Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Modem Huawei E398 - wyrwane USB.

23 Jul 2013 14:03 6897 14
  • Level 29  
    Witam, dostalem modem Huawei E398 z wyrwanym USB. Wie ktos moze jak mozliwie malym kosztem zrobic cos, aby dzialal? Tasiemki w srodku sa cale.

PS. Moderatora prosilbym o przeniesienie tematu do wlasciwego dzialu o ile ten jest zly.
  • Level 30  
    Ja bym to rozebrał i zamontował wtyk USB na przewodzie. Ewentualnie tak jak naprawiłęm Huawei E180 z wyrwanym USB i zerwaną taśmą, Przylutowałem cieniutkie elastyczne przewodziki, a wtyk fizycznie wkleiłem żywicą epoksydową.
  • Level 29  
    Problem w tym, ze to sa bardzo cienkie tasiemki, jeden styk jest w "zawiasie".
  • Level 30  
    Rozbierz i pokaż miejsce gdzie jest dołączona taśma
  • Level 29  
    Modem Huawei E398 - wyrwane USB. Modem Huawei E398 - wyrwane USB. Modem Huawei E398 - wyrwane USB.

PS. Oryginalny wtyk gdzies zgubilem, ale nawet gdybym go mial wole zostawic na przewodzie modem.
  • Level 30  
    Nie do końca się zrozumieliśmy. Interesuje mnie miejsce gdzie taśma łączy się z płytką, a na tych zdjęciach pokazałeś zawias mechaniczny modemu, który wiem jak wygląda, a i tak ten plastik w przypadku montażu wtyku USB na kablu może być usunięty.
  • Level 30  
    No i super. Teraz twoje zadanie, jeżeli decydujesz się na montaż modemu na kabelku, to odlutowanie taśmy i w jej miejsce przylutowanie przewodziku z wtykiem USB. Ja bym wykorzystał jakiś przewód z myszki [ są bardziej elastyczne ]. Jeszcze jedno nie zdziw się że bedziesz miał do przylutowania 4 przewody a padów lutowniczych masz 5. Ten najbliżej metalowego ekranu na płytce to prawdopodobnie [ sprawdź to miernikiem] połączenie z metalową obudową wtyku USB, można go pominąć jeżeli twój przewód go nie będzie miał.

Powodzenia przy lutowaniu!
  • Level 29  
    Dzieki kolego za odpowiedz, ale sam sie tego nie podejme - nie mam wystarczajacego sprzetu. Zaniose go do pewnego osobnika ktory mi to zrobi, tylko dobrze byloby gdybym wiedzial kolejnosc pinow.
  • Level 30  
    Tego już Ci dokładnie nie powiem. W swoim E180 miałem wtyk i pomierzyłem przerwaną taśmę i wiedziałem. Ale jak twój osobnik ma jakieś pojęcie to to zrobi kolejności pinów raczej Huawej nie pozamieniał. Powinno być tak:

teraz przypomnij sobie w jakiej pozycji była wtyczka USB w twoim modemie czy pinami w dół czy w górę i mozna spokojnie przewidzieć jak biegła taśma i od którego pinu lutować w kolejności.
  • Level 10  
    Czy Kolega highlanderus może opisać pola lutownicze w E180
  • Level 30  
    Jutro w wolnej chwili rozbiore mojego E180 i postaram się to rozrysować.
  • Level 30  
    Z małym opóźnieniem ale poniżej opisane pola lutownicze w Modemie HUAWEI e180 mam nadzieję ,że się przyda.

• Level 10  
    Wielkie Dzięki. Tego mi było trzeba. Pozdrawiam.
  • Level 10  
    witam, mam podobny problem czy ktoś mógłby zamiesić opis pinów wykonany na zdjęciu e398. z góry dziękuję