Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

quad LIFAN 400 ST 4x4 - regulacja dżwigni biegów

Jack09 23 Jul 2013 12:57 5466 7
    Jack09
    Level 10  
    Witam Kolegów! Zakupiłem quada LIFAN 400 ST 4x4 i mam problem z wrzucaniem biegów do przodu, wsteczny, parking i luz. Skrzynia jest automatyczna, drążek z lewej strony. Problem wygląda następująco: po wciśnięciu hamulca nożnego wrzucam bieg do przodu a wtedy słychać głośne rzężenie, odgłos podobny jakbym wrzucał biegi bez sprzęgła w skrzyni manualnej. Gdy uda się wrzucić bieg quad porusza się całkiem poprawnie, problem jest znowu gdy chcę wyrzucić na luz (N). Czym można to wyregulować? (Podobno jest jakaś śruba rzymska ale gdzie?) Może już ktoś przerabiał taki problem i coś podpowie. Jak powinna wyglądać regulacja? Czy trzeba też wyregulować hamulec nożny?
    1234
    Level 23  
    zdejmij osłonę pasa napędowego na wolnych obrotach sprzęgło powinno stać w miejscu "dzwon" powinien być nieruchomy.
    Jack09
    Level 10  
    Kolego mam pytanie, czy mechanik-amator może usunąć tą usterkę we własnym zakresie. Czy to wymaga tylko regulacji czy to jest jakieś uszkodzenie mechaniczne? Jak to można wyregulować? Proszę o jakieś wskazówki.
    1234
    Level 23  
    Więc ciężko powiedzieć. Może jeszcze jedno pyt. Jeżeli już włączysz D i puścisz hamulec to nie masz wrażenia jak by Quad już zaczynał powoli jechać delikatnie ciągnąć. Wszystko co człowiek stworzył da się naprawić.

Dodano po 13 [minuty]:

W miarę możliwości proszę dodać jakieś zdjęcia boków silnika.
    Jack09
    Level 10  
    tak, jak uda się włączyć bieg to rusza powoli ale teraz w tym stanie nie wrzucam biegów bo strasznie zgrzyta. Poszukałem na forach i wyczytałem, że jest jakaś śruba regulacyjna do sprzęgła automatycznego tylko nie wiem gdzie jej szukać. Być można drobna regulacja załatwi sprawę. Zdjęcia dodam wieczorem jak wrócę do domu.
    1234
    Level 23  
    Jeżeli automat opiera się o pasek to problem w sprzęgle odśrodkowym, wynikający z podanych przez Pana informacjach.