Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki napęd do bramy 2-skrzydłowej 2x2m Came FAAC NICE Beninica

23 Lip 2013 17:02 27084 10
  • Poziom 11  
    Odwieczny dylemat, co jest najlepsze.
    Mam bramę 2x2m ciężar niewielki myślę ze do 100 kg oba skrzydła. Otwierana będzie może z 10 razy na dzien.
    Poszukuję zestawu-automatyki do zamykania-otwierania i jak zwykle jest dylemat jako laik co wybrać z pośród znanych firm CAME FAAC NICE BENINICA.

Wstępnie z tych co polecają najczęściej NICE WINGO 2024 i FAAC 414 (lub nowsze ich produkty GBAT300).

Znajomy od bram twierdzi ze najlepiej FAAC 414 bo solidnie wykonane siłowniki.
    To samo pytanie do sprzedawcy-montera z netu (napedyrybnik. prv. pl) poleca WINGO 2024 przy pytaniu czy FAAC 414 czy WINGO 2024.

Różnice niby jeden siłownik na 230V drugi na 24V, wady zalety niby znane, 24V niby w zimie moze sprawiac problemy. Same siłowniki na pierwszy rzut oka niby NICE to plastik, ale moze prostsza konkstrukcja, FAAC wydaje sie taki zabudowany-nierozbieralny i kij wie co jest w środku.
    Jak sie sprawują centralki, czy w NICE te krańcówki na samym siłowniku spisują sie ok, da sie ustawić tak samo jakby to mialo byc w na ziemi przy FAAC czy lepiej sprawują sie ograniczniki na ziemi itd.
    Tak samo jak 414 to już dość stary model, moze ten WINGO w centralce czy sterowaniu maja jakies lepsze opcje...
    Wiele rozterek co lepsze :(
    Ktoś ma z tym wszystkim kontakt i potrafi obiektywnie doradzić? Wiem ze temat zapewne wałkowany na różne sposoby, ale zalezy mi na aktualnej wiedzy, bo zawsze wyjdzie cos nowszego starsze wiadomości po prostu staja sie nieaktualne....

Dodano po 1 [godziny] 47 [minuty]:

dodam tylko ze dostalem informacje od sprzedawcy co do FAAC 414, a WINGO 2024, troche sprzeczne niz tu opisywane na forum, czyli ze to nie z 24V jest problem w zimie tylko z 230V, a na forum czesto czytalem o tym i bylo na odwrot:

"Oba napędy sa bardzo dobrze wykonane solidne i na pewno bezawaryjne. Który Pan nie wybierze będzie dobrym wyborem.
    Zaletą Wingo 2024 jest brak konieczności stosowania ograniczników ruchu przykręcanych do podłoża/kostki brukowej. Kolejną zaleta nice jest brak wrażliwości na mróz w temp poniżej 25 stopni na minusie 414 lubi trochę osłabnąć.
    :"
  • Poziom 20  
    Kolego
    Rozpisałeś się strasznie,a nie napisałeś rzeczy najważniejszej:na jakim słupku będzie montowany napęd.
    Napisz jaki słupek i jak są zamontowane zawiasy wówczas dobierzemy odpowiedni napęd.
  • Poziom 11  
    7x7 cm
    pospolita brama z castoramy wiec nie wiem jak to fachowo nazwac jaki rodzaj zawiasow, z tego co patrzylem to tam byl jeden rodzaj slupkow (ewentualnie 10x10) a mocowanie tych bram wszystko na jedno kopyto....
  • Poziom 15  
    Kup Beninca KBILL i to najlepiej 24V, pracują znakomicie. Faac też dobry ale 230V. Jak brama z castoramy to 414 nie osłabnie ;).

