Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie laptopa pod TV i kino domowe

Bizon198000 23 Lip 2013 16:26 2178 7
  • #1 23 Lip 2013 16:26
    Bizon198000
    Poziom 9  

Podłączenie laptopa pod TV i kino domowe Podłączenie laptopa pod TV i kino domowe Marka: ToSHIBA
    Model:SATELITE A100-036
    AMPLITUNER: ONKYO TX-NR609
    TV: SHARP 46le830e

Witam!
    Mam pytanie. Mój laptop nie posiada wyjscia HDMI więc mam go podłączonego analogowo do TV poprzez złącze D-SUB 15pin kablem VGA-VGA. Dzwięk audio przesyłany jest za pomocą kabla jack 3,5mm-2xRCA do kina domowego z laptopa (wszystko na rysunku w załączniku). Chciałbym ogladać jednak filmy techniką cyfrową a nie analogową. Wiem,że muszę dokupić konwerter VGA-HDMI. I teraz moje pytanie są dwa rodzaje tych konwerterów: jedne z przesyłem audio lub drugie z przesyłem samego video.
    1 ) Czy jeśli mam tak podłączone audio jak na obrazku w załączniku to bede miał
    dzwięk z kina domowego czy musze kupić konwerter z obsługą audio?
    2) Czy jak kupię konwerter z samym przesyłem video to wtedy dzwięk będzie
    analogowy i przez to nie będzie mi dzialał np DTS czy DD?
    3) Czy jak kupuje się konwerter z dodatkową funkcją audio to wtedy mam
    podłączyć małego Jacka 3,5mm do tego konwertera?
    4) W amlitunerze mam wejscie PC-In czy jakbym podłączył jeden koniec kabla
    VGA do tego wejscia a z amlitunera pyściłbym kablem hdmi do TV to amlituner
    przerobi mi sygnał z analogowego na cyfrowy bez potrzeby kupna konwertera
    VGA-HDMI

0 7
  • Mitronik
  • #2 23 Lip 2013 16:34
    simon1m
    Poziom 28  

W twoim przypadku najlepiej będzie podłączć pc z amplitunerem po vga (obraz). Dźwięk podłącz tymm samym kablem, którego używasz teraz tyle, że do wejścia "PC". Amplituner podłącz HDMI do telewizora. Wszystko będzie działać.

0
  • #3 23 Lip 2013 17:22
    Bizon198000
    Poziom 9  

simon1m napisał:
    W twoim przypadku najlepiej będzie podłączć pc z amplitunerem po vga (obraz). Dźwięk podłącz tymm samym kablem, którego używasz teraz tyle, że do wejścia "PC". Amplituner podłącz HDMI do telewizora. Wszystko będzie działać.

Czyli nie musze kupowac konwertera VGA-HDMI w ogóle? Jak podłącze do PC in w amplitunerze to ampli przerobi mi sygnal analogowy na cyfrowy tak mam to rozumieć ampli robi za konwerter?
    Nie bardzo rozumiem co masz na mysli " dźwięk podłącz tym samym kablem, którego używasz teraz tyle, że do wejścia "PC". Gdzie to wejscie jest w ampli czy w laptopie. Teraz mam podłączony dźwięk do wejścia słuchawkowego w laptopie i od niego do wejścia PC in w ampli 2xRCA

0
  • Mitronik
  • #4 23 Lip 2013 18:39
    simon1m
    Poziom 28  

Dokładnie o to mi chodziło. Jack 3,5 -> 2xRCA (pc in).

Amplituner przekonwertuje obraz na cyfrowy.

0
  • #5 26 Lip 2013 16:20
    Bizon198000
    Poziom 9  

po podłączeniu przez kino domowe maksymalnie moge wybrac rodzielczość 1680x1050 nie ma opcji FHD. Jeszcze bym to przebolał ale bardziej wkurza mnie kontrast i kolory nie wiem jak to opisac ale jest tak jakby za jasno i kalibracja obrazu nic nie daje. I teraz zastanawia mnie czy tak samo bedzie jakbym kupil zewnetrzny konwerter VGA-HDMI. Czy to wina karty grafiki w laptopie czy Kina domowego? Grafike mam na intelu 950M(chyba).

0
  • #6 26 Lip 2013 16:25
    maras2003
    Poziom 29  

Nie wiem czy taki konwerter ma szansę działać, bo VGA to sygnał analogowy, a HDMI już cyfrowy.

0
  • #7 26 Lip 2013 16:36
    Bizon198000
    Poziom 9  

maras2003 napisał:
    Nie wiem czy taki konwerter ma szansę działać, bo VGA to sygnał analogowy, a HDMI już cyfrowy.

No właśnie dlatego nazywa się konwerter on zamienia sygnał analogowy na cyfrowy.

Dodano po 4 [minuty]:

Zastanawiam się czy jakbym podłączył laptopa takim kablem do kina domowego czy by polepszyło ten kontrast z nasyceniem i kolorami. Tym kablem wtykam do portu HDMI w kinie domowym a nie do portu D-sub.Ktoś wie?

Link do kabelka http://allegro.pl/wk414b-kabel-z-full-hd-hdmi-na-vga-3m-gold-oplot-i3416454747.html

PS> wiem ,że normalne podłączenie LAPTOP-TV to nie ma prawa działać ale zastanawia mnie wlasnie jak to jest pod kino domowe.

0
  • #8 26 Lip 2013 18:57
    simon1m
    Poziom 28  

Z kinem będzie identycznie.

Co do kolorów to przez konwerter będzie jeszcze gorzej niż przez amplituner.

0