopski rozum... :)
  • Poziom 29  
    Pewnie nie, w czym problem sprawdzic?
  • Poziom 14  
    No jeśli przenosze apki na pamięć wewnętrzną to wtedy mogę ich więcej zainstalować. Przywrociłem sobie kopię zapasową teraz i zrobiłem unroot, bo mi się coś zaczęło krzaczyć i zostawię apki systemowe w spokoju.
  • Poziom 14  
    Temat do zamknięcia. Dziękuję wszystkim.