Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie kolumny i sybwofer (DIY ! ) dobrej jakości zrobić w niskiej cenie?

Groda xD 23 Lip 2013 18:04 1404 4
  • #1 23 Lip 2013 18:04
    Groda xD
    Poziom 2  

Witam, z góry przepraszam za swoją nazwę...konto założyłem będąc jeszcze "gimbem" .. więc wybaczcie. Słabo znam forum i nie wiem czy dobre miejsce na ten post, jeśli nie, przepraszam.
    Do rzeczy. Potrzebuję zrobić sobie dobre nagłośnienie w pokoju. Mam Tonsil Zeus (DIY). Jednak postanowiłem je sprzedać ze względu na kupno motoru oraz ze względu na to, że są za duże do 15 m2 :D. Jeszcze nikt nie zgłosił się do kupna, ale kasa z tego na pewno będzie.
    Obudowy zrobię sam, będą na pewno solidne. Potrzebuję waszej pomocy w dobraniu głośników. Chcę piękną jakość i dobry, głęboki i miękki bas. Bas przede wszystkim. Myślałem nad dwoma małymi kolumnami i subwooferem. Koszt ...do ... powiedzmy 500 zł (oczywiście samych głośników! i bassreflexów. No i jeśli trzeba, to też zwrotnic. Terminalami czy sprawami w tym stylu zajmę się dopiero kiedy z kasą będzie lepiej ;) ) Wiem że strasznie mało jak na jakość i dobry bas, no ale..
    Z tego co słyszałem B&W to solidna firma.
    Te dwie kolumny zasilę Pionieerem a-656. Sub może mieć osobny wzmacniacz, jego koszt nie wchodzi w te "500zł", jego kupię później :D
    Oczywiście jestem otwarty na inne, wasze propozycje!

• #2 23 Lip 2013 18:12
    Ireneo
    Poziom 39  

Dobra jakość,system 2,1 i 500zł.
    Takie rzeczy nie idą w parze,proponuję poczytać trochę forum.

• #3 23 Lip 2013 18:23
    wariato
    Poziom 43  

2.0 może dałoby się zbudować za 500zł licząc tylko same głośniki ze średniej półki. Koszt budowy zwrotnic zwiększy się jeśli wybierzesz projekt który nie był wcześniej realizowany i wszystko będzie do pomiaru od zera.
    Kopie projektu dwóch kolumn/monitorów może udałoby się zamknąć w 500zl z głośnikami i zwrotnicami.

• #4 23 Lip 2013 18:31
    Groda xD
    Poziom 2  

Sory, że za pytam, ale dla pewności... chodzi Ci o to że trzeba wymierzyć? Jeżeli jest to do zrealizowania w programie WinSid ( czy jak to tam się nazywa) to kumpel potrafi mi to ogarnąć za darmo , kiedy podam mu głośniki na podstawie których trzeba to wymierzyć ;)

Dodano po 1 [minuty]:

A może jakiś zestaw, który już ktoś zrobił? Lub taki, którego projekt jest na internecie?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME