Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki dekoder do multirumu w nc+ z tunerem dvb-t i dvb-s.

23 Lip 2013 16:12 4722 7
  • Poziom 10  
    W dniu dzisiejszy po negocjacjach przedstawiciel nc+ zaoferował i pakiet Universe+ wraz z multirumem w cenie 39 zł/m-c. U dystrybutora nc+ pobrałem kartę dekodującą. Dowcip polega na tym, że dekoder pod multirum muszę dokupić we własnym zakresie. W chwili obecnej posiadam dekoder główny PVR Philips DSR 7201 z kartą kameleon.
    Proszę więc o podpowiedź jaki drugi dekoder mam dokupić w rozsądnej cenie (100 - 150 zł) aby współpracował z otrzymaną kartą do multirumu. Z tego co się orientuję to nc+ w chwili obecnej w dekoderach stosuje 2 systemy kodowania i czy one są automatycznie kompatybilne z otrzymaną kartą. Ponadto chciałbym aby dekoder posiadał wbudowane tunery dvb-t i dvb-s. Za 12 m-cy gdybym nie przedłużył umowy z nc+ chciałbym mieć możliwość oglądania cyfrowej telewizji naziemnej i satelitarnych programów FTA.
    Z góry dziękuję z odpowiedź.
  • Poziom 31  
    Polecam Ferguson Ariva 250 lub nowszy 252 ale w podanej przez ciebie cenie nie kupisz.
  • Poziom 23  
    Witam,
    Ja ostatnio szukałem dekodera nc+ który działał by w opcji "nc+ na kartę". Jesteście mi w stanie coś polecić w cenie do 70 zł? Może być używany z allegro.

• Poziom 30  
    To jest migracja czy nowa umowa ? Przy nowych umowach karta jest sparowana z tunerem i multiroom działa wyłącznie na tunerach operatora.
  • Poziom 10  
    C+ posiadam od kilku lat, a umowa właśnie się kończy w lipcu 2013 roku, to chyba trzeba traktować jako migrację do nc+.

Na otrzymanej karcie w górnym lewym rogu jest napis "NAGRA VISION". Czy to znaczy, że ta karta współpracuje tylko z tym systemem kodowania czy też będzie działać z CONAX -em ?. Bo zastanawiam się jaki trzeba kupić dekoder - chodzi systemy kodowania ?.

Co do ceny dekoderów to faktycznie byłem zbytnim optymistą widzę, że 250-300 zł, to chyba to minimum.

Oprócz Fergusonów może ktoś zaproponuje jakieś inne marki.

• Poziom 30  
    Czyli wszystko poprawnie. Kartę masz sprzed połączania platform i nie jest ona parowana.
    Z tańszych modeli poszukaj Opticuma.
    Coś co podziała to niestety musisz liczyć koszt jw napisałeś.
    Karta nie będzie działała z CONAX-em.
  • Poziom 23  
    A mi ktoś może polecić jakiś tani HD, aby się nadawał do n-ki na kartę?
  • Poziom 10  
    Temat dekodera rozwiązałem połowicznie. Załatwiłem najpierw darmowego choć używanego PACE-a. Okazało się, że to był dobry ruch. Teraz nc+ dało mi w ramach promocji w darmowe użytkowanie nowy dekoder HD Sagem. Dzięki wszystkim za współpracę. Temat zamykam.