Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

citroen xara 1,9d - Na liczniku pojawiły się 999999

23 Lip 2013 18:37 1959 10
  • Poziom 14  
    Witam mam auto jak w temacie rok produkcji 2001 i kilka dni temu na wyświetlaczu przebiegu pojawiły się 999999, nie można też skasować inspekcji olejowej. Zawartość pamięci 95040 z bsi załączę może ktoś mi odczyta jaki jest przebieg zapisany w tej pamięci, czy może przyczyny szukać w liczniku. Najgorsze że ktoś tą pamięć z tego co widzę demontował, auto kupione w komisie.
  • Poziom 34  
    Mi wychodzi -40266km :-) Ustaw sobie odpowiedni przebieg na zegarze, w BSI wstaw 00 w tych miejscach:
    0010: xx xx xx xx 00 00 00 00 xx xx xx xx xx xx xx xx
    00A0: xx xx xx xx 00 00 00 00 xx xx xx xx xx xx xx xx
    00E0: xx xx xx xx 00 00 00 00 xx xx xx xx xx xx xx xx
    czyli w twoim wsadzie 60 f0 ff f9
  • Poziom 14  
    Zaraz zmienię w wsadzie wgram do nowej pamięci i zamontuję jutro do auta, a według Ciebie to będzie przyczyną tak brzydkiego przebiegu :) ostatni jaki pamiętam to 167000 chociaż napewno w komisie kręcili bo 12 letnie auto nie mogło mieć tak mało zresztą widać że pamięć była wyciągana.
  • Poziom 14  
    Witam ponownie nie miałem czasu jeszcze tego jak wrzucę wgrać , ale mam jeszcze pytanie jak wrzucę ten wsad to pewnie przebieg będę miał 000000, jeśli możesz podaj dane żeby ustawić mu rzeczywisty przebieg czyli chociaż 250-270tyś jak kupowałem miała 167, a kilka lat już jeździ. Czy w bsi mam ustawić te 0000000 , a reszta będzie oczytana z licznika?, czy muszę coś jeszcze robić. Jak z tym dalej postępować dalej żeby był normalny przebieg, jutro rano będę to robił i chce skończyć ten temat.
  • Specjalista grupy V.A.G.
  • Poziom 14  
    Dzięki jutro sprawdzę bo przyczyna może być w liczniku ? Wyciągać mi się go nie chce za bardzo bo z tego co widzę dużo pracy żeby go wyciągnąć.
  • Poziom 14  
    Witam dzisiaj wlutowałem nową pamięć z poprawioną zawartością włączyłem stacyjkę w pozycję zapłon wyświetliło się 149 tyś, i po chwili zrobiło się 999999. Co dalej z tym zrobić wyciągać licznik?
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Potrafisz czytać ze zrozumieniem?
    BSI przepisało z licznika.
    W jednym musi być przebieg który chcesz a w drugim na zero lub też taki sam przebieg.
  • Poziom 14  
    Potrafię czytać dlatego pytam czyli to -40266 jest w liczniku tak skoro spowrotem zrobiło mi 999999? Robię to 1 raz w dodatku na swoim samochodzie i chciałbym to zrobić poprawnie wiedząc na przyszłość jak się z tym obchodzić. Czyli jeśli licznik nie wyświetli -40266 to robi się 999999 tak? Czyli licznik trzeba wyciągnąć?
  • Poziom 34  
    Myślę że temat powinien być zamknięty przez moderatora. Wszystko w temacie już zostało powiedziane, robi się z tego już doktorat a autor dalej błądzi we mgle jak małe dziecko. Jedynym rozwiązaniem jest zaprowadzić auto do elektronika.
  • Poziom 14  
    Najlepiej tak napisać skoro się to robi i wie wszystko, jeśli forum ma pomagać to niech pomaga w sposób normalny, napisałeś co i jak ja chciałbym potwierdzenia czy napewno tak muszę zrobić. Pomożecie naprawić wsad z licznika jak zdemontuję i wrzucę na forum?, czy ten z bsi jest taki sam jak w liczniku i trzeba tylko skorygować ten przebieg 999999. Jeśli to jest ta sama zawartość to proszę o zmianę mojego wsadu na obojętnie jaki przebieg napewno ponad 200tyś.