Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool ADP6900 - Zmywarka Whirlpool ADP 6900 błędy E1 F8

Telo 23 Lip 2013 07:10 40455 8
  • #1 23 Lip 2013 07:10
    Telo
    Poziom 39  

Witam
    Mam pytanie zmywarka firmy Whirlpool typ ADP6900 po włączeniu pobiera wodę i za chwilę na wyświetlaczu pokazuje błędy E1 F8 mogę prosić o podpowiedź co sprawdzić?

5 8
  • #3 24 Lip 2013 05:58
    młody2066
    Poziom 17  

Błąd F8E1 zmywarka wskazuje w kilku przypadkach:
    -zablokowany wąż spustowy
    -zablokowany odpływ
    -zablokowana pompa spustowa
    -brudny czujnik owi (pod sitami po prawej stronie na samym dnie zmywarki
    -uszkodzony czujnik owi
    -przerwa na przewodach)

15
  • #4 25 Lip 2013 19:19
    raffal1990
    Poziom 9  

Witam

Na początku chciałbym przeprosić za ten offtopic ale nie chciałem zaśmiecać forum dlatego piszę tutaj.
    Do rzeczy:
    mam zmywarkę Whirlpool adp 4595/7 problem polega na tym, że maszyna po włączeniu załącza pompę, która wypompowuje wodę do ścieków następnie zatrzymuje ją otwiera się elektrozawór dopływu czystej wody następnie zamyka się elektrozawór, klika przekaźnik od pompy myjki i .... cisza.

Napięcie na wyjściu ze sterownika na pompę bez obciążenia 230V z podpiętą pompą 215V
    Pompa sprawna bo po wyciągnięciu i podłączeniu "na krótko" kręci jak szalona
    Po kliknięciu przekaźnika pompa myjki cichutko buczy i dostaje lekkich wibracji (tak jakby nie mogła ruszyć z miejsca)

Czy jest ktoś w stanie określić co jest? Czyżby sterownik do wymiany?
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Na 90% pompa jest walnięta :/
    Kiedy zmywarka napuściła sobie wody wyłączyłem ją z sieci i pompę podłączyłem "na krótko" do prądu efekt? taki sam jak przez sterownik tzn. buczy i nie może ruszyć z miejsca :/

Kolejne pytanie do specjalistów z elektrody: Czy jest możliwość naprawy takiej pompy czy jedynie nowa? (nie mówię że naprawa we własnym zakresie ale w jakimś serwisie)

6
  • #5 25 Lip 2013 21:49
    młody2066
    Poziom 17  

Racja.Po,pa do wymiany.Raz gość chciał zaoszczędzić na pompie,dał do naprawy,na drugi dzień zadzwonił że znowu coś jest nie tak.Zapłacił 2 razy.Nie znam nikogo kto potrafi to naprawić.

1
  • #6 02 Sie 2013 15:36
    tomas654
    Poziom 1  

Nalezy wymienić pompe na kondensacyjną i dokupić grzałke przepływową, przerobić gumowe węże i smiga latami , nawet wtyczki pasują . Orginalna
    magnetyczna działa max 2 lata. 4 razy u mnie wymieniali na gwarancji i po wymianie
    na kondensacyjną uzywaną i dodatkowom grzałką (150zł całość-uzywki z allegro) działa już 2 i pół roku. pozdrawiam.

3
  • #7 02 Sie 2013 22:33
    młody2066
    Poziom 17  

tomas654 model adp 4595/7 posiada 2 różne pompy myjące.Jeżeli mielibyśmy wersję zmywarki to można by coś więcej sprawdzić.A nawiasem mówiąc,pompy które teraz zakładam są dużo bardziej wytrzymałe więc nie bawił bym się w przeróbki.

2
  • #8 09 Sie 2013 12:38
    calvis5000
    Poziom 10  

thomas - jest coś takiego jak pompa kondensacyjna ale zdecydowanie nie o to Ci chodziło. Wyróżnikiem pompy kondensacyjnej z pewnością nie jest obecny na niej kondensator rozruchowy

2
  • #9 09 Paź 2013 19:18
    Telo
    Poziom 39  

Witam

Dziękuje za cenne rady ale okazało się ,że odpływ był zatkany.

1