Pozdrawiam Piotr
  • Poziom 39  
    Do bramy "wydmuszki" śmiało możesz zamontować Life Optimo2 ( 24V na cienkie słupki). Bardzo fajny napęd, z ogranicznikami ustawianymi bezstopniowo na śrubie. Bardzo łatwa do ustawienia elektronika, choć piloty niezbyt ładne .
  • Poziom 11  
    Z Twojego stwierdzenia wynika ze LIFE wystarczy do wydmuszki, czyli te wymienione wyzej sa na wyrost, ok. tylko ze ten life optiomo 2 jest jeszcze drozszy, a przynajmniej nie znalazlem oferty tanszej niz np na FAAC 414 ktory najtaniej 1550zl.

Czyli pomysl jest by brac cos drozszego, gorszego bo wystarczy, nie dziekuje...
  • Poziom 10  
    Ja mam FAAC-a 414 od 3 lat, elektronika niezawodna nawet zimą przy -25st!!! tylko raz na 2-3 tyg zimą warto lekko przesmarować teleskop - kapkę oleju i ściereczką przetrzeć. Jak tego nie zrobimy nic się nie stenie - też będzie pracować. I do tego napędu warto zastosować ogranicznik na zamykaniu bramy (w kostce, na przejeździe. Jest dołączony do zestawu, jak kołem po nim przejedziesz to nic się nie stanie, jest wypukły.) - bowiem te siłowniki nie mają mechanicznych ograniczników. Zamontujesz je na każdych słupkach, profilach metalowych i szerokich słupkach. Programowanie proste i schemat podłączenia również - spokojnie poradzisz sobie.
    Nice Wingo - siłowniki musisz dobrać do słupków i dokładnie montować je, zachowując odpowiednie odległości co do centymetra, w przeciwnym razie nie otworzysz bramy - obudowy ocierają o bramę... Zaletą jest wizualizacja - są ładniejsze i mają ograniczniki mechaniczne na zamykanie i otwieranie. Dołączony schemat podłączenia fotokomórek jest mniej czytelny i programowanie gorsze, tzn trudniejsze. Prędkość otw. - zamykania podobna. Na 10 automatów to 8 zakładam faac-a, nie było problemów reklamacyjnych od 3 lat. A przepraszam - był jeden - ktoś uszkodził obudowę fotokomórki, wszedł ślimaczek i była lipa - brama nie zamykała się bo fotokom. pokazywała przeszkodę ;)
    Nice, Faac, będą solidnymi napędami. Kwestia wizualizacji - to Nice Wingo, prostoty montażu i programowania - zdecydowanie Faac... Jak coś mogę Ci przesłać kilka moich fotek z montażu, FAAC-a lub Nice. Pozdrawiam

Dodano po 3 [minuty]:

Dodam jeszcze - beninca to w sumie to samo co FAAC... tylko mniej popularne...
  • Poziom 11  
    dzieki za odpowiedz-podpowiedz
    ok biore FAAC 414
  • Poziom 10  
    Ja mogę tylko potwierdzić, że faktycznie FAACa charakteryzuje wysoka jakość wykonania sprzętu. Elektronika jeszcze nigdy mnie nie zawiodła, nawet podczas najbardziej mroźnej zimy. Także wybór moim zdaniem trafny.
  • Poziom 20  
    No tak.Tylko moim zdaniem rzeczą bardzo istotną w Faac są ograniczenia ruchu (odboje).Bardzo często jest tak,że tych ograniczników nie ma jak zamontować.Dla mnie jest to najczęstszy problem przy montażu siłowników 414.Poza ty są ok.
  • Poziom 11  
    No tak. Tylko moim zdaniem ten co decyduje sie na ten model FAAC wie doskonale ze te odboje sa konieczne, inaczej przeciez tego nie kupi, wiec nie nazwałbym tego wada, a wymogiem. Zakladamy kryteria jakie musi spelnic naped i takiego szukamy.

Idac takim tokiem myslenia jak wyzej ze tu trzeba odboje to jakis problem tego napedu, to tak samo w innym mozna powiedzec ze nie bedzie pasowal do bramy o 3m skrzydle, a ten FAAC bedzie, ale chyba nie o to chodzi ? to co nie spelnia zalozen nie bierze sie pod uwage, a nie bierze sie wszystkie i pozniej wypomina w porownaniu, a bo ten jest gów. bo nie pasuje do 3m skrzydla...