Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hitachi deck D45s-NIE NAGRYWA

kocek 14 Mar 2003 19:18 1605 6
  • #1 14 Mar 2003 19:18
    kocek
    Poziom 20  

Mam decka model jak w temacie,który nie nagrywa na kasetę.wskaźnik poziomu zapisu chodzi prawidłowo kaseta podczas nagrywania się kasuje.Przełącznik nagrywania sprawzdiłem,wymieniłem układ PLAY/REC,wymieniłem głowicę i dalej to samo BRAK NAGRYWANIA
    Odtwarza prawidłowo.

Co to może być

0 6
  • #2 14 Mar 2003 23:06
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 15 Mar 2003 10:51
    kocek
    Poziom 20  

A jak można zmierzyć (sprawdzić) ten prąd podkładu nagrywania :(

0
  • #4 15 Mar 2003 13:00
    ankuch
    VIP Zasłużony dla elektroda

kocek napisał:
    A jak można zmierzyć (sprawdzić) ten prąd podkładu nagrywania :(

Zmierzenie prądu podkładu zwykłym miernikiem może być niedokładne ze względu na dużą częstotliwość (50 - 100 kHz), poza tym nośniki różnych firm wymagają różnego prądu podkładu. Jest to rząd wielkości 15 - 25V (czasami więcej) na zaciskach głowicy uniwersalnej przy braku wysterowania ( w pozycji - zapis).
    Najlepiej jest to dobrać doświadczalnie.

0
  • #5 15 Mar 2003 13:33
    kocek
    Poziom 20  

Głowica uniwersalna- chodzi ci o głowicę odczyt/zapis :?:

0
  • #6 15 Mar 2003 17:08
    bratyslaw
    Poziom 23  

Jest prosty sposób na sprawdzenie, czy masz prąd podkładu na głowicy zapis/odczyt: spróbuj nagrać coś na zwykłej taśmie żelazowej z przesterowaniem (potencjometr nagrywania na max). Jeśli nie masz podkładu to powinien sie nagrać poszarpany dźwięk. Jeśli nic nie ma to uszkodzenia trzeba szukać gdzieś we wzmacniaczu zapisu.

0
  • #7 15 Mar 2003 20:33
    ankuch
    VIP Zasłużony dla elektroda

kocek napisał:
    Głowica uniwersalna- chodzi ci o głowicę odczyt/zapis :?:

Tak, o tę głowicę mi chodzi.
    Ale generalnie, usterki szukaj w torze m. cz. bo skoro głowica kasująca kasuje to i prąd podkładu powinien być. Zwykle prąd kasowania i podkładu są pobierane z tego samego generatora, co najwyżej jakość może być kiepska ale coś powinno się nagrać.
    Zrób tak jak napisał "Picia" i szukaj miejsca w którym ginie sygnał. Schemat byłby bardzo przydatny ale i tak można dojść, tylko trochę cierpliwości.
    Pzdr.

0