Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei E 3131 s2 - nie działa na laptopie z Windows 2000

23 Lip 2013 18:47 4866 10
  • Poziom 10  
    System:
    laptop HP compaq nx9020
    Windows 2000 SP4
    Modem HUAWEI E3131 S2 HILNK z aero2

Cześć,
    mam problem z tym modemem w Windows 2000
    Mam Huawei E3131 z aero2 - (na XP instaluje się sam błyskawicznie i działa)
    ale
    w laptopie z windows 2000 SP4 nie chce mi sie jednak zainstalować.... :(,

za pierwszy razem po włożeniu pojawia się tak jakby ten wirtualny napęd instalacyjny (G:/My Broadband), ale nie chce odpalić się autorun,

gdy go ręcznie odpalam przez autorun.exe wówczas znika ten wirtualny napęd (G:/), a system pisze że Huawei został niepoprawnie odłączony no i szuka sterowników, których nie sposób znaleźć..
    i tak w kółko

Wiem, że powinien działać na Win2k
    jak zrobić aby działał na moim laptopie? jest bowiem tak mulasty, że systemu Xp nawet nie ma sensu na niego wgrywać..

można prosić o jakieś porady?
    z góry wielkie dzięki !
  • flexghzflexghz
  • Moderator - Sieci, Internet
    Próbowałeś przekopiować zawartość pamięci na dysk a potem dopiero instalować?
  • Poziom 10  
    Dzięki za odp,

tak i nici,
    bo to autorun odpala procesy wykonawcze i rozpakowanie sterowników, aktualizacje, wszystko przebiega automatycznie itd.

ręcznie nie jestem w stanie odnaleźć właściwych plików, a te o które pyta Windows 2000 tam się nie znajdują.

tu to mi wygląda na to, że w momencie odpalenia autorun windows odłącza modem
    ===
    Wiem, jak to wygląda na XP na PC-cie. Po prostu włożony do USB modem odpala proces instalacji, trwa to pół minuty i już można śmigać w aero2
  • flexghzflexghz
    Tak ale stary win2000 to nie XP - spróbuj pobrać sterowniki - Link.
  • Poziom 10  
    A więc wygląda to tak:
    1. wkładam modem do usb
    2. pojawia mi się napęd G:/My Broadband - (gdy włączam autoodtwarzanie g:/ ...to modem się odinstalowuje i wyskakuje "Niebezpieczne odłączenie" oraz "znaleziono sprzęt" .. i G: znika)
    3. wypakowałem sterowniki Huawei E3131 4.23.13.00 z Twojego linku
    4. odpalam z nich DriverSetup.exe i nic się nie dzieje...

coś źle robię?
    w katalogu Driver (w tym po wypakowaniu sterowników z Drivers Huawei 4.23.13.00.zip) jest mnóstwo plików ale instalacja nie odpala się

dioda w modemie pali sie na niebiesko

====
    a jeśli odpalę mbbServiceSetup.exe - któy się tworzy w Documents and Settings/etc. - to modem się odinstalowuje i wyskakuje "Niebezpieczne odłączenie" oraz "znaleziono sprzęt" ...
    i aby potem po restarcie ponownie zaistniał napęd G:/ muszę ręcznie odinstalować program Mobile Broadband HL Service (CCleanerem)
    Jakoś nic mi więcej do głowy nie przychodzi w tym momencie.
  • Poziom 10  
    Czyli nici z instalacją w Windows 2000? :(

Nikt nie pomoże?
  • Poziom 11  
    Witam
    Dlaczego nie spróbujesz zainstalować oryginalnych sterowników ze strony Huawei? Nie wiem czy sterownik jest aż tak mocno kompatybilny wstecz ale możesz sprawdzić.
    Najpierw stery, poźniej modem. Jak zainstalujesz to po włożeniu "patyka" powinno go wykryć, jesli się wszystko zainstaluje. Nie mam Win 2000 więc nie mogę potestować.

Mobile Partner
    link
    http://www.huaweidevice.pl/technical/index.html
  • Poziom 10  
    ok dzięki za odpowiedź, ale ja nie wiem który to jest TEN sterownik, a "poddawanie pod nos Windowsowi 2000" katalogu po rozpakowaniu zipa z sterownikami - nie daje żadnych efektów..

gdy odpalam DriverSetup.exe nic się nie dzieje...

coś źle robię?
    w katalogu Driver (w tym po wypakowaniu sterowników z Drivers Huawei 4.23.13.00.zip) jest mnóstwo plików ale instalacja nie odpala się

jeśli byś mógł mi powiedzieć, które to niby pliki są sterownikiem byłbym wdzięczny

PS: Strona Huawei nie ma downloadu dla tego urządzenia - no chyba ę nie potrafię znaleźć... Link
  • Poziom 11  
    Link który podałem jest do programu w formacie ISO, wypakowujesz go, zwykłym winrar. Wchodzisz do katalogu Mobile Partner i uruchamiasz Setup. Jeśli Ci nie odpala prawy guzik myszy i uruchom jako administrator. Jeśli nadal nie rusza to sprawdz jakiego masz antywira może blokuje Ci uruchamianie plików exe.

Przed chwilą odpaliłem i u mnie działa na xp oraz Win 7.
  • Poziom 10  
    No niestety efekt jest ten sam :( :

1. instaluje z iso Mobile Partner
    2. wkładam do usb Huawei E 3131 s2
    3. system pisze że Huawei został niepoprawnie odłączony no i szuka sterowników dla HuaweI Hi Link, których nie sposób znaleźć..
    i tak w kółko

wygląda na to że Win 2k po zlokalizowaniu sprżętu sam chce go zainstalować i mu się to nie udaje
    coś źle robię czy po prostu sie nie da go w Windows 2k zastosować? - ale miał w nim działać...

Na XP to działa i doskonale to wiem, bo u siebie na pc instaluje mi się sam w minutę
    Link to dokładnie taki sprzęt