Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Parrot Asteroid - skasowane oprogramowanie

Radiuszek 23 Lip 2013 09:59 2940 2
  • #1 23 Lip 2013 09:59
    Radiuszek
    Poziom 2  

Wtam
    zakupiłem radio Parrot Asteroid,wszystko super i cacy domomentu aż oddałem auto do warsztatu, wymieniali akumulator , coś jeszcze z elektryką, przy okazji wykasowali oprogramowanie tego radia,skasowali wszystkie aplikacje jakie fabrycznie były zainstalowane, pobrałem ze strony parrot aktualizację oprogramowania do najnowszej wersji, zgrałem na USB,podpiołem do radia,proces aktualizacji kończy się komunikatem "....not fund files...." i radio się restartuje, proszę o pomoc jak przywrócić aplikacje do tego radia i jak zaktualizować oprogramowanie.....

0 2
  • #2 27 Lip 2013 13:43
    Parrot_Polska
    Poziom 1  

Witamy,
    metoda aktualizacji Parrot ASTEROID Smart z Pendrive:

Upewnij się ze Twój pendrive jest sformatowany do formatu FAT32, nie NTFS oraz że nie ma na nim żadnego innego pliku z rozszerzeniem .plf. Procedura formatowania pendrive do FAT32 zależy od systemu operacyjnego Twojego komputera. Zazwyczaj wystarczy kliknąć prawym przyciskiem na ikonę pendriv-a w oknie mój komputer i kliknąć w polecenie „formatuj”.

Następnie kliknij we flagę polski na stronie (Link), aby rozpocząć pobieranie pliku. Pobrany plik należy zapisać na pendrive w katalogu głównym. Pliku nie należy otwierać ani umieszczać w podfolderach! Plik jest gotowym wsadem na pendrive.

Zapisany plik na pendrive przenosimy do auta, tam podłączamy do portu USB.

Odłączamy wszystkie inne urządzenia od portów USB (oprócz naszego pendrive).

Włączamy radio, Wybieramy Ustawienia->Informacje->Aktualizacja->Aktualizacja za pomocą pendrive, Klikamy OK.

Ekran naszego smarta wyłączy się i pojawi się okno „trwa procedura aktualizacji”. Czekamy aż zestaw ponownie się uruchomi. Po zakończonej instalacji sprawdzamy wersję oprogramowania w Ustawienia->Informacje->Wersja oprogramowania.

Aby móc pobierać aplikacje należy zarejestrować się na stronie https://www.parrotasteroid.com/asteroidmarket/.. Jest to sklep z aplikacjami ASTEROID Market bezpłatnymi oraz płatnymi.

Jeżeli chodzi przypadek warsztatu – sytuacja nie powinna mieć miejsca, odłączenie zasilania nie powinno wykasować oprogramowania urządzenia i jego aplikacji.

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do naszego działu technicznego: Parrot Polska - kontakt.

pozdrawiamy
    zespół Parrot Polska

0
  • #3 02 Sie 2013 12:30
    Radiuszek
    Poziom 2  

zastosowałem się do porady , sprawdziłem pamięć USB , ma 2Gb , muzykę mp3 radio Asteroid odtwarza, sformatowałem to USB MS-DOS FAT 32, ściągnąłem plik ze strony Parrot bezpośrednio na USB , zapisał się z rozszerzeniem .plf.plf , nie wiem czy to nie błąd ale jest 2x plf, po podłączeniu i zastosowaniu się do sposobu aktualizacji , system w radiu wyświetla komunikat not found files, po czym radio się restartuje...
    jestem bezradny.....

0