Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tuner dvb-t cabletech urz0086 - brak dźwięku odtwarzanych filmów

asdqwerty 23 Jul 2013 09:58 2220 4
    asdqwerty
    Level 21  
    Być może ktoś zetknął się z brakiem odtwarzania dźwięku w niektórych plikach video na tym tunerze. Filmy odtwarzam z pamięci zewnętrznej rzecz jasna. Chodzi o pliki video w formacie .mp4, choć to chyba nie jest najważniejsze. Jeśli chodzi o format dźwięku to wygląda on tak:

Audio format: AC-3
    Audio format wynik: Audio Coding 3
    Audio bitrate: 384 Kbps
    Audio liczba kanałów: 2
    Audio sampling rate: 48.0 KHz
    Audio resolution: 16 bits
    Audio rozmiar: 71.6 MiB (49%)

Dlaczego przy takiej ścieżce mam obraz, ale nie mam dźwięku?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    egon42
    Level 37  
    Jeżeli nie odtwarza dźwięku na niektórych filmach to znaczy że nie ma takiego kodeka audio jedyna rada to przerobić film na inny kodek audio taki jaki na tuner.
    asdqwerty
    Level 21  
    Problem w tym, że nigdzie nie mogę znaleźć obsługiwanych formatów dźwiękowych. Przeszukałem już chyba kilkadziesiąt stron.
    egon42
    Level 37  
    Sprawdź formaty tych filmów które odczytuje i już wiesz co czyta następnie przerób te filmy co nie czyta na czytający format i już masz proste. Ja sam zawsze film nagrywam na pendrive i sprawdzam czy tuner czyta jak czyta to wypalam płytę lub nagrywam na dysk jak nie to przerabiam format sprawdzam i dopiero nagrywam. Niestety tunery to nie komputer nie da się dograć brakujących kodeków i trzeba kombinować.
    asdqwerty
    Level 21  
    Zdekodowałem dźwięk do AAC i teraz działa jak należy. Szkoda tylko, że instrukcje są tak ubogie.