Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki procesor do 150 zł na gniazdo LGA775

23 Lip 2013 16:06 2052 6
  • Poziom 9  
    Witam !

Chcę kupić procesor za +/- 150 zł .
    Posiadam intel pentium dual core e2180 2gh/z i chcę kupić jakiś o wiele wydajniejszy , jaki byłby najlepszy ( do gier ) w cenie podanej w temacie ?

Mój sprzęt :
    Karta graficzna : GeForce 8500 GT 1 GB
    RAM : 2 GB ddr 2
    Płyta główna : Gigabyte 954gcm-s2l

Dziękuję za pomoc !
  • Poziom 17  
    Podaj dokładny model płyty głównej. I zasilacza (najlepiej zdjęcie naklejki jak możesz).
  • Poziom 12  
    Nie bardzo opłaca się inwestować w wymarłą podstawkę LGA 775.
    Ale nie myśl że po zmianie procesora odczujesz więlką róznicę w grach przy tej karcie graficznej.
  • Poziom 17  
    ja siedzę na LGA 775, z grafiką Radeon HD 4870 i po zmianie procka z E2200 na Q6600 odczułem bardzo dużą różnicę w grach. jednak taki procesor to jeszcze koło 300 zł chodzi i wymaga wymiany chłodzenia.

No i jednak przy budżecie rzędu 150 zł ciężko sprzedać sprzęt i składać coś nowego bo po prostu zabraknie kasy.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Podkręć swój procesor (był bardzo podatny na OC) o ile Twój zasilacz się do tego nadaje. Zamiast procesora wymień grafikę (o ile zasilacz coś lepszego udźwignie). 8500GT to grafika godna komputera biurowego.
    Jak wcześniej już kol. fixlol zauważył, duże inwestycje w tą platformę nie mają większego sensu.
  • Poziom 43  
    adiorro1 napisał:

Posiadam intel pentium dual core e2180 2gh/z i chcę kupić jakiś o wiele wydajniejszy , jaki byłby najlepszy ( do gier ) w cenie podanej w temacie ?

A co ci po zmianie procesora jak grafika nadal zostanie słaba ? Ten twój E2180 się obecnie nudzi z 8500GT...
    Podaj model i moc zasilacza.
    Za 150zł można kupić E7500 to jest max co płyta normalnie obsłuży po update Bios do wersji F8d ale i tak to jest bez sensu bo w grach żadnej zmiany nie bedzie.
  • Poziom 21  
    dt1 napisał:
    Podkręć swój procesor (był bardzo podatny na OC) o ile Twój zasilacz się do tego nadaje.
    Na tej płycie może to być niemożliwe ;p
    Płyta też nie obsługuje Quadów. Zostaje Ci E8400 za 150zł, ale czy warto ?