Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie dekodera telewizji kablowej z monitorem LG Flatron W3000H

arcisas 23 Lip 2013 16:38 1929 4
  • #1 23 Lip 2013 16:38
    arcisas
    Poziom 2  

Witam!

Posiadam monitor LG Flatron W3000H, który posiada wejścia DVI i USB (lg.com/us/monitors/lg-W3000H-lcd-monitor).

Mam go połączonego z kartą AMD Radeon 6990 poprzez łącze DVI (pl.msi.com/product/vga/R6990-4PD4GD5.html#?div=Specification). (istnieje możliwość połączenia go przez mini HDMI na karcie).

Dźwięk z komputera idzie poprzez kartę dźwiękową (pl.creative.com/p/sound-blaster/sound-blaster-x-fi-titanium-hd) do głośników (alesis.com/m1activemkii) poprzez kable RCA-Jack.

Dzisiaj postanowiłem zamówić telewizję kablową i dostałem od nich odbiornik cyfrowy HD, który obraz i dźwięk wysyła cyfrowo jedynie (chyba) przez HDMI (do niego podłącza się antenę, na wyjściu jest HDMI). Nie mam telewizora i chciałbym oglądać obraz TV na monitorze, a dźwięk oczywiście odbierać przez głośniki. (ten "dekoder" posiada też wyjścia RCA audio (x2)+video oraz wyjście optyczne S/PDIF).

W jaki sposób, jakimi kablami to połączyć? Zastosowałem przejściówkę HDMI-DVI-D, ale nie mam wtedy obrazu na monitorze (coś odbiera, bo się zapala, ale jest czarny ekran). Może sygnał przesłać z dekodera na komputer przez kartę graficzną i dalej na monitor normalnie? Jest to możliwe?

Pozdrawiam

0 4
  • #2 23 Lip 2013 19:13
    anmedia
    Poziom 39  

Zacznij od sprawdzenia

arcisas napisał:
    (istnieje możliwość połączenia go przez mini HDMI na karcie).

Polacz karte graficzna i monitor kablem miniHDMI - DVI. Zobacz czy bedzie obraz. Sprawdz w opcjach karty czy monitor i karta sa kompatybilne z HDCP (przyklad jak na obrazku ponize - skan zrobiony dla karty Nvidia)

arcisas napisał:
    Może sygnał przesłać z dekodera na komputer przez kartę graficzną

Pewnie tak, tylko taka karta kosztuje sporo i dodatkowo nie bedzie dzialac jako "live"

0
  • #3 23 Lip 2013 19:28
    arcisas
    Poziom 2  

anmedia napisał:
    Zacznij od sprawdzenia
    arcisas napisał:
    (istnieje możliwość połączenia go przez mini HDMI na karcie).

Polacz karte graficzna i monitor kablem miniHDMI - DVI. Zobacz czy bedzie obraz. Sprawdz w opcjach karty czy monitor i karta sa kompatybilne z HDCP (przyklad jak na obrazku ponize - skan zrobiony dla karty Nvidia)

arcisas napisał:
    Może sygnał przesłać z dekodera na komputer przez kartę graficzną

Pewnie tak, tylko taka karta kosztuje sporo i dodatkowo nie bedzie dzialac jako "live"

Karta obsługuje HDCP i była droga :) - to Radeon HD 6990. Monitor z kartą graficzną da się podłączyć przez miniHDMI-DVI. Tylko maksymalna rozdzielczość to wtedy 1280x800 zamiast 2560x1600 (może można to gdzieś zmienić, bo nie wiem, czemu tak jest). Czy DVI w karcie użyć jako wejścia i podpiąć tam kablem obraz z dekodera (właściwie to nie dekoder chyba, tylko "odbiornik cyfrowy HD")? Jak odebrać wtedy ten obraz (na karcie AMD)?

0
  • #4 23 Lip 2013 20:38
    anmedia
    Poziom 39  

arcisas napisał:
    Karta obsługuje HDCP i była droga

Nie chodzilo o karte a o monitor czy obsluguje HDCP. Ale monitor oblsuguje HDCP, wiec pozostaje konfiguracja ustawien albo w dekoderze albo w karcie dla uzyskania tak wysokiej rozdzielczosci. O ile bedzie mozna zmienic rozdzielczosc w dekodrze to maksymalnie uzyskasz 1920x1080.
    arcisas napisał:
    Czy DVI w karcie użyć jako wejścia i podpiąć tam kablem obraz z dekodera

Nie ma kart graficznych ktore posiadaja wejscie HDMI, sa tylko wyjscia. Wiec jedyna mozliwosc to podpiecie dekodera pod monitor.

A o "live" pisalem jako o kratach do przechwytywania obrazu, sa drogie i nie efektywne do celow w jakich chcesz je uzywac.

0
  • #5 23 Lip 2013 21:40
    arcisas
    Poziom 2  

Ok, rozumiem. Ale rodzą się następne pytania. DVI na karcie graficznej to zakładam także wyjście i nie może ono odebrać obrazu z dekodera, tak?

W tym monitorze nie ma ustawień. To znaczy nie ma on jakiegoś swojego menu, w którym dało by się cokolwiek ustawić bez podłączenia do komputera. Po połączeniu kablem HDMI (z przejściówką HDMI-DVI) dekodera do monitora, nie ma obrazu tak jak pisałem w 1 poście (monitor się zapala, ale obraz jest czarny), nie mam więc jak ustawić czegokolwiek na dekoderze nie mając obrazu (próbowałem pilotem, ale żaden przycisk nic nie zmienia). Jakiś pomysł, dlaczego mój monitor nie może wyświetlić obrazu tak po prostu i co mam z tym zrobić?

0